SF tim
* 23.10.2018. 05:20:40
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 4 (80%)
Osrednje - 1 (20%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 5

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Ant-Man and the Wasp - Antmen i Osa  (Pročitano 136 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 60
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 10.10.2018. 01:21:20 »

Ant-Man and the Wasp - Antmen i Osa (2018)

Drugi film o Čoveku-mravu (prvi iz '15. Ant-Man) i čak dvadeseti u nizu Marvelovog filmskog univerzuma. Priča je zasebna ali ipak vremenom dešavanja smeštena posle prethodnih pojavljivanja ovog lika.

Skot Lang je u kućnom pritvoru, sa nanogicom (ako je to pravilan naziv) zbog dešavanja u ranijim filmovima. Trudi se da i u tim uslovima bude dobar otac pa smišlja razne igre koje igra sa svojom ćerkicom.
Naučnik Pim sa svojom ćerkom Houp, krijući se od vlasti, pokušava da iz kvantnong sveta spase davno izgubljenu ženu i majku Dženet, raniju Osicu.
Kada Skot doživi halucinaciju za koju utvrde da je poruka poslata iz kvantnog nivoa, trojka kreće da spase Dženet. Pri tome mora da izbegne FBI, kriminalce i Duha, devojku Evu, koja je zbog loše izvršenog eksperimenta dobila neke moći ali one je takođe i ubijaju pa, da bi živela, mora da se domogne Pimovog uređaja što je čini opasnom protivnicom. Ostatak je uobičajena akcija, jurnjava, tabačina...

"Mravonja" je jedan od vickastijih marvelovih likova zbog čega i ceo film naginje komediji. Za razliku od Dedpula, Antmen je pristojan i "fino" duhovit i šarmantan.
Iako je deo šire priče radnja je ipak usmerena na malu grupu likova povezanih tehnologijom koja menja veličinu predmeta i ljudi, što omogućava da svako dobije dovoljno pažnje. Ovo je bez sumnje film pre svega o Antmenu i Osici.
Tek na samom kraju film je direktno povezan sa događajem kojim se završava "Osvetnici: Rat beskraja" ali rečenica iza toga najavljuje povratak ovih likova tako da budi optimizam u srećno razrešenje u drugom delu "Rata beskraja".

Za razliku od nekih "ozbiljnijih" superherojskih filmova ovaj ne spasava univerzum, ne bori se sa nadljudima ili superzločincima već je priča o porodici, ljubavi, kako prema svom detetu tako i prema devojci, težnji da se čine dobra dela i pomogne kome je pomoć potrebna ali i da se za to bori rizikujući život.

Lagan, vedar, brz, duhovit film za odmaranje "vijuga". Neke fore i fazoni su mi izmamili osmeh i to na fin, inteligentan način.

Tehnički deo i glumačka ekipa su na najvišem nivou, što je i očekivano od Marvela iako se za malog mrava nisu istrošili kao za neke druge junake, samo 160 miliona. Zapravo, ja toliki novac nisam video u specijalnim efektima jer nisu "galatičkih" razmera. Doduše, neki su i teško primetni, poput digitalnog "podmlađivanja" Mišel Fajfer za scene sa početka filma.
Mislim da je ovo sasvim odgovarajuće za ovaj film i da doprinosi opštoj atmosferi.

Glumce ne bih izdvajao jer su svi em poznati em iskusni em dobri. Već je ranije rečeno da je Pol Rad srećan izbor za Antmena i potpuno se slažem sa tim. Evandželin Lili (uh, ta pravila transkripcije, mom uhu više godi EvanĐelina Razz) kao ozbiljna naučnica malo mi ne ide uz vrckastog sitnog prestupnika i nisam baš primetio, što kažu, neku jaku hemiju među njima, ali dobra je glumica i Osica pa joj ne zameram ništa.
Moja vršnjakinja Mišel Fajfer, pored toga što je lepa, odlična je glumica i žao mi je što je ovde samo epizodista.
Hana Džon-Kamen kao Eva (Duh) poznata mi je iz serije Kildžoj i lepo je videti je ali njen lik kao jedini super-protivnik nije ubedljiv. Ovo, naravno, nije do nje već do scenarija.

