SF tim
* 30.09.2020. 04:27:28
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Zapadni svet (Westworld) (2016)  (Pročitano 1959 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
kaa
Registrovani

admiral

Ugled: +15/-0
Starost: 44
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 28.10.2018. 15:47:45 »

Zapadni svet (Westworld) (2016)

Inspirisana filmom iz 1973 (a po scenariju i režiji Majkla Krajtona) ova HBO-ova serija opisuje zabavni park u koji najbogatiji odlaze ne bi li ispunili svoje fantazije - seksualne ili nasilne ili oboje.

Tema parka je Divlji Zapad,i što se mušterija tiče,kada iskorače iz voza (početak putovanja) oni ukorače u svet iz pretpošlog veka. U njemu sreću tzv "domaćine" - savršene kiborge, koji su napravljeni da udovolje svim njihovim željama (to kill or fuck or both).
Oni se prave i popravljaju u tajnim laboratorijama/fabrikama raspoređenim po parku, dok njihovo programiranje i "narative" nadgleda Bernard Lov (Jeffrey Wright)
Kiborzi prate ove komplikovane narative u neprekidnom krugu iz dana u dan (nešto kao dan mrmota,s' tim što nisu svesni toga).
Radnja serije počinje kada se dešava "kvar" u jednom od kiborga i on postaje svestan. Fasciniran ovim tvorac čitavog parka Dr Robert Ford (Entoni Hopkins) započinje istragu koja će ga dovesti do Dolores (Evan Rejčel Vud) Kiborga koji ima snove i sećanja.

Od gostiju se najviše izdvaja "Čovek u crnom" (Ed Haris) lik koji je "obrnuo" igricu i koji sada traži dublje značenje u njoj...

Kao lajtmotiv serije su prisutni ispitivanje svesti i razuma,njihove prirode i nastanka - ali naravno pošto je HBO u pitanju tu su prisutne velike doze golotinje krvi i nasilja...
Kroz seriju takođe provejavaju razne asocijacije na pop -kulturu: pomalo Frankeštajna, mnogo više Blejd Ranera, nagoveštaji Matriksa i puuuno Šekspirove "Bure".
Posebno je interesantno kako Soundgarden ili Radiohead zvuče na mehaničkom pijanu (inventaru svakog saluna na divljem zapadu  Very Happy )

"Svet zapada" fukcioniše na više nivoa - od egzistencijalne kontemplacije do količine ispaljene municije i prolivene krvi na kojoj bi im i sam Pekinpo pozavideo. Međutim kao i kod Pekinpoa nasilje je samo alat kojim se opet priča vraća na egzistenciju i svest o svetu kojim su kiborzi/ljudi okruženi.

Seriju je kreirao bračni par Džonatan Nolan(Mračni vitez) i Lisa Džoj, a kao jedan od producenata se pojavljuje i JJ Abrams. Sa obzirom na veličinu produkcije pretpostavlja da će ova serija biti novi "flagship" (uskoro gotove) GOT.

Od mene preporuka za gledanje ali laganim tempom pošto svaka epizoda traje između sat i sat i po, a prepune su citata, omaža i još koječega što nisam bio u stanju da pohvatam.

https://www.imdb.com/title/tt0475784/
« Poslednja izmena: 28.10.2018. 21:27:54 od dan555 » Sačuvana

SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +27/-1
Starost: 48
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 06.12.2018. 14:20:16 »

Jedna od boljih serija sto sam gledao u posljednjoj godini, medjutim nikako da pocnem sa drugom sezonom, jer pomalo imam osjecaj da ce unistiti sve dobro do sad u seriji.

Veoma dobro uradjeno, Anthony Hopkins kao i uvijek genijalan glumac, a kao sto Kaa rece, serija je veoma detaljna. Mislim da sve epizode su 60 minuta.

