SF tim
* 30.05.2020. 04:10:27
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Terminator: Dark Fate - Terminator: Mračna sudbina (2019)  (Pročitano 2603 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Leto
član posade

Ugled: +8/-0
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 18.01.2020. 13:26:37 »

Terminator: Dark Fate - Terminator: Mračna sudbina (2019)

Kliše isti. Iz budućnosti stižu zao terminator i dobri, ovog puta pola čovek pola mašina da brane izabranog. Provereni obrazac, meni lično se sviđa koncepcija: Pođi zamnom ako hoćeš da preživiš.

Može da se nađe veza sa Svetim pismom, otprilike to su i Hristove reči. Ima i druga sličnost. Pre neki dan smo slavili Božić, rođenje Isusa Hrista, spasitelja sveta. U Terminatoru je isto, budućnost sveta zavisi od jedinorodnog sina Sare Konor. Sve to ne može biti slučajnost, to je bila jasna namera onih koji su pravili film, da se uvuku pod kožu hišćanskom delu sveta. U ovom sada filmu Sara Konor čak i spominje ulogu majke spasioca kao Bogorodice. Ako su vam bili prihvatljivi prethodni Terminatori, i ovaj će. U redu su borbe koje se vode između zlog terminatora i ostalih.
Meni smeta traženje što većeg vizuelno borbenog spektakla. Sudari aviona, rušenja na branu, pa pod vodu, pa nema šta nema da dosadi gledanje. Druga loša stvar, generalno za sve terminator filmove je ideja da budućnost može biti uništena akcijom u prošlosti. Što je isto kao da sadašnjost može da nestane zbog neke akcije u prošlosti. Akcije u prošlosti jesu oblikovale našu sadašnjost. Ali da je postojala neka druga sadašnjost (kada i gde je postojala?) koja je pregažena ovom našom je neodrživa. U najboljem slučaju bi mogla da se stvori druga vremenska linija, druga paralelna stvarnost, kako je to lepo objašnjeno u Primeru. Ali to ne rešava početni problem, jer i dalje postoji “neželjena stvarnost”.
Dobro je ono kada Arnold ovog puta kaže: I won't be back (Neću se vratiti). Dosta slaba ocena na IMDB: 6,4. Smatram da mu treba gledati kroz prste, ipak je to nastavak posle 35 godina a i više nećemo gledati Arnolda!
(nešto zeza sa slikama, nikako neće veća da se prenese)

* Terminator-Dark-Fate.jpg (67.67 KB, 1024x512 - pregledano 64 puta.)
« Poslednja izmena: 18.01.2020. 13:31:14 od Leto » Sačuvana

Све што овде пишем је део моје слике света, моје веровање а не доказива истина.
Eldundarin
Registrovani

kopilot

Ugled: +8/-0
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 18.01.2020. 21:25:25 »

Mislim da treba terminatora pustiti da umre
Sačuvana

Wisdom over Violence
ender33
Registrovani

kapetan

Ugled: +13/-0
Starost: 43
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 19.01.2020. 08:00:21 »

Gledao u kinu kad je bio i nisam odusevljen
Sačuvana

sad znam
     da
ništa ne znam
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 45
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 12.02.2020. 16:57:10 »

Nista novo...apsolutno, sve, vec vidjeno....
Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
alekkus
pripravnik

Ugled: +0/-0
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 08.03.2020. 11:32:24 »

Zašto je Skynet poslao T-800 koji u T6 ubije Johna. Sara je uništila Skynet i ne postoji opasnost da će zavladati mašine. Budućnost je promenjena. Meni nije jasno zašto on kaže: Ti si uništila Skynet i oslobodila me.
Sačuvana
alekkus
pripravnik

Ugled: +0/-0
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 08.03.2020. 13:27:54 »

Sad odgovaram na svoje pitanje ili bar mislim da je tako. Sajberdin systems nije uništen. Sara je pokušala da ga uništi u T2 ali nije uspela. Verovatno se misli da ga je uništila posle Johnove smrti i obesmislila postojanje T-800 koji je ubio Johna. Sajberdin systems je razvio Skynet. Nije mogao Skynet da ga iskoristi (njegov čip) da unapredi svoju tehnologiju. Sara je oslobodila, spasila T-800 od Skyneta. Jesam li u pravu? On postaje sve savesniji i nalik ljudskom biću i zato joj šalje SMS poruke gde i kada će doći novi Terminator kako bi se iskupio za ubistvo Johna i spasio ljudsku rasu od mašina.

Sačuvana
kaa
Registrovani

admiral

Ugled: +15/-0
Starost: 44
Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 16.04.2020. 11:59:17 »

Za mene je ovo izgubilo smisao još u trećem nastavku ... a ovo je samo priča sa tužnim krajem jednog od boljih SF filmova
Sačuvana

SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +27/-1
Starost: 47
Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 18.05.2020. 21:19:07 »

Jos nisam gledao, a kad citam ove komentare, ne znam ni da mi se nesto gleda... Smile
Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.019 sekundi sa 24 upita.