Nisam mislio da ću ovoliko napisati o ovom filmu jer mu je svha samo da zabavi i ne nudi nikakav materijal za razmišljanje.

Kritika ga je visoko ocenila (Paradajzi čak 88% a nešto manje na Metakritiku) kao i publika. Zaradio je oko 620 miliona što u poređenju sa nekim drugim filmovima iz Marvelovog ciklusa nije baš pohvalno, ali očito da je dovoljno za treći nastavak (koji će, možda, biti o događajima iz Pimove mladosti, bljak).

Od mene ocena Dobro i preporuka za gledanje. Marvel je postigao visok standard u zanatskom delu, ume (i može) da odabere kvalitetnu glumačku postavku i ako se potrefi i dobar scenario film ne može da omane. Ovde se sve to lepo složilo i isporučilo simpatičan neopterećujući film.

https://www.imdb.com/title/tt5095030/
« Poslednja izmena: 10.10.2018. 01:27:30 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
kaa
Registrovani

admiral

Ugled: +14/-0
Starost: 42
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 10.10.2018. 10:50:03 »

Lep prikaz.
Film kao film me nije oduševio. Još jedan "konfekcijski" Marvelov,bez preteranog udubljivanja u likove ili priču.
Svidela mi se ta Hana što glumi duha, i naravno Mišel koja stvarno stari kao vino (šest banki a izgleda onako ...)
Ono što mi je najviše smetalo je humor,totalno su se ispromašivali sa šalama , Pol Rad je čovek komičar pa ni on nije mogao sve to da izvuče...
Po meni filmić za ubijanje vremena kad nema ništa drugo, osrednje do loše.
Sačuvana

SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +27/-1
Starost: 46
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 16.10.2018. 14:02:33 »

Moslim da masimo za kakvu publiku je ovaj film ponajvise namjenjen - mladjoj publici, kojima i sale i sam film su uveliko dobro uradjene.  Po meni, da nije najbolji MU film, ali svakako nije ni najlosiji.

Ja bih takodje spomenu Michael Pena - samo slusati ga kad prica - smjesno samo od sebe. Smile Mala Hannah je odlicno odglumila svoj dio, i kao sto Dan rece- o glumi ovdje ne treba trositi rijeci.

Od mene ocjena Dobro, a da pitas mog sina, bilo bi Izvanredno. Smile
Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
Eldundarin
Registrovani

član posade

Ugled: +4/-0
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 16.10.2018. 14:43:09 »

MCU filmovi nisu pravljeni ni za matore ni za mlade vec za sve one koji citaju MARVEL stripove i koji zele da pocnu da ih citaju. Jer ja kao ultimativna marvel fanbojstina (nemam bolju rec) sam uzivao u svkaom minutu gotovo svakog MCU filma (izuzev drugog dela Tora od kog me i sada boli jetra, dok sam recimo jedan u od onih u manjini koji brani Hulka sa Nortonom). Gledati ovaj film i prepoznati sve reference na sve stripske price i ono sto one nagovestavaju je jednostavno dar za svakog poklonika ove grane strip kulture. Videti koliko paznje obracaju na detalje, dijaloge, pa cak i postere na zidovima ili registarske tablice je prosto neverovatno i uvek ucini da iz sale izadjem sa kezom oko glave.

Drugi deo Mrav-cloveka sigurno nije najjaci MCU adut ali drzi jaku sredinu i svakako je neizostavan deo u celoj toj fransizi. Likovi su lepo preslikani iz stripova, cak i oni koji su tek uvedeni a i pojedine promene koje postoje u odnosu na izvorni materijal ne smetaju jer sluze prici. Jedino sa cim bih se slozio je da je humor mozda malo preteran cak i za lik Skot Langa al Boze moj ne moze se svetu ugoditi. I da druga after credits scena je bolno glupa.
Sačuvana

Wisdom over Violence
peca777
SF friend

admiral flote

Ugled: +11/-0
Starost: 41
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 17.10.2018. 08:47:52 »

ne diraj mi hulka
film ok meni se svideo
ocena dobro
Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2018. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.017 sekundi sa 26 upita.