SF tim
* 24.03.2019. 20:26:53
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: [1] 2 3 ... 8   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Serije sa TV programa  (Pročitano 101246 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 60
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Na mreži

« poslato: 24.02.2007. 00:51:39 »

Kratki opisi serija i mini serija, koje su emitovale TV stanice koje mogu da se prate u Srbiji.
S obzirom na to da su reprize reprizinih repriza uobičajene u nas, možda će ovo nekome biti korisno.

TV program možete komentarisati u ovoj temi, a ako želite da razgovaramo o nekoj seriji posebno, otvorite novu temu o njoj, ako već ne postoji.

« Poslednja izmena: 24.10.2018. 02:30:56 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Na mreži

« Odgovor #1 poslato: 24.02.2007. 00:52:35 »

1. Uvrnuto (Two Twisted) http://www.imdb.com/title/tt0464878/

Žanr: Misterija / Horor / Fantastika
Serija 2005.

Hallmark vam nudi misteriju, dramu, komediju i trilere – sve sa zapletom. “Uvrnuto” je serija od četrnaest polučasovnih epizoda inspirisana serijama kao što su “Zona sumraka” i “ Alfred Hičkok vam predstavlja” i sigurno će vas držati na ivici napetosti. Serija se bavi bizarnom i smešnom stranom života koji se odvija tu pored nas, u susednom stanu ili negde iza ugla, ali čini se da se nikada ne dešava nama samima. Svaka epizoda je priča za sebe sa drugim glumcima i drugim režiserom.
« Poslednja izmena: 05.04.2008. 15:39:31 od dan555 » Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Na mreži

« Odgovor #2 poslato: 09.02.2008. 03:42:20 »

2. Šaptačica duhovima (Ghost Whisperer) http://www.imdb.com/title/tt0460644/

Žanr: Fantastika / Misterija
Uloge: Dženifer Lav Hjuit, Dejvid Konrad, Ajša Tajler

Jennifer Love Hewitt igra glavnu ulogu u drami inspiriranoj stvarnim iskustvima i radom poznatog Jamesa Van Praagha. Glavni lik je mlada tek udata žena s istančanom i jedinstvenom sposobnošću komunikacije s dušama preminulih ljudi. Duhovi iz nekog razloga još uvijek imaju vezu sa zemljom, te traže njenu pomoć da nađu svoj mir i razrješenje. Melinda Gordon koristi svoj poseban dar kako bi važne poruke mrtvih obznanila njihovim voljenima i time im omogućila da se oslobode okova koji ih još uvijek vežu uz zemaljske stvari. No, Melinda nailazi na probleme, jer informacije koje dobiva od mrtvih postaju vrlo intenzivne, ali ne i jasno razumljive. Prolazeći kroz razna parapsihološka iskustva, Melinda uviđa da je njeno posredovanje pomoglo u razrješenju bitnih stvari između mrtvih i živih. Kako vrijeme prolazi Melinda svoj dosadašnji teret počinje gledati više kao poseban dar...

Tema o seriji: http://www.sftim.com/forum/viewtopic.php?t=231
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Na mreži

« Odgovor #3 poslato: 09.02.2008. 03:42:43 »

3. Izgubljeni svet (The Lost World (2001)) http://www.imdb.com/title/tt0302739/

2002. god.
Žanr: SF / Avantura
Uloge: Bob Hoskins, James Fox, Peter Falk, TomWard, Matthew Rhys, Elaine Cassidy
Režija: Stuart Orme

Bazirana na klasičnim avanturističkim pričama Sir Arthur Conan Doylea, serija «Izgubljeni svijet» oživljava zapanjujuće poduhvate grupe avanturista. Odlučan u namjeri da dokaže postojanje Izgubljenog svijeta, odvažni avanturista i školski profesor, Edward Challenger, predvodi britansku ekspediciju sastavljenu od grupe entuzijasta. Putujući kroz džungle Amazone do pretpovijesnog doba, grupa proživljava nevjerovatne avanture: plemenske rituale, susreću divovske krokodile, opakog čovjeka osu i zastrašujuće dinosaure!
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Na mreži

« Odgovor #4 poslato: 09.02.2008. 03:42:58 »

4. Sakupljač (The Collector) http://www.imdb.com/title/tt0380869/

2004.
Žanr: Akcija / Fantastika / Misterija
Uloge: Chris Kramer, Carly Pope, Christine Chatelain, Aidan Drummond
Režija: Anthony Atkins,Holly Dale

