SF tim
* 03.12.2021. 11:29:16
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 1 (100%)
Osrednje - 0 (0%)
Lose - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 1

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Finch (2021)  (Pročitano 188 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 46
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 17.11.2021. 11:26:35 »

Finch (2021)

Finch je kombinacija drame i naučne fantastike s elementima komedije, smeštena u postapokaliptični svet sa Tomom Henksom u glavnoj ulozi, a u produkciji Roberta Zemeckisa. Film je režirao Miguel Sapochni, reditelj koji je radio i nekoliko serija Igra Prestola kao i Repo Men iz 2010 godine. Striming servis Apple TV+ je "krivac" sto je ovaj film uopste i snimljen, jer su otkupili prava od Universal Pictures. Film je trebao da se snimi jos 2017 ali je zbog pandemije korona virusa odlagano snimanje nekoliko puta, sve do sada.

Radnja filma, jednostavna, i desava se na postapokaliptičnoj zemlji. Rrobot izgrađen da štiti život voljenog psa svog tvorca, uči o životu, ljubavi, prijateljstvu i o tome šta znači biti čovek, Sve to upotpunjeno potragom, simpaticne ekipe, za stanistem koje ce im biti novi dom. Inace ekipu cine, covek, pas, i njihove "zamene", robot koji po funkciji predstavlja psa i robot, od koga se ocekuje da zameni coveka, kada za to dodje vreme.
Nisam ljubitelj mesanja zanrova, tipa sf i komedija ili horor komedija. I ne, ovde nije rec o tome, kako sam mislio na pocetku filma, ili dok sam citao o istom, zeleci da saznam vise o onome sto cu pogledati. Robot je vrlo simpatican, Tom maksimalno harizmatican, pas taman toliko da osetimo jos zivih bica u filmu. Nije tu da bi bio sladak, umiljat, nego prosto da utice na desavanja u filmu, pogotovo na odnos robota (koji se zove Dzef) i Fincha (Tom Hanks).
Film je uglavnom lagan, sporog tempa i bez brojnih uzbuđenja, usredsređen na Finča i na njegov život. Film ima za cilj da prosto ukaze na to sta znaci biti covek. Covek koji oseca, ima srce i dusu. Biti covek, u bilo kakvoj situaciji i u okruzenju. Pokazati karakter i neke ljudske vrednosti, koje se sve manje cene, jer se sve manje i ispoljavaju. Neke druge, ne bas kvalitetne osobine, postupci, ideje, razmisljanja trenutno vladaju nasim zivotima, ovom globalnom "estradom".
I ne znam sta bih vise rekao, napisao o ovom filmu. Mozda zato sto se ne bavi objasnjavanjem naucnih cinjenica, ili nekih etickih i moralnih kodeksa vec predstavlja laganu, jednostavnu avanturu sa simpatičnim tandemom u vidu Toma Henksa i dopadljivog robota. Bar sam ga ja tako doziveo.

Director: Miguel Sapochnik

Writers : Ivor Powell, Craig Luck

Stars : Tom Hanks

https://www.imdb.com/title/tt3420504/
Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
Eldundarin
Registrovani

kopilot

Ugled: +9/-0
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 18.11.2021. 12:38:28 »

Симпатичан је и довољно забаван да држи пажњу и да не убије у озбиљности ситуације. Филм је постигао све оно што је Chappie желео да буде а није.
Sačuvana

Wisdom over Violence
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2021. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.018 sekundi sa 26 upita.