SF tim
* 24.08.2019. 20:35:31
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 2 (100%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 2

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: A Quiet Place - Tiho mesto (2018)  (Pročitano 1888 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Leto
član posade

Ugled: +7/-0
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 09.07.2018. 13:49:49 »

A Quiet Place - Tiho mesto (2018)

U početku neobičan film koji obečava, koji se potom pretvori u frku i truku unutar jedne noći, sledi deus ex machina (duh iz mašine) i pobeda čoveka protiv vanzemljaca elijenskog izlgeda. Pri tome neko preživi, neko gine.

Da bi ljudi preživeli ne smeju da stvaraju nikakav zvuk, neprijateljska stvorenja su slepa ali imaju odlično čulo sluha i uništavaju živa stvorenja koja proizvode zvukove. Ima dosta nelogičnosti da su ta stvorenja, koja se mogu ubiti puškom jačeg kalibra, zavladala svetom. Imalo bi smisla da se radnja dešava u nekom srednjem veku ili ranije, ali na u ovome krcatom tehnikom i naoružanjem svih vrsta. Film kao da je nastao od autora kome je dosta svakodnevnog zvučnog zagađenja u kome živimo, ali i svakog drugoj zagađenja koje je odlika ovog doba.

Ono što je dobro što nam pokazuje kakvu slobodu i dar mi imamo: da govorimo, da se smejmo, da plačemo... (što ljudi u filmu ne mogu / ne smeju da čine). Mi obično nismo svesni tog dara i ne koristimo ga kada i kako treba nego često obrunto. Govorimo kada treba da ćutimo, a čutimo kada se od nas očekuje da govorimo.

Duh iz mašine (лик или сила која се изненада појављује и решава ствар која је до тада била нерешива) je izvor visokofrekventnog zvuka koji čini da neprijateljska stvorenja gube svest. Original smo videli 1996. god. u filmu Mars Atfacks gde Marsovcima koji su okupirali Zemlju eksplodira glava kada čuju pesmu Slima Whitmana: "Indian Love Call" (https://www.youtube.com/watch?v=PfTORdsPspw). Da li da galdate Quite Place ili ne? Ne znam. Utisak mi je da ga nisam gledao, ništa ne bih propustio. Ljubiteljima horora i apoklipse će se svideti.

https://www.imdb.com/title/tt6644200/
« Poslednja izmena: 09.07.2018. 16:46:26 od Leto » Sačuvana

Све што овде пишем је део моје слике света, моје веровање а не доказива истина.
peca777
SF friend

admiral flote

Ugled: +11/-0
Starost: 42
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 09.07.2018. 16:56:06 »

slazem se sa letom da ima puno nelogicnosti
jedna je da je kukuruz uredno poosejan masinski i pod konac a ovamo nema zvuka
jos jedna sto rece leto malo jaca puska ga rokne a oni su kao neunistivi
preporuka moze ali ne mora da se gleda
ocena osredjne
Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 14.02.2019. 00:41:26 »

Ipak ga odgledah i nije mi žao. Koliko god ga svrstavali u horor on to ipak nije. Ima pretnji po život ali ona je vidljiva i u napetim situacijama možemo da strahujemo za likove ali nema preteće, nevidljive, neočekivane strahote koja se krije tu negde i gradi u nama atmosferu straha i užasa. Posle ovog filma niko neće gledati pod krevet ne bi li proverio da se neki "ušati" ne krije ispod. Mr. Green

Film pre svega atmosfere a manje radnje koju bismo pratili i očekivali šta će se desiti. Atmosfera života bez pravljenja ikakve buke, čak i zvuka, odlično je ostvarna i ubedljivo odglumljena. Ako ovo posmatramo kao osnovu filma onda je po meni baš dobar i pravo osveženje.

S druge strane, sam zaplet sa živuljkama koje su brže od brzog Gonzalesa i čuju bolje od arktičke sove kao opasnosti po ceo ljudski rod jer su nas skoro istrebile potpuna je glupost i ne funkcioniše čak i kada "isključimo struju" malim sivim ćelijama.
Zato nema smisla tražiti smisla u radnji ovog filma. Nelogičnosti i gluposti na sve strane.
Ali, k'o što rekoh, ovde je atmosfera života u potpunoj tišini 'glavni dasa' pa se prema tome treba ravnati. Ako možete zanemariti mutavo zamišljene pretnje koja tera aktere na takav život.

I od mene ocena Osrednje jer ipak ne mogu preći preko toga da se nisu potrudili da osmisle nešto što bar iz aviona može da prođe kao logično. Recimo, onako kako je urađeno u "Tremorima". Naravno, tada ne bi bilo reči o opštoj katastrofi već lokalnoj ali to ništa ne bi smetalo filmu.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Eldundarin
Registrovani

kopilot

Ugled: +8/-0
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 14.02.2019. 00:58:08 »

Film moze da se pogleda. Nije nesto sto ce vas oduseviti, niti cete ga bas svakom preporuciti ali ima nekoliko momenata koji cine ovaj film dovoljno zanimljivim da ako ga ikada uhvatite onako u prolazu negde da se pusta ce da ga obrnete bez problema.
Sačuvana

Wisdom over Violence
putnik
pripravnik

Ugled: +0/-0
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 19.02.2019. 23:27:38 »

Svideo mi se više od onog Sandrinog u kom ne smedu da gledaju.
Sačuvana
peca777
SF friend

admiral flote

Ugled: +11/-0
Starost: 42
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 20.02.2019. 10:45:14 »

jedan od gorih filmova u skorije vreme
Sačuvana
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 44
Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 04.08.2019. 08:19:22 »

Pristojan...zanimljiv...i svakako,moze da se pogleda...
Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.018 sekundi sa 26 upita.