«Sakupljač» je drama o sakupljaču duša kojem Đavo dozvoljava da pokuša spasiti duše svojih «klijenata» tokom posljednjih 48 sati njihovog života. Morgan Pym izgleda kao da ima 30 godina, a rođen je 1.322 godine. Bio je svećenik koji je prodao svoju dušu Đavolu kako bi izliječio ženu koju neizmjerno voli. Ali, kada njegov dogovor s Đavolom nakon deset godina istekne, njegova draga umire, a Morgan prihvata raditi za Đavola, sakupljajući duše, radije nego da sam ode u pakao. Šest stoljeća kasnije Morgan počinje otkrivati svoju ljudskost i praviti novi dogovor s Đavolom...
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Na mreži

« Odgovor #5 poslato: 09.02.2008. 03:43:15 »

5. Supervulkan

Lepota nacionalnog parka Jelouston u američkoj državi Vajoming krije jednu od najređih ali i najdestruktivnijih sila na zemlji - supervulkan. BBC-jev igrani program iz dva dela “Supervulkan” postavlja pitanje - šta bi se dogodilo kada bi supervulkan u Jeloustonu proradio? Priča je smeštena u 2020. godinu. Zemlja se suočava sa kataklizmom. Nije u pitanju ni nuklearni rat niti napad terorista, već mogućnost da supervulkan koji je tinja ispod Jeloustona konačno proradi. Ukoliko dođe do erupcije, posledice će biti nesagledive. Uz pomoć kompjuterske animacije, kao u kakvom holivudskom filmu katastrofe, BBC je uspeo da prikaže kako bi izgledala najveća erupcija koju bi moderni svet video, ali i posledice koje bi ona donela. Poslednja erupcija supervulkana desila se pre 74 000 godina. Zemlja je šest godina bila u mraku, posle kog je usledila "vulkanska zima". Populacija ljudi svedena je na broj ne veći od 2 000. Niko ne dovodi u pitanje činjenicu da supervulkan postoji ispod Jeloustona. Njegovi topli izvori, gejziri i blato govore da se ogromna količina magme valja na kolimetar ispod površine zemlje. Utvrđeno je da ovaj "uspavani džin" diše, jer se tlo u nekim delovima parka tokom poslednjeg veka podiglo za 17 metara. Otrilike svakih 600 000 godina u Jeloustonu dogodi supererupcija, a od poslednje je prošlo 640 000. Naučnici znaju da će jednog dana užarena lava probiti koru zemlje, ali ne znaju tačno kada.
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Na mreži

« Odgovor #6 poslato: 09.02.2008. 03:43:29 »

6. Merlin Hallmark

Godina: 1998
Žanr: Fantazija / Avantura
Forma: Mini serija
Uloge: Martin Šort, Sem Nil, Miranda Ričardson   
Režiser: Steve Barron

Sem Nil, Džejms Erl Džouns, Rutger Hauer, Helena Bonam Karter i Izabela Roselini su neke od zvezda koje glume u ovoj vizuelno moćnoj mini seriji koja priča magičnu priču o najvećem čarobnjaku. U klasičnoj priči o dobru I zlu, Merilina je stvorila čarobnica Mab. Kada on odbije da bude vođe mračnih sila, Mab žestoko napada mladog čarobnjaka. U priči punoj misticizma I mračne magije, Merilin predstavlja mir I dobročinstvo. Ali postoji samo jedan čovek koji je u stanju da zaista pobedi Mabino zlo – a nekoliko ljudi mora da umre kako bi otvorilo put ovom heroju.
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Na mreži

« Odgovor #7 poslato: 09.02.2008. 03:43:45 »

7. Supernova

Godina: 2004
Žanr: Avantura / Naučna fantastika
Uloge: Emma Samms, Luke Perry, Peter Fonda, Tia Carrere
Režiser: John Harrison

Astrofizičar je došao do neverovatnog otkrića. Sunce će eksplodirati i dovesti do propasti civilizacije. Dok se tim naučnika bori sa vremenom da spreči dolazak apokalipse koju je on predvideo , svet je već postao uskomešani pakao izvan kontrole.
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Na mreži

« Odgovor #8 poslato: 09.02.2008. 03:44:00 »

