SF tim
* 04.06.2020. 06:17:39
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: ocenite film
izvanredno - 0 (0%)
dobro - 0 (0%)
osrednje - 0 (0%)
gledljivo - 0 (0%)
negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 0

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Paradise Hills (2019)  (Pročitano 185 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 45
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 23.05.2020. 00:23:33 »

Paradise Hills (2019)

Spominjem ovaj film, samo iz razloga, jer pripada nasem zanru, sf, jer, prosto, utisak posle gledanja istog, ne stvara u meni neku posebnu inspiraciju, da ga analiziram i nesto mnogo pisem o njemu i iznosim impresije. Pogledao, slatko se nasmejao finalu filma i potpuno ravnodusno zaklopio lap top. Zbog svega, malopre navedenog uz izvinjenje, na skrtosti, u smislu, recitosti a odnosi se na film, dozvolicu sebi da budem vrlo kratak.

Sve to izgleda nekako simpaticno, vizuelno cak, vrlo dobro, ali sve vec vidjeno, pozajmljeno od filmova koji su vec bazirani na slicnoj temi, ideji, tako, da se, ne moze se ni ocekivati nesto novo. Cak mislim, da se ni producenti, nisu nesto preterano trudili, da naprave "filmcinu", nego filmic, limunadicu, koja se gleda bez preteranih ocekivanja. Film ide brzo, ne fokusira se na objasnjavanju detalja, kako i zasto nego jednostavno, preskacuci zasto i zbog cega, dolaze do cilja, a to je, po mom misljenju, zabava i direktno se puca na same dogadjaje, bez mnogo truda da se film iole uozbilji i dobije na "tezini". Moguce je da nekom takvi filmovi odgovaraju, meni licno ne, a svakako je i diskutabilno, koji se uzrast publike "gadjao" i kom uzrastu je prevashodno namenjen. Ne mogu reci da je film katastrofa, ni da je negledljiv, jednostavno, sve mi deluje po malo zbrzano, pogotovo poslednjih pola sata. Sve se to desava vrlo lako, prelako, sam finis filma je, iskreno, zbrljan, i nedovoljno ozbiljan.

Film je dugometražni rediteljski debi Alice Waddington, koja je do sada režirala samo kratke filmove. Scenario potpisuju Nacho Vigalondo (Colossal) i Brian DeLeeuw (Some Kind of Hate). Paradise Hills je svoju premijeru doživio na ovogodišnjem Sundance Film Festivalu, gde je uglavnom dočekan s pozitivnim kritikama.…Eto, izgleda da se vecini film dopao.
 Priča se odvija na izolovanom ostrvu, oko mlade devojke Ume, koja se tamo budi da bi otkrila kako se nalazi u Paradise Hillsu. Reč je o misterioznoj ustanovi u koju bogate porodice šalju svoje kćeri kako bi ih oblikovali da postanu savršena verzija njih samih. Ustanova koju vodi, zena, poznata kao “The Duchess” nudi posebno prilagođene programe poput lekcija ponašanja, tretmana lepote, vokalnih lekcija, gimnastike, striktne dijete, u nastojanju da razreše sve nedostatke svojih "pacijenata" unutar dva meseca. Uma ubrzo shvata kako iza sve te lepote viri zastrašujuća tajna, uviđa da Paradise Hills nije obična akademija, i da više sliči nekom kultu....
Izbor glumaca vrlo dobar, i u sustini, da se ne ponavljam, sve to izgleda slatko, simpaticno ali nedovoljno originalno i svoje. Na zalost.

Glavne uloge tumače Emma Roberts (We’re The Millers), Danielle Macdonald (Dumplin’), Awkwafina (The Farewell), Milla Jovovich (Resident Evil), Eiza González (Alita: Battle Angel), Jeremy Irvine (War Horse)

Sto se mog misljenja tice, ne bih ocenjivao film, jer ni sam, iskreno, ne znam za koju bih opciju glasao.
Ocena na imdb 5.8

https://www.imdb.com/title/tt6127004/?ref_=nv_sr_srsg_0

« Poslednja izmena: 23.05.2020. 00:29:11 od robi75 » Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.016 sekundi sa 26 upita.