SF tim
* 04.04.2020. 18:07:54
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 32 33 [34] 35   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Jezičarije  (Pročitano 172835 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Ugled: +60/-2
Van mreže

« Odgovor #495 poslato: 15.07.2011. 16:17:06 »

Ne pratiš radnju, sad su aktuelne španske pitice...
Sačuvana
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +61/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #496 poslato: 15.07.2011. 17:26:46 »

Rolling Eyes Jedino ja čitam sve bez razlike .... Gde je Nara ? Očito mi treba pomoć  Crying or Very sad

Koje ucenjivanje  Shocked Ili čitanje ili kuvanje (i to po ovoj vrućini  Rolling Eyes )

Nema brineš - samo pošalješ adresu, ja (automatska reakcija  Embarassed grrr ) skidam bez sekunde razmišljanja i čitam jer ... pa ima slova, rečenice i sve ....  Crying or Very sad

Sačuvana

Bog čuva budale !
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #497 poslato: 15.07.2011. 17:53:52 »

Glorija ne prati radnju. Mr. Green
U pitanju je 600 (veoma) tvrdo ukoričenih strana sa namenom fizičke pretnje onima koji ne veruju da će ikada biti napisane. Razz Laughing
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #498 poslato: 15.07.2011. 18:16:39 »

Gledaću da ipak bude upola manje. U opštenarodnom interesu.
Sačuvana
elite
Still Shaper

predsednik

Ugled: +32/-3
Starost: 64
Van mreže

« Odgovor #499 poslato: 15.07.2011. 18:47:31 »

Moram da se zahvalim Svetlosti! Moj srednji klipeta počinje da radi, kako li se to sad zove, nije ili jeste diplomski, na masteru   grrr  Ovo mi dođe kao dobra uvertira za ono što me čeka, lektura, pakovanje u stilu.... Imam utisak da je klipeti lakše, sedne sorira tekstove, ubaci svoj objavljeni rad, rezultate istraživanja i, voila, a ja nek se zlopatim sa svime ostalim   grrr   grrr
Sačuvana
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +61/-2
Van mreže

« Odgovor #500 poslato: 15.07.2011. 22:51:35 »

Glorija ne prati radnju. Mr. Green
U pitanju je 600 (veoma) tvrdo ukoričenih strana sa namenom fizičke pretnje onima koji ne veruju da će ikada biti napisane. Razz Laughing

Mačji kašalj, samo 600 strana + tvrdi povez pa nema lova na listove što ispadaju  Twisted Evil

Šta je 6oo strana za nekog ko odvoji nedelju dana da ponovo krene u Mračnu kulu (ili idiotu koji pokušava da shvati M teoriju uz pomoć Amande Kvik  grrr Laughing , samo sam od Magnum krimena odustala ...  Embarassed a to je već bila knjižurina za suicid mada je, u stvari, dokumentovala genocid; kako istorija može biti  lud je )

Možda neću sve razumeti ali - garantovano vrećam tekst bez grešaka (u prekucavanju, naravno  Laughing )
Sačuvana

Bog čuva budale !
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #501 poslato: 03.08.2011. 13:28:55 »

E, ajde vi što ste služili neke vojske/radili za neke vojske i sve tome slično...kako se na srpskom kaže proximity fuse i šta je to uopšte (ok, kapiram da ima veze s nekim minama i WW2, ali bih volela da znam tačno o čemu pišem  Rolling Eyes ).

Fala unapred.  Very Happy

Edit: i kad sam već u kancelariji, gde da nahvatam nekog ko može da mi precizno prevede jednu rečenicu sa latinskog?
« Poslednja izmena: 03.08.2011. 13:33:57 od svetlost lutalica » Sačuvana
Sekundica
Piece of Eternity

admiral flote

Ugled: +38/-4
Van mreže

« Odgovor #502 poslato: 03.08.2011. 15:11:44 »

Tih, propustio sam WWII inače bih ti odmah rekao Laughing Da je termiT iz Krimskog rata ili nešto iz perioda opsade Troje pa da znam, tamo sam učestvovao ali 'vako...  nejasno