8. Putovanje jednoroga (Voyage of the Unicorn) http://www.imdb.com/title/tt0249326/

Žanr: Avantura / Fantazija
Godina proizvodnje: 2001
Glumci: Beau Bridges, Chantal Conlin
Režiser: Phillip Spink

Ovo je ljupka mini serija magije i neustrašivosti kad nezavršeni svet ilustratora dečjih knjiga uvuče njene dve kćerke i muža udovca na čudesan brod, Jednorog, na kome se voze do kraljevstva fantazije koje nije završeno zbog njene smrti. Tamo porodica mora završiti razne zadatke da bi Vilina ostrva bila spasena, završena i zauvek van opasnosti od hordi varvara koje žele da je razore.
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Na mreži

« Odgovor #9 poslato: 09.02.2008. 03:44:14 »

9. Čudesna legenda o vilenjacima (The Magical Legend of The Leprechauns) Hallmark

mini serija
Godina: 1999
Žanr: Fantazija / Avantura
Uloge: Randy Quaid, Whoopi Goldberg, Colm Meaney, Daniel Betts
Režija: John Henderson

Američki biznismen Džek Vuds (Rendi Kvejd) iznajmljuje kolibu na začaranom Smaragdnom ostrvu na kojem živi porodica vilenjaka. Sin vilenjaka Simusa Mulduna i njegov prijatelj odlaze nepozvani na maskembal vila i Muldunov sin se zaljubljuje u vilinsku princezu Džesiku. Njihova ljubav ponovo raspaljuje svađu između vilenjaka i vila, koja prerasta u rat. Veliki Banši upozorava na užasne posledice i Džek Vuds je odabran da pomiri dve strane. Vuds prekida svoju romansu sa irskom lepoticom da bi pomogao i uključuje se u čudnu i magičnu avanturu. Lepa, bajkovita priča o dve vrste mitskih bića i zabranjenoj ljubavi među dvoje od njih. Ko voli Irsku muziku i folklor uživaće.
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Na mreži

« Odgovor #10 poslato: 09.02.2008. 03:44:33 »

10. Bezgranični svetovi H. Dž. Velsa (The Infinite Worlds of H.G. Welles) Hallmark http://www.imdb.com/title/tt0280770/

1999.
Žanr: SF
Godina proizvodnje: 2001
Glumci: Katy Carmichael, Tom Ward
Režiser: Robert Young

Legendarni naučnik, autor i putnik kroz vreme H. Dž. Vels ponovo prolazi kroz portal u ovom raskošnom Holmarkovom specijalu. Poseta novinara ostarelom Velsu, 1946-e, vraća sećanja 50 godina unazad, kada je Vels upoznao jednu naučnicu i zaljubio se u nju. Delili su istu strast za paranormalno. Zajedno krstare virovima vremena, kroz prošlost, sadašnjost i  po mističnom, začuđujućem univerzumu, koji će jednog dana inspirisati Velsa da se prihvati pera i napiše svoja čudesna naučno "fantastična" dela.
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Na mreži

« Odgovor #11 poslato: 09.02.2008. 03:44:46 »

11. Putovanje u središte Zemlje (Journey to the Center of the Earth)
Hallmark http://www.imdb.com/title/tt0200755/

Godina: 1999.
Žanr:  Avantura / Fantazija
Uloge: Jeremy London, Treat Williams, Tushka Bergen, Bryan Brown, Hugh Keays-Byrne
Režija: George Miller

Trit Viliams glumi u ovim fantastičnim mini serijama koje su bazirane na Žil Vernovim pričama. Radi se o avanturama genijalnog geologa kojeg su uverili da se uputi na opasno putovanje, kako bi pronašao nestalog bogataša. Elis Hestings uspeva da uveri Teodora Litona da joj pomogne da pronađe njenog nestalog supruga, ali oni ni ne pretpostavljaju da će ih to putovanje odvesti do nekih neotkrivenih područja na Zemlji. Područja ispod Zemljine površine, gde žive dinosaurusi i praistorijska ljudska rasa.
« Poslednja izmena: 31.07.2008. 17:32:58 od dan555 » Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Na mreži

« Odgovor #12 poslato: 09.02.2008. 03:45:03 »

12. Smolvil (Smallville) http://www.imdb.com/title/tt0279600/

Godina: 2001.
Žanr:  Akcija / Drama / SF
Uloge:  Alison Mek, Kristin Krouk, Majkl Rozenbaum i Tom Weling
Režija:  Alfred Gouh i Majls Milar

