SF tim
* 04.06.2020. 16:55:46
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: [1] 2 3 ... 50   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Шта слушате од музике?  (Pročitano 225081 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Miki 13991
Vitez Gondora

kopilot

Ugled: +1/-0
Van mreže

« poslato: 13.03.2007. 21:03:18 »

Има тема коју музику слушате док читате СФ, па нека има и о Музици уопште Wink Ја слушам заиста много ствари, од попа/рока/метала 60-их, 70-их, 80-их, 90-их, до репа/хип,хопа и класичне музике  Very Happy Заправо, слушам скоро све што ми се свиџа, осим турбо-фолка  Very Happy  Омиљена група ми је Бијело Дугме  Very Happy Е, да користим ову прилику да се захвалим сестри што ме је навукла на 80-те и реп  Very Happy другарици што ме је навукла на Дугмиће и одређеним људима с овог и Крстиног форума који су ме навукли на метал Mr. Green
Sačuvana

Доме доме, међу звездама,
где светови плешу, слободни.
И.А.
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Ugled: +32/-5
Starost: 65
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 13.03.2007. 23:46:30 »

Hajde da i ja probam da te navučem na nešto. Tišina tamo, nije ništa bezobrazno.
Pronađi negdje Dženis Džoplin (jeste da je malo teže danas to pronaći) i Boba Dilena. Bilo šta od njih, nije važno.
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
Miki 13991
Vitez Gondora

kopilot

Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 14.03.2007. 00:46:10 »

Citat
Hajde da i ja probam da te navučem na nešto. Tišina tamo, nije ništa bezobrazno.
Pronađi negdje Dženis Džoplin (jeste da je malo teže danas to pronaći) i Boba Dilena. Bilo šta od njih, nije važno.

Laughing Кад сам видео шта сам написао у вези навлачења мрзело ме да мењам Laughing И сад ме мрзи Laughing Боб Дилана сам имао чини ми се Confused ОК, видећу, ништа ми се не слуша од овога што имам -_-
Sačuvana

И.А.
Pikax
Immortal

predsednik

Ugled: +16/-13
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 14.03.2007. 01:25:57 »

..O tome sta slusam mogu roman da napisem... Smile
Sačuvana

Miki 13991
Vitez Gondora

kopilot

Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 14.03.2007. 01:34:15 »

Пишите Мисс Пикс... Биће на маздовољство да прочитамо Very Happy Бар мени Very Happy
Sačuvana

И.А.
Pikax
Immortal

predsednik

Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 14.03.2007. 17:01:36 »

Citat: "Miki 13991"
Пишите Мисс Пикс... Биће на маздовољство да прочитамо Very Happy Бар мени Very Happy

Hvala Miki...'ocu, napisacu....
Sačuvana

Pikax
Immortal

predsednik

Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 15.03.2007. 17:25:27 »

Sve je pocelo kada mi je brat pustio Stonse u ranoj osnovnoj...nisam razumela tekst, ali sam ga osecala, dopao mi se i ritam...i MTV, naravno, zbog koga TV nisam gasila..takoreci.
Rok sezdestih, sedamdesetih ( tu naravno spada i psihodelija i nezaobilazni Doors-i i Pink Floyd ) me je najvise interesovao u Gimnaziji, tu je paralelno isla i alternativa i tzv. domaci rok - onaj kvalitetniji. Slusala sam i punk... Bila sam osisana na 2 cm. Smile U drustvu su se svirale gitare, bubnjevi..ko je za sta bio iole nadaren....Mene su terali da pevam..i to ni manje - ni vise, nego dzez..al' sam bila ubedjena da nemam smisla. I stojim iza toga. Smile
Kasnije...kako mi je kosa rasla Smile...tako sam i zavolela i "mirniju" muziku..britpop ( varijanta alternative ), sve varijante dzeza, bluz, soul, ambijentalnu muziku..

