SF tim
* 21.03.2019. 14:55:13
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: ocenite film
izvanredno - 0 (0%)
dobro - 1 (100%)
osrednje - 0 (0%)
gledljivo - 0 (0%)
negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 1

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Alita: Battle Angel - Alita - borbeni anđeo (2019)  (Pročitano 698 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
kaa
Registrovani

admiral

Ugled: +15/-0
Starost: 42
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 13.02.2019. 12:49:59 »

Alita: Battle Angel - Alita - borbeni anđeo (2019)

Posle "Duha u školjci" ovo je još jedna ekranizacija popularne mange.

Priča je jednostavna - u dalekoj (2500) distopijskoj budućnosti, Doktor Ido pronalazi ostatke misterioznog kiborga...On ga ponovo sastavlja i postaje mu duhovni otac.

Elem, sjajni efekti, puno akcije i dečje naivna priča. Sve zamotano u oblandu cyberpunka, Romea i Julije, Pinokija - ima svašta nešto. Ono što privlači pažnju su kiborgove oči  - ogromne dečje raširene - pravi manga efekat, koji u ovom slučaju služi kao ogledalo sveta u kome se nalazi. Oči su bitna tema ovoga filma...  
Dakle da bi se ovaj film gledao kako treba potrebno je poznavanje japanskog stripa, tema koje preovlađuju u njemu i njegovog načina naracije. Sve u svemu nimalo lak posao za gledaoca - koji ako sve pogleda na prvu loptu ostane zbunjen zbijenom radnjom ponekad strašno naivnim momentima i nepoznatim vizuelnim asocijacijama...

E, sve bi bilo super da je ovo poslužilo kao prosta ekranizacija mange i način za popularisanje iste - međutim ovo je mamut od filma koji je koštao par stotina miliona i koji pretenduje na to da bude hit... A to već ne može, kao već i gorepomenuti "Duh" - ovo je priča za fanove.
Međutim možda se računalo da sve prođe kao pg-13 priča za gledaoce tog uzrasta sa sve glumicom iz "Maze runner" -a , ali ovo tržište kao da je prezasićeno plus ja smatram da čak i omladinci neće prihvatiti ovaj film na prvu loptu...
Od mene ocena solidno, poštujem napor koji je uložen u ekranizaciju nečeg ovako komplikovanog ali i verujem da će mu to biti i uzrok pada na blagajnama (a to je postalo jako bitno, možda i više od drugih kvaliteta)

https://www.imdb.com/title/tt0437086/

« Poslednja izmena: 13.02.2019. 22:21:59 od dan555 » Sačuvana

Andrej
pripravnik

Ugled: +0/-0
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 23.02.2019. 21:52:41 »

Ovo je stvarno jedan od boljih filmova, tako su ga dobro napravili da ne mogu da opisem, ako ga neko ne moze naci, moze ga naci ovde http://filmoviserije.ml/movie/alita-battle-angel-online-sa-prevodom/
Sačuvana
ender33
Registrovani

kapetan

Ugled: +13/-0
Starost: 42
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 23.02.2019. 22:18:12 »

Pogledao, nije nesto ekstra ali prolazno, scene borbi spektakularne. Ljubavna prica isforsirana moglo se to bolje odraditi. Ako dobro prodje na blagajnama nastavak bi mogao biti bolji.Ocjena Dobro
Sačuvana

sad znam
     da
ništa ne znam
Leto
član posade

Ugled: +4/-0
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 23.02.2019. 22:51:18 »

Ne znam kako drugi ali ne postoji ni jedan žanr čiji sam toliki zavisnik da bih ga gledao u ovako lošem kvalitetu snimka.
Sačuvana
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 60
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 24.02.2019. 01:27:58 »

Ne znam kako drugi ali ne postoji ni jedan žanr čiji sam toliki zavisnik da bih ga gledao u ovako lošem kvalitetu snimka.

Da tu se slazemo. Treba biti strpljiv, a strpljenje se uvek nagradi. I ja ovo cekam do pojavljivanja kvalitetnog snimka. Svakih par dana prekontrolisem ponude i cekam kvalitet.
Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.016 sekundi sa 27 upita.