SF tim
* 27.02.2017. 05:23:02
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 1 (16.7%)
Osrednje - 4 (66.7%)
Loše - 1 (16.7%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 6

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Gods of Egypt - Bogovi Egipta (2016)  (Pročitano 771 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +77/-9
Starost: 58
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 18.08.2016. 14:04:42 »

Gods of Egypt - Bogovi Egipta (2016)

Tipičan savremeni akcioni avanturistički film nakrcan specijalnim efektima i poznatom pričom. Rađen da zabavi i bude zaboravljen odmah posle gledanja. Meni je lepo legao.

Radnja se oslanja na staroegipatsku mitologiju sa sve fantazijom koja se ogleda u moći bogova i slici sveta (ravna zemlja a Ra vuče sunce i bori se protiv Haosa svakog dana Very Happy). Na Zemlji žive bogovi, veliki, potupno ljudskog izgleda ali umesto krvi imaju zlato i mogu da se pretvore u raznorazna fantastična bića i imaju, jasno, supermoći u skladu sa svojim zaduženjem (boginja ljubavi može svima da naredi šta god želi i sl.)
Egiptom vladaju dva Raova sina - dobri Oziris kome je pripao plodni deo, Nil i ljudi koji tu žive i opasni Set koji se zlopati (vlada) pustinjom.
Kada Oziris želi da svog sina Horusa proglasi za kralja, na svečanost upada Set sa svojom vojskom, ubije svog brata a Horusu iskopa oči u kojima je njegova moć da se pretvori u razna bića i progna ga jer je Horusova ljubljena Hator (boginja ljubavi) pristala da bude sa Setom.

Sa druge strane, one ljudske, sitni lopov Bek živi srećno sa svojom dragom Zajom i sprema se da tako nastavi do kraja života. Ali, kada Set postane vladar, Zaja postane robinja glavnog projektanta Setovih građevina. Ubeđena da je jednini spas za ljude Horus da plan Setove riznice Beku kako bi ukrao Horusove oči i tako mu povratio moći. Bek je spretan i pametan i uspe da to uradi ali kada pokušaju da zajedno pobegnu, Zaja gine i Apofis je odvodi u donji svet gde će proći kroz 9 kapija i na kraju otići ili u večni život, ako ima zlata a nema, ili u pakao.
Bek njeno mrtvo telo odnese Horusu i sklopi dogovor da mu da oko i pomogne mu da uđe u građevinu u kojoj je Setova snaga kako bi ga ubili a da Horus za uzvrat vrati Zaju iz sveta mrtvih.
I tako počne avantura ovog čudnog para... Mnogo borbi, prepreka, promašaja i sl.

Kao što rekoh, ovo je film koji ima za cilj samo da bude zabavan pa je prožet humorom čak i u gadnim borbama sa raznim čudovištima. Teško ga je shvatiti ozbiljno ali to mu ni nije namera. Što se mene tiče, sasvim je ispunio svoj zadatak.
Mnoštvo lepih i atraktivnih glumaca i glumica (ima i veoma poznatih poput Batlera u ulozi Seta), avanture na pretek, ali i ljubavi kao najjače sile, moćnije čak i od bogova. Jeste priča po principu štanc-mašinen ali smislena je, teče kako treba, dinamična, raskošna...

Specijalni efekti su, opet samo po meni, sasvim u redu ali kritičari su ih proglasili manjkavim.

Filmu je zamereno što su glumci uglavnom belci pa su producenti morali da se izvinjavaju. Gluposti, pa ovo nije istorijski film nego šaljiva akcija.
Svejedno, kritičari su ga "pokopali" a ni kod gledalaca nije bolje prošao. Zaradio je koliko je uloženo, oko 140 miliona dolara, što će reći da je napravio gubitak producentima.

Što se mene tiče, ovo je dovoljno zabavan film da se odgleda. Ocena Osrednje i preporuka za gledanje.

http://www.imdb.com/title/tt2404233/
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 58
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 21.08.2016. 17:21:25 »

Slazem se sa ocenom. Film sasvim zadovoljavajuci za popodnevno odmor. Odgledaj i zaboravi.
Sačuvana
peca777
SF friend

admiral flote

Ugled: +10/-0
Starost: 39
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 22.08.2016. 08:49:48 »

Dan za prikaz  svaka cast
sto rece nesa Film sasvim zadovoljavajuci za popodnevno odmor. Odgledaj i zaboravi
Sačuvana
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +53/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 22.08.2016. 09:17:11 »

pozdrav Hvala Danu !

Lepo se zabavismo deda i ja. Nasmejah se, a i slikice su u HD verziji prelepe.

Što su omašili sa egipatskom mitologijom ...  Rolling Eyes

Sačuvana

Bog čuva budale !
garwor
Speed King

predsednik

Ugled: +17/-2
Starost: 40
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 23.08.2016. 11:15:06 »

Meni bas treba neki takav film, pogledacu za vikend.
Sačuvana

Bolje biti tezak covek nego laka zena.

Sve su zivotinje jednake, samo su neke jednakije.
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +26/-1
Starost: 44
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 09.12.2016. 13:59:47 »

Od positivnog - film predstavlja egupatsku mitologiju bolje nego li mnogi drugi, medjutim sam produkt i prica su previse slabi i specijalni efekti su jednostavno suvisni.

Misterijoznost i tajnovitost bi trebali da daju car ovom filmu, gdje je malo ostavito za mastu... previse pokazano, a glumci jednostavno se nisu uklopili...

Ocjena: Lose
Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2017. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.028 sekundi sa 25 upita.