Godine 1989. velika meteorska kiša uništila je veći deo grada Smolvila u Kanzasu i ubila mnogo ljudi. Ali, ista ta nesreća donela je Džonatanu i Marti Kent ono što su oduvek želeli – sina. 2001.godine, njihov sin, Klark, je već odrastao mladić. On živi normalan život i ima dvoje dobrih prijatelja: Pita i Klo, i zaljubljen je u najlepšu devojku u školi, Lanu Leng. Ali, njegovi roditelji kriju veliku tajnu od njega. Nisu mu rekli da su ga našli u svemirskom brodu koji je pao na Zemlju u vreme meteorske kiše. Kad počinje da razvija neobične moći koje će ga uskoro transformisati u Supermena, Klark upoznaje svog budućeg najvećeg neprijatelja, Leksa Lutora. Istovremeno mora da se bori protiv ljudi koji se, pod dejstvom kriptonita iz meteorske kiše, počeli da mutiraju (devojka koja menja oblik, dečak koji se transtormiše u insekta, ostareli ubica koji se naglo podmlađuje...)
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Na mreži

« Odgovor #13 poslato: 09.02.2008. 03:45:22 »

13. Lovci na natprirodno (Supernatural) http://www.imdb.com/title/tt0460681/

Godina: 2005.
Žanr: Fantastika / Misterija / Horor / Drama
Uloge:  Jared Padalecki (Sam Winchester), Jensen Ackles (Dean Winchester)
Autor:  Eric Kripke

Epizoda: Pilot
Po uzoru na uspješno spajanje elemenata drame i paranormalnog u seriji Smallville, nova uzbuđenja donosi putovanje u mračni svijet neobjašnjivog u seriji Supernatural. Praćeni krvavim tragedijama na njihovoj opasnoj i nadnaravnoj misiji braća Sam i Dean Winchester putuju iz divljine Colorada u nizine Nebraske pa sve do jezera u Wisconsinu, a na svojem putovanju susreću bića za koje mnogi vjeruju da postoje samo u narodnoj predaji, praznovjerju i noćnim morama.
Na dan Svih svetih 1983. godine, kada je Sam Winchester bio dojenče, a stariji mu brat Dean imao četiri godine, njihova je majka Mary brutalno umorena. Njihov otac John je stigao kući tek da vidi grozan prizor: njegova supruga Mary rasporena I prikovana za strop krvari po kolijevci u kojoj se nalazi Sam. Trenutak kasnije, Mary je planula, a John ju je neuspješno pokušao spasiti.
Nakon što je vidovnjak otkrio Johnu da je za smrt njegove supruge kriv demon, on postaje opsjednut željom da ga pronađe i osveti se za suprugino krvavo umorstvo. Upoznajući se sve više sa svijetom paranormalnog koji je, na prvi pogled neprimjetan, okruživao obitelj, John je sinove učio kako prepoznati i kako se boriti s nadnaravnim te su braća postali iskusni borci protiv demona i ostalih nadnaravnih stvorenja.
Sam Winchester svojski se trudio pobjeći od sablasne obiteljske povijesti. Za razliku od svog starijeg brata Deana Sam je odbio očev suludi zahtjev da otkriju zle sile koje su uzele život njihovoj majci. Pokušavši se što više udaljiti od obitelji, Sam se odselio nedugo nakon mature kad je otišao na studij. U njegov novi život ušla je prelijepa djevojka, a planira i studirati pravo na sveučilištu Stanford. Dean je pošao drugim putem. Slijedio je oca i nastavio obiteljski posao.
Ipak, sve se mijenja i Sam napušta "normalan" život nakon što se jedne tmurne jesenske noći iznenada pojavi brat Dean s mračnim vijestima - nakon odlaska na jednu od svojih potraga za demonom koji im je ubio majku, otac je nestao. Iako željan normalnog života, Sam pristaje na Deanove molbe te braća kreću u potragu za ocem.
Budući da se nisu vidjeli četiri godine, braća se moraju ponovno upoznati, no njihove bratske razmirice ostale su iste. Unatoč neobičnom djetinjstvu koje su zajednički dijelili, braća imaju posve različito poimanje svijeta. Dean idealizira oca te, iako često glumi neustrašivog drznika, i dalje ga progoni majčina nasilna smrt. Sam je bio premalen da bi se sjećao strašne noći u kojoj mu je umrla majka i nikad nije prihvatio jezivi put kojim su mu pošli otac i brat.
Slijedeći tragove, braća se upućuju prema Jerichu u Kaliforniji gdje pronalaze nove tragove. Ipak, na kraju prvog dijela puta, Sam otklanja Deanov poziv da nastave s potragom i borbom protiv zlih natprirodnih sila, odlučujući se za povratak na sveučilište i životu s djevojkom. Ipak, umjesto povratka u normalu, povratak na Stanford pruža mnogo mračniju sliku - u njihovu zajedničkom stanu, Sam pronalazi Jessicu prikovanu za strop.
Nakon što i ona, baš kao i njegova majka, nestane u plamenoj eksploziji, Samova je budućnost zacrtana - s bratom kreće u osvetničku potragu za demonom koji mu je ubio majku i djevojku. Pohod koji će braći otkriti, pored tamne strane stvarnosti, i brižno skrivane obiteljske tajne.