Sada su, vise nego ikada - muzicki pravci isprepletani...i bogatiji...al' u osnovi i pre svega-volim rok muziku...Sve pravce koje sam nabrojala najvise slusam i kad' bi sastavljala listu izvodajaca - zaista bi ova poruka prerasla u roman. Smile
Sačuvana

Miki 13991
Vitez Gondora

kopilot

Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 16.03.2007. 00:20:03 »

Лепо Мисс Пикс Very Happy Имате одличан музички укус  Very Happy Само како сте имали срца да се шишате тако кратко Sad(( К'о Риплијева у 3 делу АлиЈена Laughing И треба мене да чујеш како певам, свако друго певање после ти звучи к'о анђели да певају Laughing Laughing Грозно, треба ти сир за уши Laughing Мени је некако рок 60-их 70-их и понешто из 80-их и најквалитетнији... ово после... њах Smile))
Sačuvana

И.А.
Pikax
Immortal

predsednik

Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 16.03.2007. 00:38:42 »

Imala sam...nego sta Very Happy...otisla sam sa kosom do struka i izasla ultra kratko osisana...i imala sam veliki problem da nadjem frizera koji to zeli da uradi Very Happy
A,ne Miki....ja nisam toliko bila losa...Very Happy...
Sačuvana

garwor
Speed King

predsednik

Ugled: +17/-2
Starost: 43
Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 16.03.2007. 01:06:45 »

Osecaj za muziku mi se nikad nije razvio.
I pored sati i sati provedenih pored radija i winampa, zivota u studentskom domu uz cimere koji su za baksuza svi bili ljubitelji muzike( a skoro niko nauke, saha, stonog tenisa, automobila...), gotovo sve me samo smori. Tim pre sto ni engleski nisam ucio u skoli, pa ranije nista nisam ni razumeo. Cak i sad kad znam engleski malo bolje, tesko pohvatam reci. Tako da sam osudjen uglavnom na muziku a tekst manje vise Very Happy No, onih nekoliko rezonantnih ucestanosti svojstvenih mojem uvetu pogadjaju uglavnom KUD Idijoti, Iron Maiden, Norah Jones, John Lee Hooker, volim da cujem i Rundeka, Stonse, Madnesse, Deep Purple i ponesto od ex yu roka ( da Miki, i poneku baladu od Dugmeta Very Happy ) Mozda jos ponesto, uopste ne mogu da se setim sada, to kod mene zavisi od raspolozenja.
Sačuvana

Bolje biti tezak covek nego laka zena.

Sve su zivotinje jednake, samo su neke jednakije.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 16.03.2007. 03:07:54 »

'Ajd i ja da se upišem. Kako sam matorio dodavao sam muzičke pravce u spisak omiljenih.
Kao klinac valjda nisam ni imao formiran ukus, pa sam slušao ono što je bilo u ponudi, osim narodnjaka. To od samih njihovih početaka sa Lepom Lukić, Silvanom Armenulić, Braćom Bajić, Tozovcem i ostalim čoporom jednostavno ne podnosim (ako ujutru treba da neodložno, brzo ustanem, namestim radio-sat na neku narodnjačku stanicu i moram da ustanem da je promenim Shocked ) . Na svu sreću, niko od mog društva takođe ne voli to.
U moje vreme slušale su se post hipi stvari i italijanske kancone uz domaće festivalske melodije. Uz to sam odrastao.
Od malena su me pratile starogradske pesme i njih nikada nisam prestao da volim. U osnovnoj školi smo njih pevali (ne ja, haha). S obzirom da sam tada oko 4 godine vežbao klasičnu harmoniku i bio jedan od solista školskog orkestra, klasična muzika mi je "ušla" u uši još tada, ali to je više bila obaveza dok sam starogradske svirao za svoju dušu.

I tada sam više voleo mirnije pesme, balade, ono što se danas zove evergrin. Ne bih mogao da nabrojim određene grupe kao omiljene, ima mnogo takvih. Vremenom sam otkrivao nove pevače i grupe pa danas mnogo toga volim, ali kao što rekoh, sve su to uglavnom "sentiš" stvari, s tim da sada ipak slušam i ono što onda nisam baš cenio.

