SF tim
* 16.07.2018. 18:21:05
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 0

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Higher Power - Viša sila (2018)  (Pročitano 289 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Leto
kadet

Ugled: +2/-0
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 19.06.2018. 20:00:03 »

Higher Power - Viša sila (2018)

Radnja filma počinje kao socijalna drama rasturene porodice, ali ne onako plitko holivudski, muž i žena se razišli i jedno i drugo su kao ok, žive svoje potrošačke živote srednje klase i postoji naznaka da se ponovo ujedine, itd...

nego ovde je da je žena umrla od tumora, mlađa čerka je pala u ruke narkomana i postala zavisnik, starija pokušava da postane medicinska sestra, otac se odao piću i napustio kćeri koje više ne žele da ga vide...

Ne obećava, ali ima i druga strana radnje. Ekspozija supernove, urušavanje u crnu rupu šalje emisiju gama zraka koja će uništiti sav život na Zemlji. Sticajem okolnosti otac, koji liči na Depardjea, postaje predmet istraživačog eksperimenata koji čine da postane super biće od čiste energije. Istovremeno, boreći se za povratak svojim kćerima, sa svojim super moćima bori se za opstanak celokupnog živog sveta na planeti Zemlji.
Da bi u tome uspeo, žrtva mora biti prineta. Ali žrtovanjem života kčeri, dobija se sve.
Sve u svemu dobar film. Naravno, mogu se upititi kritika, jer je radnja bazirana na onome što je boljka 99% SF-a, a to je kič. A kič u SF-u je uvek svemoć (Možda Black Panhter i nije loš film jer glavni junak ne rešava dramu pomoću svemoći). Ako navdeno zanemarimo, solidan film o superbiću a da nije iz Marvelove ekipe.

https://www.imdb.com/title/tt2924392/
« Poslednja izmena: 22.06.2018. 02:32:24 od dan555 » Sačuvana

Није ваше знати времена и рокове...
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +79/-9
Starost: 59
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 19.06.2018. 23:22:02 »

Da li bi prevod naslova možda zapravo bio "Viša sila"?
Gde nalaziš ovakve filmove? Na imdb ocena samo 4, "zarada" u SAD 530 dolara! (sic!) Nema ga ni na Paradajzima ni na Metakritiks što će reći da je nezanimljiv kritičarima.
Bilo bi korisno da napišeš malo više o svojim utiscima o filmu, Ovako, ne znam da l' da ga gledam ili jok.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Leto
kadet

Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 20.06.2018. 13:38:31 »

Da, da, bolje je Viša sila, nisam se setio. Našao sam ga na gledalica.com, ne prevlačim filmove, gledam samo ako su online (+ filmotiva, kodi..). To mi je "legalnije". Eh za zaradu, nisam znao. Sve se svodi na to kako kome koji film legne. Meni je legao, jer ima emocionalnu priču usamljenog palog čoveka koji zahvaljujući tehnologiji ali i ljubavi i dobroti koja je ostala u njemu, postaje spasitelj celog sveta. Ne naki način film u sebi ima ono što svaki ljubitelj SF-a ima u sebi, slabo biće koje mora da boravi i da se bori na površini Zemlje a želja mu je da se vine među zvezde. Glavnom liku u filmu je to uspelo i zato je po meni ovo mali, solidan SF film.
« Poslednja izmena: 20.06.2018. 13:46:29 od Leto » Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +79/-9
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 20.06.2018. 23:48:39 »

Posle ovako lepog opisa nas ljubitelja naučne fantastike moram da odgledam film. Very Happy

Što se zarade tiče, očito je da su ga pustili u jednom jedinom bioskopu, nekom od onih "umetničkih".
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 26.06.2018. 19:01:10 »

Posle ovako lepog opisa nas ljubitelja naučne fantastike moram da odgledam film. Very Happy

Što se zarade tiče, očito je da su ga pustili u jednom jedinom bioskopu, nekom od onih "umetničkih".
I ja pristavio pa da vidim.
Sačuvana
Leto
kadet

Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 28.06.2018. 09:55:46 »

I ja pristavio pa da vidim.

Pošto je ispalo tako nadam se da će barem malo da vam se svidi Smile
Sačuvana

Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2017. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.016 sekundi sa 26 upita.