SF tim
* 21.11.2018. 04:57:15
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 1 (33.3%)
Dobro - 2 (66.7%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 3

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Dawn of the Planet of the Apes - Planeta majmuna: Revolucija  (Pročitano 183 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 60
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Na mreži

« poslato: 22.10.2018. 23:10:25 »

Dawn of the Planet of the Apes - Planeta majmuna: Revolucija (2014)

Ne znam da li je do mene ali ovo je još jedan film za koji ne mogu reći da nije dobar a ostavio me ravnodušnim. Glavna zamerka bila bi to što majmuni ovoj priči uopšte nisu potrebni.

Drugi deo novog serijala o planeti majmuna. Radnja se nastavlja 10 godina posle prvog filma Rise of the Planet of the Apes.
Ljudski rod je skoro uništen "majmunskim virusom" i, koliko sam izračunao, na svetu ostalo je oko 10 milona ljudi, ako i toliko zbog međusobne borbe preživelih. U filmu se navodi da preživi jedan od 500 obolelih (a pandemija zahvata baš sve, bez izuzetaka) a kasnije se pominje da je preživelo 10% što je protivrečno. Neko nije vodio računa o brojevima...

Majmuni predvođeni mudrim Cezarom žive u šumu u nekoj vrsti naseobine napravljene od drveća. Ima ih mnoštvo i svi funkcionišu složno. Ljude nisu videli već dve godine i pretpostavljaju da ih više nema.

Iznenadan susret dva mlada majmuna sa grupom ljudi završava se ranjavanjem jednog od majmuna što dovodi do ivice nasilja ali Cezar smiri situaciju i dozvoli ljudima da obave ono zbog čega su došli - da poprave malu hidrocentralu kako bi u gradu u kom preživeli stanuju imali struju.

Ipak, uprkos sporazumu, ni svi majmuni ni svi ljudi nemaju poverenje u drugu stranu. Kada se dese nepredviđenje stvari majmuni kreću u rat protiv ljudi...

Prvo da kažem da je ovo odlično urađen film. Vrhunska produkcija, kompjuterska grafika, gluma, fotografija, scenografija, režija... Već samo ovo pruža dobar razlog da se uživa tokom gledanja.
Scene šume i majmuna prosto su savršene.
Uzgred, Cezarovo lice, oči pre svega, neodoljivo me podsećaju na Šona Bina. Very Happy

Priča je smislena, dinamična, pravilno vođena sa nekim baš dobrim rešenjima. Problem je, naravno, to što znamo ishod a uz to ne vidim svrhu prikazivanja borbe između majmuna i ljudi kada su isti. Ne može se "navijati" ni za jedne ni za druge. Takođe, radnja je predvidljiva pa otuda moja ravnodušnost uprkos lepom izgledu filma.

E sad, ništa nije savršeno... Koliko god bila dobra, ovo nije priča o majmunima i ljudima već samo o ljudima jer obe strane iste su. Problemi koje muče majmune zapravo su problemi sa kojima se mi ljudi suočavamo.
Mana je to što je propuštena šansa da se preispita priroda ljudskosti kroz majmune i bliskost ili razlike među vrstama. Ovako ispade da su majmuni tu samo kao atrakcija jer bi bez njih ovo bio običan film o nekom od brojnih ratova ili bitaka.

Različiti likovi i njihov razvoj, kako među majmunima tako i među ljudima drži pažnju i suština je ovog dela priča o tome kako su majmuni preuzeli Zemlju.

Budžet je bio "kraljevski" - do 235 milona, što se vidi u svakom kadru.

Film obožavaju i kritičari i gledaoci, svi su ga ocenili najvišim ocenama. Zaradio je preko 710 m. i postao jedan od najuspešnijih te godine.

Od mene ocena Dobro i preporuka jer zaista je praznik za oči, ako ništa drugo.

http://www.imdb.com/title/tt2103281/

Treći deo Planeta majmuna: Rat
« Poslednja izmena: 22.10.2018. 23:20:43 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
kaa
Registrovani

admiral

Ugled: +14/-0
Starost: 42
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 23.10.2018. 23:48:37 »

Šta znam, meni se svideo pošto je za razliku od prvog "akcioni" a i vidiš majmune na konjima kako vitlaju oružjem  Mr. Green . Prvi deo je bio sjajan, za razmišljanje baš , ovaj mu dođe kao neka malo lakša varijanta...
Sačuvana

Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2018. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.014 sekundi sa 26 upita.