SF tim
* 15.12.2019. 15:27:44
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 1 (50%)
Lose - 1 (50%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 2

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Infini - Beskonačnost  (Pročitano 3299 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 44
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 20.11.2015. 21:21:01 »

Infini - Beskonačnost (2015)

Infini je australijski SF horor film koji daje još jedan pogled na temu opasnosti koje vrebaju na udaljenim planetama od strane naprednijih i neprijateljski raspoloženih organizama. Moze se reci, vec vidjeno.

Radnja filma smestena u 23 vek i prati elitni odred za spasavanje koji dolazi do rudarske naseobine u nameri da spase Vajta Karmajkla, jedinog preživelog nakon biološke katastrofe. Kao sto rekoh, poznata tema, poznata radnja i film koji ne donosi nista novo. Naprotiv...
Uvod filma prilicno konfuzan, paralelno prati nekoliko radnji na vise mesta popunjeno prilicnim nejasnocama. Kako film odmice, postaje kvalitetniji u svakom smislu, pogotovo jer obiluje odlicnim specijalnim efektima i u tom segmentu moze da se poredi sa velikim holivudskim blokbasterima velikih budzeta. Izgled sveta u 23 veku i pogotovo nacin na koji je prikazana rudarska stanica su za svaku pohvalu. Jeste da ima mnogo hodnika, tunela, vrata, ali smatram da svakako nije nemastovito prikazana bez obzira sto se uklapa u klise, ranije spomenute konstatacije, vec vidjenog. Iako nisam nasao podatak o budzetu filma jasno je da nije bio jeftin.

Moram napomenuti da film obiluje agresivnim, brutalnim, krvavim scenama sto ga ipak svrstava i u kategoriju, recimo, blagog horora. Ipak te scene su odlicno uradjene kao i prikaz celokupne atmosfere niske temperature koja se provlaci kroz ceo film. I samo jos jedan detalj vezan za radnju filma, a to je da se "ekipa" bori protiv smrtonosne zaraze koja ljude pretvara u monstrume, vise ubilacke naklonjene nego fizicki deformisane, mada i ta mutacija nije zanemarljiva.
Film je prilicno napet, zanimljiv, iako ponekad konfuzan, ipak s jasnim raspletom, mada treba biti dovoljno skocentrisan prilikom gledanja istog. Dovoljno nepredvidljiv i iznenadjujuc. Svi elementi su tu, nista preterano ali ipak zamerka jer film ne donosi nista, ama bas nista novo. Gluma vrlo dobra, pogotovo Daniel MacPherson, koji je glavni lik i prilicno "nosi" film. Mada su i ostali glumci dali svoj pecat i niko nije zakazao u smislu loseg predstavljanja lika kojeg glumi. Sve je nekako na svom mestu.....
U Australiji, film je odlicno prosao, cak je i nominovan za neke nagrade. Kritike uglavnom pozitivne, mada umerene, bez preteranog odusevljenja. Realno...
I nema tu sta da se puno doda, bilo bi ponavljanje, bar mi se tako cini, recenzija i osvrta na neke ranije filmove sa slicnom tematikom.
Od mene ocena osrednje a moze i preporuka za gledanje.

Directed by   Shane Abbess
Produced by   
Matthew Graham
Brett Thornquest
Shane Abbess
Sidonie Abbene
Screenplay by Shane Abbess
Starring   
Daniel MacPherson
Grace Huang
Luke Hemsworth

www.imdb.com/title/tt3327624/

Da se i ja slozim nekad s ocenom na imdb-u Laughing.
« Poslednja izmena: 02.12.2015. 03:37:52 od dan555 » Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 20.11.2015. 22:43:27 »

Да није хорор сигурно бих га одгледао а овако сам у дилеми.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 44
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 21.11.2015. 00:03:14 »

Да није хорор сигурно бих га одгледао а овако сам у дилеми.

Da se dopunim, ako mogu da budem jasniji, na nekim sajtovima, izdvojio bih imdb, kao najpopularniji, film je svrstan u kategoriju, naravno pored sf-a i u kategoriju horora. Ostale sajtove ne bih pominjao, nema potrebe. S druge strane, recimo paradajzi, horor kao zanr ne spominju, karakterisu ga kao sf,fantazi i triler. Takodje je bespotrebno da i u ovom slucaju spominjem ostale sajtove. Meni ima blagih primesa horora ali mislim da je utisak svakako individualni, tako da me nemoj drzati za rec, mozda ga ti dozivis drugacije. Meni recimo Stvor nije u kategoriji horora, slozices se da nasilje i napetost ne daju jasnu sliku u smislu zanra, brutalnost vidjamo i u akcijama i trilerima. Misljenja sam da ces vise zamerki naci u svemu drugom vezano za film a ponajmanje u situacijama koje ga svrstavaju u horor. pozdrav
Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 21.11.2015. 00:49:49 »

Онда га можда и одгледам. Хвала.
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 27.11.2015. 23:09:08 »

Одгледао, после краћег двоумљења.
Не бих рекао да је хорор јер нема намеру да уплаши. Ни атмосфера није таква да гледалац очекује нешто застрашујуће.
Филм лепо изгледа, уверљива сценографија и костимографија. Прави СФ што се тога тиче.
На жалост, прича ми се није допала. Почетак је крцат текстуалним уводом који ми је био прилично смушен тако да сам остатак пратио без слике о томе шта бих могао да очекујем.
Када неколико ликова остане само постало ми је досадно. Јасно ми је шта се хтело рећи али мислим да аутори нису успели у томе.
Од мене само Лоше.
Sačuvana

Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.024 sekundi sa 26 upita.