1. epizoda:
Tajnovita poruka s telefonske sekretarice odvede braću Winchester u gradić u Kaliforniji u kojem se zaredala serija neobjašnjivih smrti. Uskoro se suoče s mjesnom legendom - sablasnom i prekrasnom autostopisticom koja noću tumara kolnicima i mami muškarce u sigurnu smrt. Iako ne pronalaze oca, Dean i Sam nađu njegov dnevnik te mu pokušaju odgonetnuti rukopis kako bi otkrili tragove kojim će uništiti duha. Po svršetku posla Sam odluči vratiti se svom životu, no uvidi da je zla sila koja mu je ubila majku sada zaposjela i njegovu djevojku. Bijesan, tužan i pun grižnje savjesti Sam čvrsto odluči pronaći odgovore i osvetiti se...
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Na mreži

« Odgovor #14 poslato: 09.02.2008. 03:45:41 »

14. 4400 (The 4400 /sez.III) http://www.imdb.com/title/tt0389564/

Godina: 2004.
Žanr: Fantastika / Misterija / Drama
Uloge:  Joel Gretsch, Jacqueline Mckenzie, Peter Coyote, Laura Allen
Autor:  Scott Peters, René Echevarria

Sezona se nastavlja nekoliko sekundi nakon što smo videli da Izabela postaje prelepa dvadesetogodišnjakinja. Ričard treba da se nosi ne samo s ovim čudnim događajem, već i s otkrićem da je njegova žena Lili za nekoliko sekundi ostarila nekoliko decenija i sada ima 75 godina.

Tom i Dajana imaju posla s radikalnom organizacijom grupe 4400 koja sebe naziva „Nova“ i koja je pokrenula napade na Denisa Rajlenda i ostale birokrate upletene u skandal s prohibitorom promicin. U TV emisiji „Grupa Nova“ obećava da će svetu demonstrirati svoju moć devetnaestog oktobra. Da bi ubrzao istragu, NTAC u pomoć dovodi Garija Navara (telepatu kojeg smo poslednji put videli u epizodi „Glasovi nose“) Tom i Dajana ubrzo otkrivaju da je Gari zapravo idejni tvorac „Grupe Nova“.
U Centru 4400, Izabela pokušava da se prilagodi tome da je sada odrasla osoba, dok Ričard pokušava da nađe način da spasi sve slabiju Lili. Dajana pokušava da pomogne svojoj kćerki Mají koja ima muke da ovlada prekognitivnim vizijama jer više ne koristi inhibitor promicin.
Tom i Dajana hvataju Garija, ali on odbija da oda bilo kakve informacije o 19. oktobru. U međuvremenu se saznaje da je Šon mesecima finansirao „Grupu Nova“, ne znajući za njene ubilačke namere. U pokušaju da ispravi zlo, Šon pomaže NTAC-u da uhapsi njegovu vezu u „Grupi Nova“, ali ih to ne dovodi bliže otkrivanju tajne o 19. oktobru.
Maja polazi u školu u „Centru 4400“. Šon pomaže Izabeli da se nosi s krivicom zbog majčine nezibežne smrti. Ričard vodi Lili u kolibu gde su živeli kako bi poslednje trenutke proveli zajedno. Lili umire spokojno. Stiže i 19. oktobar i „Grupa Nova“ ostvaruje svoj plan koji nije čin zastrašivanja, već pozitivna demonstracija toga kako grupa 4400 može da pomogne čovečanstvu.
Sačuvana

Stranice: [1] 2 3 ... 8   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.051 sekundi sa 23 upita.