SF tim
* 31.03.2020. 19:25:51
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: [1] 2 3 ... 6   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: SF Tim u Vikici?  (Pročitano 39004 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 30.03.2007. 20:05:54 »

Mr Kaa je predložio da prevede naš istorijat i od toga napravi odrednicu o SF timu na Vikipediji.
Odlična ideja!  Exclamation
Ako imate ideje kako da taj članak bude što interesantniji, ne stidite se, recite. Very Happy

Prvi problem je što je "SF team" na netu već zauzet za San Francisko i neko američko pede*sko udruženje (ako sam ja dobro shvatio njihov sajt, nisam se udubljivao u tematiku  Rolling Eyes ).

Ne bi bilo ni Hrđavo da stavimo i odrednicu na srpskom na sr.wiki, šta mislite?
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Ugled: +32/-5
Starost: 65
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 30.03.2007. 21:51:35 »

Ideja je super i podržavam je. Pomoći ću koliko stignem (imam iskustva s wikinim formatom i načinom postavljanja sadržaja).
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
Miki 13991
Vitez Gondora

kopilot

Ugled: +1/-0
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 31.03.2007. 20:31:01 »

Prvi problem je što je "SF team" na netu već zauzet za San Francisko i neko američko pede*sko udruženje (ako sam ja dobro shvatio njihov sajt, nisam se udubljivao u tematiku Rolling Eyes ).

qq  Shocked   Shocked  Shocked Свашта  Confused Подржавам идеју у сваком случају, само мора се решити ово  Confused
Sačuvana

Доме доме, међу звездама,
где светови плешу, слободни.
И.А.
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 31.03.2007. 23:36:59 »

Imam malu pauzu pa sam malo "analizirao" stvari.

Nije uopšte bitno za šta je na Internetu upotrijebljen neki pojam. Kad se formira sadržaj na seki, važe njena pravila a jedno od osnovnih je da prvi pokupiš neko ime. Oni koji kasnije dođu s istim imenom moraju dodavati neke privjeske (nešto u zagradi) po čemu bi se razlikovali. SF team nije zauzeto na wikici (pazite, wikica razlikuje velika i mala slova a u search se riječi razdvajaju donjom crtom a ne razmakom).

Ima jedna začkoljica. Administratori promptno brišu sve ono što ne zadovoljava određene kriterije. Ja sam otvorio stranu SF_team i u nju kopirao salovo predstavljanje sf tima s našeg foruma. U roku od minute dobio sam sledeću napomenu na tom tekstu:

This page may meet Wikipedia’s criteria for speedy deletion. The given reason is: it is an article about a person, group of people, band, club, company, or website that does not assert the importance or significance of the subject. (CSD A7) Speedy concern: it is an article about a person, group of people, band, club, company, or website that does not assert the importance or significance of the subject. (CSD A7)

If this page does not meet the criteria for speedy deletion, or you intend to fix it, please remove this notice, but do not remove this notice from pages that you have created yourself. If you created this page and you disagree with this page’s proposed speedy deletion, please add:

{{hangon}}

to the top of this page, and then explain why you believe this article should not be deleted on its talk page.

This will alert administrators to your intention, and should permit you the time to write your explanation. Administrators, remember to check what links here, the page history (last edit), the page log, and any revisions of CSD before deletion.

Prema tome, ništa od toga (barem na en.wiki). Baš me zanima da li je ista stvar na sr.wiki? Otići ću tamo da provjerim.
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 01.04.2007. 00:00:28 »

otvorio sam stranu SF Team na sr.wikipedia.org/wiki i opstala je (nije obrisana). Samo par redova teksta ali ko ima vremena može to sređivati.

Kao što sam već rekao, seka pravi razliku između velikih i malih slova i umjesto razmaka treba stavljati crticu kad se radi search. I, da, da ne zaboravim: pošto je sr.wiki uglavnom na ćirilici, i tu wiki pravi razliku pa sam zato u kategoriji stavio ćirilicom iako je tekst na latinici.
Sačuvana

Miki 13991
Vitez Gondora

kopilot

Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 01.04.2007. 02:43:32 »

Изгледа да су избрисали Confused Нема нигде Confused
Sačuvana

И.А.
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 01.04.2007. 12:29:04 »

Сад сам погледао. Стварно су избрисали.
Али, није  ни битно. То мјесто је ионако пусто, са само неколико темица у СФ жанру. Замислите, за sr.wiki постоји само СФ књижевност, барем према категоризацији тема коју су до сада направили.
Sačuvana

MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 01.04.2007. 12:31:32 »

Можда бих се и потрудио да, када стигнем, мало средим ту област али илузорно је почињати ако неко има ексклузивно право да брише ствари без икаквог обавјештења.
Sačuvana

Miki 13991
Vitez Gondora

kopilot

Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 01.04.2007. 15:02:17 »

Може постојати текст о оном проналазачу-преваранту, а о нама не може Confused Дефинитивно, Википедија је све гора и гора -_-
Sačuvana

И.А.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 01.04.2007. 15:13:24 »

A ko to ima pravo da briše? Mora biti neko ko zna srpski.
Što se tiče protala "fantastika" na sr.wiki, valjda ga uređuju članovi  FotonTajda. Ako su oni izbrisali članak o nama, da pitamo Ravena šta je u pitanju.
Sačuvana

MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 01.04.2007. 17:02:57 »

Što se tiče en.wiki, bot pregleda sve nove strane i na osnovu nekih ključnih riječi odlučuje o tome da li će staviti i kakvo upozorenje o brzom brisanju. Prvi ko otvori stranu s tim upozorenjem može, ako misli da ne treba izvršiti brisanje, postaviti metatag koji će spriječiti brisanje dok ga ne odobri administrator-čovjek. Ako niko ne postavi taj tag bot briše stranu.

Ne znam kako to funkcioniše na sr.wiki i ko su admini na toj kategoriji.
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 01.04.2007. 17:06:50 »

Znači, nema nas na netu dovoljno i zato nismo značajni da bismo ušli u Viki.
Sačuvana

MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 01.04.2007. 21:22:30 »

Koliko sam ja shvatio, nije problem u brojnosti nego ne podržava se postavljanje članaka o pojedincima ili udruženjima građana uopšte. Samo ako su oni od svjetskog značaja a mi, iako bismo to voljeli, ipak to nismo.
Sačuvana

kaa
Registrovani

admiral

Ugled: +15/-0
Starost: 43
Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 02.04.2007. 14:33:51 »

http://en.wikipedia.org/wiki/Sf_team_Srbija
pozdrav
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 02.04.2007. 15:40:59 »

Alal ti ćufte! :bravoo:
Sada natenane može da se sredi i dopuni.

A šta mislite da napravite i odrednicu o kvizu? I na engleskom i na srpskom. Ipak nema ničeg sličnog našem kvizu, koliko mi je poznato.
Sačuvana

Stranice: [1] 2 3 ... 6   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.034 sekundi sa 23 upita.