Pricajuci o Soundgardenu i Radiohead na klaviru, ne znam slusate li vkgoeswild (Vika Goes Wild)

https://www.youtube.com/channel/UCbKM5fcSsaEFZRP-bjH8Y9w

Od sound gardena, guns and roses, preko nirvane i queen-a pa do system of a down. Sve na klaviru, a nerijetko se pronadje i pokoji dio klasike. (npr. dio iz Limitless-a)

Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
Leto
oficir

Ugled: +9/-0
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 06.12.2018. 23:18:32 »

Jedna od boljih serija sto sam gledao u posljednjoj godini, medjutim nikako da pocnem sa drugom sezonom, jer pomalo imam osjecaj da ce unistiti sve dobro do sad u seriji.

Sve tačno. Prva sezona dobra. Odgledao jednu ipo epizodu iz druge sezone i odustao.
Sačuvana

Све што овде пишем је део моје слике света, моје веровање а не доказива истина.
kaa
Registrovani

admiral

Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 17.04.2020. 06:08:54 »

Još skupljam pa kad se završi javljam, a u mežduvremenu par sličica:

« Poslednja izmena: 17.04.2020. 06:11:47 od kaa » Sačuvana

Eldundarin
Registrovani

kopilot

Ugled: +8/-0
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 17.04.2020. 12:14:02 »

Serija je izgubila smisao i postala je nasilje radi nasilja. Izgubljen je filozofski aspekt koji je imala i sada je samo jos jedna u nizu "trci skaci pucaj ubi svako ima svoju agendu" serija
Sačuvana

Wisdom over Violence
Leto
oficir

Ugled: +9/-0
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 17.04.2020. 18:19:21 »

Serija je izgubila smisao i postala je nasilje radi nasilja. Izgubljen je filozofski aspekt koji je imala i sada je samo jos jedna u nizu "trci skaci pucaj ubi svako ima svoju agendu" serija

Gledao do duge treće epizode sezone 2, i zaključio da je dalje gubitak vremena. Standardna pojava, serija krene dobro i na kraju dođe do urušavanja. Hvala na potvrdi da nije trebalo dalje gledati. Malo šta može da traje duže i bude dobro. Parodije čak najduže drže.
Sačuvana

Све што овде пишем је део моје слике света, моје веровање а не доказива истина.
Eldundarin
Registrovani

kopilot

Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 17.04.2020. 21:01:12 »

Iskrckaj drugu, nije ko da sad imas sta da radis, ima dobru ideju i postavlja dobra pitanja i daje zanimljive odgovore..al da slazem se, dobro pocelo a onda sebi pucalo u nogu..makar imamo ona dva Krictonova filma
Sačuvana

Wisdom over Violence
kaa
Registrovani

admiral

Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 18.04.2020. 05:46:01 »

Iskrckaj drugu, nije ko da sad imas sta da radis, ima dobru ideju i postavlja dobra pitanja i daje zanimljive odgovore..al da slazem se, dobro pocelo a onda sebi pucalo u nogu..makar imamo ona dva Krictonova filma
Confused ? koji je drugi - stvarno nemam pojma...

A slažem se zadrugu sezonu - ali gajim nade za treću.
 Mr. Green nisam je gledao još uvek - čekam da izađe cela, ali gajim nade na osnovu glumaca barem.
Sačuvana

SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +27/-1
Starost: 48
Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 18.05.2020. 21:11:57 »

Sve tačno. Prva sezona dobra. Odgledao jednu ipo epizodu iz druge sezone i odustao.

Dobar si...

Ja nisam uspjeo niti prvu epizodu da odgledam...

Jednsotavno, glupo... kontam da li bi trebao da pregledam prvu sezonu ponovo...
Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
Eldundarin
Registrovani

kopilot

Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 19.05.2020. 11:12:29 »

Treca sezona je blagi uzas (samo umesto blagi stavite apsolutni)

Westworld (film) je imao ne toliko dobar nastavak Futureworld
Sačuvana

Wisdom over Violence
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.018 sekundi sa 24 upita.