SF tim
* 08.12.2019. 09:23:39
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 2 (66.7%)
Osrednje - 1 (33.3%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 3

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Absolutely Anything - Sve što poželim  (Pročitano 2370 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 16.11.2015. 02:39:16 »

Absolutely Anything - Sve što poželim (2015)

Razgalila me ova bleskasta britanska NF komedija. Nema baš mnogo naučne fantastike ali zato ima mnogo komeNdije.

Na Zemlju naiđu superiorna svemirska bića koja testiraju sve inteligentne vrste na koje nabasaju i one koje omanu unište. Test se sprovodi tako što nasumice izaberu jednog predstavnika vrste i daju mu moć da učini ama baš sve što poželi i to tako što izgovori želju i mahne rukom u koju su ubacili galaktičku silu.
Izabrani srećnik je Nil, profesor u školi sa prilično nemirnim đacima. Nil je, jadan, prilično nezadovoljan svojim životom, i još jadnije, sa dobrim razlozima.
Prvo što pokuša je da "sredi" svoj razred ali to se završi eksplozijom i potpunim izginućem đaka. Naravno, Nil sve to vrati kako je bilo ali uz neke peripetija dok ne shvati šta sve može.
Na putu građenja boljeg života shvatiće da bezgranična moć nije baš uvek blagoslov već savesnom čoveku ume da bude i preteško breme.
Nešto će ipak da mu se posreći i to tamo gde je najvažnije, kod prelepe komšinice Katarine.
KomeNdija je, jasno, u začkoljicama koje nose neprecizne želje koje se skoro po pravilu ispunjavaju bukvalno a ne onako kako je Nil želeo što sve dovodi do stalne komedije situacije.

Lepršav, otkačen film bez ikakve drame ili analize ličnosti sa apsolutnom moći.
Autor je Teri Džons a u filmu, makar kao glasovi vanzemaljaca, učestvovali su još neki Monti Pajtonovci. Tu je i pokojni Robin Vilijams kao glas Nilovog psa kome ovaj daje moć govora.
Glavnu ulogu igra simpatični smotani Sajmon Peg, potpuno odgovarajući za lik Nila. I naravno jasno Smile uvek neodoljiva Lepa Kata kao komšika Katarina. Meni je ona sama dovoljna da uživam u filmu, makar nije briljirala kao komičarka. Very Happy

Vanzemaljci su čista kompjuterska animacija. Prikazani su u duhu filma - kao smešne kreature koje lunjaju svemirom i tamane razumna bića jer ne prolaze njihov test (nijedna od 44 miliona i kusur vrsta koliko su ih našli).

Nisam našao koliki je bio budžet ali deluje mi da je snimanje bilo jeftino jer nije zahtevno (osim kompjuterske animacije vanzemaljaca).

Vesela glavna pesma koju izvodi Kajli Minog u stilu je filma pa je doprinela vedrom raspoloženju u kome me je ostavio posle gledanja.

Kritičari su bili nemilosrdni pa je na Paradajzima sakupio svega 13% pozitivnih, što bi reklo da je po njima negledljiv. Nema podataka o zaradi. Sa kritičarima nikako se ne slažem. Jeste ovo samo jedan mali film ali širi "dobre vibracije" i ne davi gledaoce.

Od mene ocena Dobro i preporuka za gledanje ako vam je do nepretenciozne komedije. Ako ništa drugo, tu je LK!

http://www.imdb.com/title/tt1727770/
« Poslednja izmena: 02.12.2015. 03:38:46 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +61/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 16.11.2015. 11:59:02 »

pozdrav Baš juče odgledasmo !

Počela sama pa vratila na početak da gledam sa dedom. Zabavno.

Ipak ... ima tu "dubine" ... i "poruke". Možda su zato kritike loše ? U našem "instant" svetu brzih rešenja ovaj film nije poželjan. Twisted Evil

Vredi pogledati.
Sačuvana

Bog čuva budale !
bapabrapa
Registrovani

stažista

Ugled: +3/-0
Starost: 54
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 26.11.2015. 10:51:58 »

Ideja je odlicna ali moglo je mnooogo bolje. Ocena osrednje.
Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.014 sekundi sa 26 upita.