U vezi sa topikom:
Неки школски одбори у државама Индијана и Њујорк обавестили су родитеље да престају да подучавају децу писаним словима. Време предвиђено за стицање тог умећа пребациће се на учење коришћења тастатуре и рад са компјутерима. Za opširniji tekst pratite link.
 grrr grrr grrr
Sačuvana
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #503 poslato: 03.08.2011. 15:13:33 »

Pa ništa, sve ćemo da digitalizujemo i jednom kad nestane struje (na duže staze, npr. usled opšteg nuklearnog rata) više niko nikad neće to sve umeti da dešifruje, a neko će u nekoj pećini ponovo da izmisli piktorgrame, i tako...

Btw, to je jedna od zanimljivih pod-tema (ili glavna tema, kako se uzme), Helikonije - ciklično propadanje i "iskopavanje" znanja...

(I da, u stanju sam da bilo koji nasumično izabrani tekst na koji mi padne pogled dovedem u vezu sa svojim doktoratom...  grrr grrr grrr )

Edit: i još jedan totalni oftopik: koga u životu (osim mene, naravno) zanima grčka vatra, ima jezivo dobar članak na vikipediji a i mogu da prosledim još jedan vrlo lepo napisan članak (jedan od izvora za pisanije na vikipediji).

Edit2: još totalniji oftopik: jeste znali da je Harry Turtledove prevodio Teofana na engleski?  Shocked
« Poslednja izmena: 03.08.2011. 15:23:52 od svetlost lutalica » Sačuvana
vanax
Registrovani
admiral flote

Ugled: +28/-3
Starost: 77
Van mreže

« Odgovor #504 poslato: 04.08.2011. 09:09:29 »

Blizinski upaljač. Pukne projektil pre nego što udari u metu. Da se se ne zamara ovako -  grrr Prsne ti tikva pre nego što pogledaš neki tekst koji može da se dovede u vezu sa doktoratom. Ima još jedna dobra sugestija: Izdvojiš sve tekstove koji nemaju vezu sa doktoratom (znamo da će ih biti jako malo), pa onda iz njih izvedeš novu temu za doktorat. To se u nauci zove - proximity fuse.
Sačuvana

Između rođenja i smrti, najčešće zaboravljamo život
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #505 poslato: 04.08.2011. 09:36:58 »

smeh

Hvala za blizinski upaljač.  svaka cast
Sačuvana
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +27/-1
Starost: 47
Van mreže

« Odgovor #506 poslato: 04.08.2011. 14:34:39 »

Ma na forumu samo treba jedan topik na koji bi se mogla stresti, pa da onda na miru radis.

Ev' ugledaj se na mene, odoho raditi...  Laughing  pozdrav
Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #507 poslato: 04.08.2011. 14:40:49 »

Kako da ti kažem, ja CEO forum koristim u te svrhe.  Mr. Green
 pozdrav
Sačuvana
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Ugled: +32/-5
Starost: 65
Van mreže

« Odgovor #508 poslato: 15.09.2011. 00:21:28 »

Ne znam gdje bih s ovim, pa ću u ovu temu.

Na portalu je, među citatima, postavljen i ovaj:
Citat
Budućnost opisana u SF priči trebala bi biti u stvarnosti moguća, ili bar verovatna. To znači da bi pisac trebalo da uveri čitaoca (i sebe) da bi čuda koje opisuje stvarno mogla postati stvarna.
(Frederik Pol)

Da li je stvarno Pol ovako napisao, ili je prevodilac pogriješio? Ispada da verovatno ima manju težinu od moguće, s čim se ne mogu složiti.
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Ugled: +32/-5
Starost: 65
Van mreže

« Odgovor #509 poslato: 15.09.2011. 00:24:21 »

Sad, kad ponovo pročitam, možda je Pol tako i mislio. Ako u SF opišemo budućnost koja je vjerovatna, to i nije nešto naročito. Mnogo je bolje ako opišemo budućnost koja je moguća.
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
Stranice: 1 ... 32 33 [34] 35   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.023 sekundi sa 23 upita.