SF tim
* 17.08.2022. 19:01:38
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Severance (2022- )  (Pročitano 584 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 47
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 29.04.2022. 17:24:43 »

Severance (2022- )

Zaista bi bila steta ne spomenuti i ne obratiti paznju na ovu seriju. Odmah, na samom pocetku iskrena preporuka i mislim da je ovo nesto najbolje sto sam pogledao u poslednje vreme. Severance je serija koja me je neverovatnom idejom, napetom i misterioznom atmosferom i pričom oduševila. Najveci kvalitet je sto me nije izneverila ( kao vecina serija) do samog kraja. Severance/Razdvajanje je nova serija AppleTV+ striming platforme režisera Ben Stilera, podatak koji me je malo iznenadio, poznavajuci filmski opus doticnog.

Mislim da bi neko detaljnije osvrtanje na radnju serije pokvarilo utisak i iznenadjenje gledaoca. Priča je alternativna sadašnjost u kojoj radnici (koji odaberu) prolaze kroz proceduru “severance” i njome omoguće da kada su na poslu više nisi oni već druga ličnost koja ne zna ko je, a kada izađete sa posla vi ste ponovo svoj na svome, osoba koja ste bili pre razdvajanja. Serija je vrlo napeta, misticna, sve mi se dopada. Ambijent savrseno uradjen, retro futuristicka scenografija perfektna. Scenario, gluma, glumacke velicine poput John Turturro i Christopher Walken. Takodje pristupacna za ljubitelje bilo kog zanra jer u sustini serija je jedna vrlo inteligentna drama, prozeta misterijom, nenaglasenim humorom, naucnom fantastikom i stalnom napetoscu.
Mogao bih pisati do sutra, zaista ali nema potrebe. Sve sto bih dalje pisao, bilo bi u superlativu vezano za svaki segment serije. Ponavljao bih se. Raduje me druga sezona koja je vec snimljena, mislim da sam tako nesto procitao ali ne mogu da tvrdim sa sigurnoscu.

Created by Dan Erickson

Directed by Ben Stiller, Aoife McArdle

Starring :Adam Scott, Zach Cherry, Britt Lower, Christopher Walken, John Turturro, Patricia Arquette

https://www.imdb.com/title/tt11280740/

Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
valiant68
Vuki

predsednik

Ugled: +33/-2
Starost: 54
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 18.05.2022. 20:14:21 »

Hvala Robi, ima prevoda za 9 epizoda pa sutra skidam. pozdrav
Sačuvana

S verom u Boga
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 47
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 18.05.2022. 21:04:13 »

Pozdrav za tebe. Drago mi je da si se javio pozdrav.
Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2022. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.017 sekundi sa 23 upita.