SF tim
* 03.12.2020. 18:38:15
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Mass Effect Triology  (Pročitano 771 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +27/-1
Starost: 48
Van mreže

« poslato: 24.08.2020. 14:01:08 »

Dugo sam se vec nakanjivao da odigram ovu seriju igara, sa razlogom sto sam znao sta ce se desiti - kad pocnem - necu moci stati. Najbolji nacin da opises ove igre - Film u kojem igrac odlucuje kako ce prica da se razvija. Za svaku situaciju imas vise od jedne opcije i ovisno od opcije koju izaberete, prica se drugacije razvija.

Igra pocinje sa objasnjenjem da su zemljani otkrili 2148 da je Charon Mass Relay o da omogucava FTL (faster then light - brze od svjetlosti) putovanje do drugih mass relay-a u galaksiji, gdje zemljani saznaju za ostale vanzemaljce od kojih pojedini vec dugo znaju i koriste FTL putovanje putem Mass Relay-a. Svaka rasa ima svoju istoriju i dobar dio price se odvija ovisno od toga kako vas karakter se postavi prema drugima. Pocetak radnje iz prve igre je 2183.

Igra se vodi kao role-playing pucakca igra iz 3-ceg lica sa odlicnom pricom i manjim elementime strategije i istrazivackim elentima. Kao sto vec rekoh, serija je napravljena kao film, sa velikim brojem glumaca za glasove i odlicnom muzikom i visualnim efektima.

Igrac odlucuje sve, od toga je li lik musko ili zensko, a sistem prvednosti je ukljucen sa Paragon / Renegade, gdje ovisno od toga koju od ovih opcija izaberete, razlicito ce  se prica razvijati. Takodje da pomenem da je igra imala i kritiku jer vas karakter moze stupiti u vezu sa NPC karakterima u igri, ukljucujuci i intimnu vezu.

Ja sam pri kraju 3-ceg djela. Do sad jedna od najboljih RPG / Shooter igri koju sam igrao. Svakako, preporuka da oprobate.

Evo trailera za prve 3 igre.

https://www.youtube.com/watch?v=nETxAJsD0N4

4-ta igra je smjestean u drugu glaksiju, preko 600 godina kasnije.

Zabroavih da dodam, igra omogucije ucitavanje igre iz prethodnog djela, tako da sve vase odluke od ranije ostaju iste u sve 3 igre. (npr. ako neko od tima nastrada i slicno)
« Poslednja izmena: 24.08.2020. 15:03:07 od SuperFrog » Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 24.08.2020. 15:01:42 »

Saved topic
Sačuvana

Eldundarin
Registrovani

kopilot

Ugled: +8/-0
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 25.08.2020. 09:54:39 »

igra navijanje igra

https://www.youtube.com/watch?v=HiRDJLcYua0
Sačuvana

Wisdom over Violence
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 31.08.2020. 16:03:22 »

Evo malo slika sa kraja igre... (ova igra ima nekoliko razlicitih krajeva, ovisno koje odluke napravis u sve 3 igre)

Sačuvana

SuperFrog
Lucozade

predsednik

Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 09.11.2020. 15:15:29 »

Kao sto rekoh, zacuvah ovaj post za jos jednu  Mass Effect Igru, koja nije dio orginalne triologije, ali je svakako dio ME univerzuma. Mass Effect Andromeda.

Igra pocinje sa objasnjenjem da vecina rasa iz orginalne igre su odlucili da posalju kolonizacijske brodove u nama komsisku galaksiju - Andromedu. - Malo zanimljivosti nevezano za igru - prema svim modelima, nasa galaksija i andromeda galaksija ce se sudariditi za nekih 5 biliona godina i od 2 spiralne galaksije, nastat ce jedan masivnija eliptikal galaksija). Za sad naucnici vjeruju da nece biti sudara zvijezda ponajvise zbog ogrmonog prostranstva izmedju zvijezda... no nikad se ne zna Smile)

Budenjem iz 600 godisnjeg sna pocinje avantura u kojoj igrac bira jednog od 2 'Ryder' blizanaca - Scott ili Sara - djeca od Ljudskog vodica Aleka Ridera. Borba za opstanak i novi zivot pocinje od samog pocetka gdje igrac saznaje da od predivdjenih sistema za nastanjivanje malo sta je onako kako se planiralo... 

Da ne duljim te da ne spojlerisem onima koji mozda oprobaju - igra je slicno kao u prve 3 igre - slicna filmu u kojem ste vi jedna od glavnih uloga, te od vasih postupaka zavisi nastavak i/ili pak sam kraj igre.

Nesto slika od igre...

Ja sam vise vremena proveo igrajuci ovu igru nego li prve 3 igre zajedno.
Sačuvana

Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 62
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 22.11.2020. 12:48:27 »

Izgleda interesantno, bar prema opisu koji si dao. Pomalo si me zainteresovao tako da cu je staviti na cekanje. Embarassed Mislim kad zavrsim ono sto trenutno igram, i sto je na cekanju.  pozdrav
Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.055 sekundi sa 23 upita.