SF tim
* 23.10.2018. 05:52:41
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 1 (100%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 1

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Venom (2018)  (Pročitano 151 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Eldundarin
Registrovani

član posade

Ugled: +4/-0
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 12.10.2018. 20:12:49 »

Venom (2018)

Ne slusajte kritiku, gledajte film.
Sada kada sam ovo rekao da se vratim temi. Elem Sony je odlucio da MARVEL lisi ovog lika (kada su im vec ustupili Mysterio-a) i da mu daju solo film.

Odmah cu reci da ima mana i stvari zbog kojih se zapitate "cemu?" ali nije los film. Posto nemaju Spajdija morali su da malo izmene pricu i sam source materijal ali za pravo cudo ne smeta jer sluzi prici. Ono sto smeta je sto se vidi da su sekli film i da su hteli vise da idu na (ne bas toliko dobar) humor nego na akciju kako bi i trebalo da bude u necemu sto je posveceno Venomu.

Prica prati Edija Broka, novinara koji gura glavu tamo gde drugi ne bi nogu, razotkriva malverzacije, prevare i sve ostalo. Prilikom jedne od tih svojih reportaza dolazi u kompaniju LIFE i umesto da radi kako su mu rekli odlucuje da postavi pitanja koja bole sto kosta ne samo njega posla nego i njegovu devojku. Posle odredjenog perioda klosarenja odlucuje da se vrati "na mesto zlocina" i otkrije sta oni to zapravo kriju. Pri begu iz postrojenja nece biti sam iako se njemu tako cini.

Ovo je ukratko zaplet ovog Sonijevog ostvarenja koje je mene, ponavljam, prijatno iznenadilo. Prica nije losa i pored nekoliko nebuloznih momenata ali detalji na koje su obratili paznju su fenomenalni (od bukvalno preslikanih panela iz stripova do likova u pozadini koji neverovatno lice na neke druge likove). Ono sto bih naveo kao najveci minus je vec pomenuti humor i Venomov glas. Sve ostalo je na zadovoljavajucem nivou (final fight je epski). Ako volite super-heroje, pardon anti-heroje ovo je film za vas. U svakom slucaju garantujem vam dva sata apsolutne zabave ako pustite filmu da vas ponese. Prva after credits scena najavljuje jedan od mozda najboljih story-arc-ova koje je MARVEL ikada uradio i bice zanimljivo videti kako ce to da izvedu bez Pauk-cloveka.

Od mene za Otrovnog 6/10

https://www.imdb.com/title/tt1270797/
« Poslednja izmena: 13.10.2018. 01:18:05 od Eldundarin » Sačuvana

Wisdom over Violence
kaa
Registrovani

admiral

Ugled: +14/-0
Starost: 42
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 12.10.2018. 20:52:10 »

Laughing preduhitrio si me  Wink
Slažem se da ne treba slušati kritiku, koja ovog puta zaista maši metu nalazeći ovom filmu mane, od toga da je trebao da bude samo za odrasle (R rated) pa do toga da je konfuzan, zastareo etc...
Film ne da nije loš, već je mene podsetio na dobrog starog Rejmija i prvu trilogiju Spajdija (da, čak i treći  Razz ,pošto kontam da je studio ugurao tri filma u jedan).Elem, naivno šarmantan i sa nepogrešivim osećajem za "šta je pisac hteo da kaže".
Takav je i Venom, svestan svojih ograničenja ali sa sjajno prenesenim glavnim idejama stripa - dakle Edi i njegov odnos sa simbiotom...
Po meni je naravno i Hardijeva gluma jedan od najvećih aduta ovog filma, njegov Edi kao i njegov Venom prolaze kroz sjajnu razradu lika sve do samog kraja i kulminacije u njemu.
Film je za sve ljubitelje ovoga stripa, ali i za novopečene koji će imati sjajnu "vožnju" od početka  do kraja.
Humor(crni) je sastavni deo ovog stripa od nastanka a glas venoma je Hardijev, moduliran naravno, tako da meni čak ni to nije smetalo.
Još jednom - slažem se sa zaključkom - ne slušajte kritiku, gledajte film ( odličan je, 9/10)
Sačuvana

ender33
Registrovani

kopilot

Ugled: +12/-0
Starost: 42
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 16.10.2018. 06:44:27 »

I ja preporucujem, meni je bio odlican. Nisam citao stripove ali film ko film je puno bolji od kritika.
Sačuvana

sad znam
     da
ništa ne znam
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +27/-1
Starost: 46
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 16.10.2018. 14:14:01 »

Mene samo to sto je napravljen od Sonija (Stari Spajdermeni i Hulk) nekako navode da ovo ni ne gledam.
Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
valiant68
Vuki

predsednik

Ugled: +33/-2
Starost: 50
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 21.10.2018. 23:43:26 »

U poslednje vreme cekam dobar kvalitet ali ove vase preporuke golicaju  Laughing

Svukao bioskopsku verziju al sad je kasno za gledanje.
Sačuvana

S verom u Boga
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2018. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.018 sekundi sa 26 upita.