SF tim
* 18.12.2018. 16:03:46
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 1 (33.3%)
Dobro - 1 (33.3%)
Osrednje - 1 (33.3%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 3

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Ready Player One - Igrač broj 1  (Pročitano 788 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Leto
stažista

Ugled: +4/-0
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 21.05.2018. 20:42:09 »

Ready Player One - Igrač broj 1 (2018)

Dobar film i za stariju generaciju koja je bila savremenik prvih kompjuterskih igrica ali i za nove mlade igrače.

Radnja je smeštena u 2045. godinu kada skoro svi ljudi provode vreme u veštačkoj stvarnosti, OASIS-u, bežeći od sumorne svakodnevnice. U toj virtuelnoj stvarnosti svako može da izabere da bude lik kakav želi. Da se potom provodi kako god želi ali i takmiči sa drugim likovim, i da u tom takmičenju ovaja poene i stiče razne virtuelne blagodati koje može da preproda u stvarnom svetu. OASIS je praktično jedna globalna kompjuterska igra sa svim mogućim svetovima i svojom valutom. Za razliku od danas kada su igrači rasuti na nebrojeno mnoogo različitih igara. Tamo je sve u OASISU. Ljudi u stvarnom svetu nose 3D naočare i odela koja govor tela prenose u virtuelni svet ali i vraćaju fizičke nadražaje koje dolaze iz virtualnog sveta, tako da se primljeni udarac u virtelnom svetu u nekoj meri doživljava i u stvarnom.

Ne bih da prepričavam radnju. U filmu je dobro što glavni likovi nisu superheroji nego su obični klinci, momci i devojke ali velkog srca koji se bore za svoj opstanak ali time i za opstanak samog OASIS-a protiv zle moćne kompanije, koja želi preuzeti kontrolu nad OASIS-om što znači da bi sve ljude dovela u egzistencijalno zavistan položaj. Borba se, kao pre 20 godina u Matrixu, prenosi iz viruelnog u stvari svet. Posle velike borbe i neizvesnosti sve se dobro zavšava. Borba nije samo pucačina i udaranje pesnicama, nego i korišćenje domišljatosi zasnovano na znanju i istraživanju. Film pruža dobar provod onima koji poznaju američku filmsku produkciju i kompjuterske igre. Stare kompjuterske igre za više igrača su pozivale igrača kada na njega dođe red rečima: Ready Player One.
Režija Stiven Spilberg, autor scenarija Zak Pen.

Trejler: https://www.youtube.com/watch?v=ixWL1BWi44U
Gledalica: https://www.gledalica.com/sa-prevodom/ready-player-one-2018-video_be26737e0.html

https://www.imdb.com/title/tt1677720/
« Poslednja izmena: 21.05.2018. 23:54:23 od dan555 » Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 60
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 18.06.2018. 09:57:58 »

Одгледао. Има  добрих ствари али све укупно по мени ово је само осредњи филм. Сценарио је типичан за техно, омладинске акционе филмове и ту нема изненађења. Специјални ефекти прште на све стране и ту нема грешке. У многим сценама дат је омаж старим филмовима и то буквалним пресликавањем сцена или артефаката али то можемо да препознамо само ми маторији.
Филму недостаје дух, „оно нешто“ што би га издвојило од других и учинило да га памтимо. Овако, заборав следи одмах по крају.
Оценио сам га Осредње.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
ender33
Registrovani

kopilot

Ugled: +13/-0
Starost: 42
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 18.06.2018. 21:02:48 »

I ja sam ga odgledao i kao sto kaze Dan hvali mu ono nesto da se izdvoji. I od mene ocjena osrednje. Pogledao i izbrisao sa kompa.
Sačuvana

sad znam
     da
ništa ne znam
valiant68
Vuki

predsednik

Ugled: +33/-2
Starost: 50
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 20.06.2018. 23:26:02 »

Prvo da zahvalim Letu na prikazu  pozdrav.
Valjda zavisi od vremena i raspolozenja, meni se film dopao.
Zakonom uvesti dane bez mobilnog i interneta  Laughing.
Sačuvana

S verom u Boga
Eldundarin
Registrovani

oficir

Ugled: +6/-0
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 20.06.2018. 23:46:46 »

Zagrebah se te prvo pogledah film pa tek sad citam knjigu. Pogresi covek. Elem film je mene oduvao. Mada to je vise zato sto je ono sve jedna velika pokretna referenca. Ljudi sa kojima sam isao su me vise puta molili da ne upirem prstom na platno i ne pricam odakle je koji motiv i pozadinsku pricu istog. Mada to je bila poenta filma. Sve u svemu zabavan je i mislim da je napravljen za sve one koji su odrasli na tim starim igrama, filmovima, stripovima (kad se pojavio Gundam sam vrisnuo ko tinejdzerka na koncertu dzastisa bivera a Delorean mi je (pored TARDIS-a ofc) omiljeno prevozno sredstvo). Ovo je nesto sto se gleda nakon dugog dana kada ste umorni i zelite da izvucete kez na lice (ili samo ja preterano volim da hvatam reference, inace na prvom gledanju sam ih uhvatio cak 183).
Sačuvana

Wisdom over Violence
Leto
stažista

Ugled: +4/-0
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 23.06.2018. 10:45:47 »

Sve u svemu zabavan je i mislim da je napravljen za sve one koji su odrasli na tim starim igrama, filmovima, stripovima (kad se pojavio Gundam sam vrisnuo ko tinejdzerka na koncertu dzastisa bivera a Delorean mi je (pored TARDIS-a ofc) omiljeno prevozno sredstvo) ... ili samo ja preterano volim da hvatam reference, inace na prvom gledanju sam ih uhvatio cak 183).

Super si ukazao šta je vrednost filma, dižem svoju ocenu filma na odličan (pošto sam kadet do daljnjeg ne mogu da glasam u anketi).
Sačuvana
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +27/-1
Starost: 46
Van mreže

« Odgovor #6 poslato: juče u 14:02:04 »

Nisam siguran zasto se mnogima ovaj film ne svidja, meni je bio bolji nego li dobar, sto me je iskreno iznenadilo. Valjda, posto je jos jedan CGI film, nisam ocekivao da ima ikakvu dobru radnju, no na iznenadjenje, film te dovede na samo pomisao da ovakva buducnost kakva je prikazana je vjerovatno i moguca, a kao sto Eldundarin rece, film, je jedna velika enciklopedija referenci, od ET-a i Back to the Future, Akira i mnogih video igara pa do muzike iz 80-tih.

Takodje se slazem da bi trebalo ugasiti internet bar dva dana sedmicno.   Mr. Green
Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2018. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.035 sekundi sa 27 upita.