SF tim
* 20.06.2018. 13:23:57
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 1 (100%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 1

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Ready Player One - Igrač broj 1  (Pročitano 163 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Leto
pripravnik

Ugled: +0/-0
Pol: Muškarac
Na mreži

« poslato: 21.05.2018. 21:42:09 »

Ready Player One - Igrač broj 1 (2018)

Dobar film i za stariju generaciju koja je bila savremenik prvih kompjuterskih igrica ali i za nove mlade igrače.

Radnja je smeštena u 2045. godinu kada skoro svi ljudi provode vreme u veštačkoj stvarnosti, OASIS-u, bežeći od sumorne svakodnevnice. U toj virtuelnoj stvarnosti svako može da izabere da bude lik kakav želi. Da se potom provodi kako god želi ali i takmiči sa drugim likovim, i da u tom takmičenju ovaja poene i stiče razne virtuelne blagodati koje može da preproda u stvarnom svetu. OASIS je praktično jedna globalna kompjuterska igra sa svim mogućim svetovima i svojom valutom. Za razliku od danas kada su igrači rasuti na nebrojeno mnoogo različitih igara. Tamo je sve u OASISU. Ljudi u stvarnom svetu nose 3D naočare i odela koja govor tela prenose u virtuelni svet ali i vraćaju fizičke nadražaje koje dolaze iz virtualnog sveta, tako da se primljeni udarac u virtelnom svetu u nekoj meri doživljava i u stvarnom.

Ne bih da prepričavam radnju. U filmu je dobro što glavni likovi nisu superheroji nego su obični klinci, momci i devojke ali velkog srca koji se bore za svoj opstanak ali time i za opstanak samog OASIS-a protiv zle moćne kompanije, koja želi preuzeti kontrolu nad OASIS-om što znači da bi sve ljude dovela u egzistencijalno zavistan položaj. Borba se, kao pre 20 godina u Matrixu, prenosi iz viruelnog u stvari svet. Posle velike borbe i neizvesnosti sve se dobro zavšava. Borba nije samo pucačina i udaranje pesnicama, nego i korišćenje domišljatosi zasnovano na znanju i istraživanju. Film pruža dobar provod onima koji poznaju američku filmsku produkciju i kompjuterske igre. Stare kompjuterske igre za više igrača su pozivale igrača kada na njega dođe red rečima: Ready Player One.
Režija Stiven Spilberg, autor scenarija Zak Pen.

Trejler: https://www.youtube.com/watch?v=ixWL1BWi44U
Gledalica: https://www.gledalica.com/sa-prevodom/ready-player-one-2018-video_be26737e0.html

https://www.imdb.com/title/tt1677720/
« Poslednja izmena: 22.05.2018. 00:54:23 od dan555 » Sačuvana

Није ваше знати времена и рокове...
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +79/-9
Starost: 59
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 18.06.2018. 10:57:58 »

Одгледао. Има  добрих ствари али све укупно по мени ово је само осредњи филм. Сценарио је типичан за техно, омладинске акционе филмове и ту нема изненађења. Специјални ефекти прште на све стране и ту нема грешке. У многим сценама дат је омаж старим филмовима и то буквалним пресликавањем сцена или артефаката али то можемо да препознамо само ми маторији.
Филму недостаје дух, „оно нешто“ што би га издвојило од других и учинило да га памтимо. Овако, заборав следи одмах по крају.
Оценио сам га Осредње.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
ender33
Registrovani

kopilot

Ugled: +11/-0
Starost: 41
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 18.06.2018. 22:02:48 »

I ja sam ga odgledao i kao sto kaze Dan hvali mu ono nesto da se izdvoji. I od mene ocjena osrednje. Pogledao i izbrisao sa kompa.
Sačuvana

sad znam
     da
ništa ne znam
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2017. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.014 sekundi sa 26 upita.