Krajem gimnazije počeo sam sa klasikom i od tada sam uglavnom te ploče kupovao i slušao. Išao sam i na koncerte, dok mi nije dosadilo da ili idem sam ili da 'vučem' nekoga sa sobom.

Jedna od stvari koje sam kasnije otkrio da volim su ruske narodne pesme, balalajke, a relativno skoro i Hor Aleksandrov i marševi i pesme iz Otadžbinskog rata, a i kasnije.

Da nabacam one koji su mi na trenutno na umu: Din Martin, Mario Lanca, Kvin, Dasti Springfild, Holisi, Melani, Mamas end Papas, Nju Sikersi, Donovan, Adamo, 10CC, Bi Džiz!, ELO (Electric Ligh Orchestra, pre svega Living Thing). Uh, sa žurki neizostavno Dona Samer. Mudi Bluz. Ko će se svega setiti.

A zašto sam ja dodavao BBKod. Zašto samo pričati o muzici. Evo jedne, pomalo protestne, nekada veoma popularne, pesmice.(1,22 Mb 32Kbs)
[stream]http://www.sftim.com/muz/sarsted.mp3[/stream]
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Miki 13991
Vitez Gondora

kopilot

Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 17.03.2007. 03:24:39 »

A,ne Miki....ja nisam toliko bila losa...Very Happy...

Ја сам најгори Laughing Wooohooo Laughing

( da Miki, i poneku baladu od Dugmeta )

Е ово ти је најбоље :p Шалим се мало Smile)) Како ти је било на церту? Чујем да је било борбе за живот и тако тога Laughing И какав је био тенк? Mr. Green"

Od malena su me pratile starogradske pesme i njih nikada nisam prestao da volim. U osnovnoj školi smo njih pevali (ne ja, haha).

Што ниси и ти? Very Happy Сад си ме подсетио да на онај горе списак треба да додам и староградске које такође волим да слушам Smile))
Sačuvana

И.А.
Pikax
Immortal

predsednik

Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 17.03.2007. 14:31:35 »

Volim i kubansku muziku ( sigurno si cuo za "Buena Vista Social Club" ), zatim rege muziku...cuo si za Bob Marlija ?
Sačuvana

garwor
Speed King

predsednik

Ugled: +17/-2
Starost: 43
Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 17.03.2007. 14:46:17 »

Citat: "Miki 13991"

Како ти је било на церту? Чујем да је било борбе за живот и тако тога Laughing И какав је био тенк? Mr. Green"

Nisam ni bio, niko od smaraca iz moje ekipe nije hteo ici pa sam odustao, a nisam toliki fan da idem sam. A i zadnju sedmicu sam proveo u krevetu zbog nekog gripcica.
Ma bice dogodine opet...na stadionu! Very Happy
Sačuvana

Bolje biti tezak covek nego laka zena.

Sve su zivotinje jednake, samo su neke jednakije.
Miki 13991
Vitez Gondora

kopilot

Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 17.03.2007. 19:38:37 »

Volim i kubansku muziku ( sigurno si cuo za "Buena Vista Social Club" ), zatim rege muziku...cuo si za Bob Marlija ?

Игром случаја имам доста реге музике на компу коју сам прихватио само зато што ми је тај дао и Мејдене Laughing

Nisam ni bio, niko od smaraca iz moje ekipe nije hteo ici pa sam odustao, a nisam toliki fan da idem sam. A i zadnju sedmicu sam proveo u krevetu zbog nekog gripcica.
Ma bice dogodine opet...na stadionu!

Па што ниси ишо с Буфлом Very Happy Мада, вероватно не би ни чуо ништа од њега... Laughing И да, видећемо да ли ће испунити обећање да ће следећи пут бити на fuckin' stadion Very Happy Његове речи по сведочењу сведока Laughing Laughing Laughing
Sačuvana

И.А.
Stranice: [1] 2 3 ... 50   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.025 sekundi sa 23 upita.