SF tim
* 23.10.2018. 05:30:51
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 1 (20%)
Osrednje - 4 (80%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 5

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Ant-Man - Čovek-mrav  (Pročitano 3988 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 60
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 07.11.2015. 03:20:21 »

Ant-Man - Čovek-mrav (2015)

Marvel je počeo da štancuje ekranizacije svojih superheroja. Filmovi su im kao stripovi - industrijski proizvod sa pokretne trake. Umeju to da rade ali, bre, dosadi u ovoj količini. Sve jedno te isto.

Genijalni naučnik Henk Pim napušta organizaciju ŠTIT revoltiran pokušajem da se kopira njegov serum za smanjivanje ljudi. Osnuje svoju kompaniju iz koje ga kasnije izbaci pomoćnik i štićenik Daren Kros. Pim se povlači i za svoju dušu nastavlja istraživanje koje dovede do sasvim razvijene tehnologije za smanjivanje ljudi do veličine mrava a, bogumi, i još dalje, u subatomske veličine (ali bez povratka).

Skot Lang posle odležane robije zbog lopovluka pomoću visoke tehnologije pokušava da ide poštenim putem kako bi svojoj ćerkici bio dobar otac ali bivša žena i njen verenik, policajac, traže da se zaposli, plaća alimentaciju i bude pravi uzor svom detetu da bi mu dozvolili da je viđa. Kako mu to ne polazi za rukom, Lang se vraća svom zanatu i sa ortacima provali u Pimovu kuću i iz sefa uzme čudno odelo. Slučajno ga aktivira i smanji se na veličinu mrava.

Pim je sve ovo isplanirao kako bi Langa privoleo da bude čovek-mrav da bi mu pomogao u borbi protiv Krosa koji je otkrio Pimovu tajnu formulu i planira da je proda zloćama.
Sledi, naravno, akcija, tabačina, jurnjava... uobičajene stvari za superheroje...

Muka je pisati o ovim proizvodima iz marvelovog stripskog univerzuma. Svi liče jedan na drugog, rađeni po istoj šemi, nude iste stvari na vrlo sličan način. Dobro su rađeni (što ne čudi uz budžet od 130 mil), poštene akcije su to, vrhunske produkcije i odličnih specijalnih efekata ali i palačinke dosade ako se jedu svaki dan a kako neće superheroji.
Moj utisak je skoro pa isti kao i kod prethodnih filmova iz ove "radionice" tako da stvarno nemam šta više da dodam.

Razlika je malecka i pra svega odnosi se na glumce.
Pol Rad kao čovek-mraF je odličan izbor. Simpatičan, uverljiv mali čovek koji je spreman na sve za dobrobit svog deteta.
Majkl Daglas nije loš Pim ali više bih voleo nekog poput Kristofera Lojda kao dr Emeta Brauna iz "Povratka u budućnost", to je lik koji pleni i pamti se. Daglasov naučnik je samo dobro odglumljen ali izvetri iz uma već tokom odjavne špice.
Evangelina Lili kao Pimova ćera je tako-tako, zanimljiva ali ipak sporedna i bez "hemije" sa MraFom.
Lopovi pomagači takođe su simpatični.

Nije mi jasno kao ova konfekcija uspe da zaradi čak pola milijarde dolara. Mnooogo ljudi moralo je da ode u bioskop da bi se stiglo do te sume. Mislio sam da će zanimanje za spektakle sa specijalnim efektima u glavnoj ulozi i smešnom radnjom (mislim, čovek-mraF?!?) izaći iz mode ali očito sam se prevario.
Još manje jasni su mi kritičari. Na "Paradajzima" je ocenjen čak sa 80% pozitivnih kritika. Šta je mnogo, mnogo je.

Stidljivo najavljuju barem jedan nastavak ali nije jasno da li će radnja biti smeštena u vreme pre nego što je Pim napustio ŠTIT ili se nastaviti na ovu.

Film jeste dobar i zanimljiv, zanimljiva akcija, može lagodno da se prati ali ocena od mene samo Osrednje jer se tokom gledanja stalno javlja "deža vi" osećaj. Preporuka za gledanje, solidni glumci i brza akcija za puštanje mozga na otavu.

http://www.imdb.com/title/tt0478970/
« Poslednja izmena: 02.12.2015. 03:39:51 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Sonne

kadet

Ugled: +1/-0
Starost: 41
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 12.11.2015. 05:16:57 »

Upravo odgledao Ant Mean... pa nije los film. Fantasy prica o vecitoj borbi izmedju dobrog I loseg sa naravno svojom radnjom, zapletom I raspletom price. Preporucujem ga... ko voli Marvella jos jedan razlog da ga pogleda. pozdrav
Sačuvana
plotz
Registrovani

predsednik

Ugled: +16/-0
Starost: 49
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 12.11.2015. 09:57:28 »

Yeap,postade marvelisanje klasika...( kad si za neopterećujuću akciju superiška) kesa,nažalost evropski strip se slabo filmuje,a ima toliko sjajnih.
Od mene takođe osrednje,napucano efektima  i to mu je to,relaks.
« Poslednja izmena: 12.11.2015. 17:46:19 od plotz » Sačuvana

ako kaniš pobijediti nesmiješ izgubiti!!
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +59/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 12.11.2015. 11:11:25 »

Evil or Very Mad  Ne mogu da se odlučim koji mi je Marvelom strip najgluplji ... svi su mi  gadljivko

Filmovi su bar ... pokretni - mnogo blještavih slika sakrije besmislenost priče  Twisted Evil

Asteriks je za njih umetnost  Twisted Evil
Sačuvana

Bog čuva budale !
plotz
Registrovani

predsednik

Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 12.11.2015. 11:25:39 »

Poslednji solidan koji sam gledao je Bluberi,moglo je bolje...(mada ja sam  vrlo pristrasan po pitanju istog stripa).
Sačuvana

Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 12.11.2015. 13:57:21 »

Koji su filmovi rađeni po stripu ?

http://forum.stripovi.com/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=5929

Ovde je nabrajanje ...
Sačuvana

Bog čuva budale !
plotz
Registrovani

predsednik

Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 12.11.2015. 14:37:46 »

Ih bre baba pa to je link od pre 12 godina,de rifrešni se,čak i za to vreme fali gomilica...  kesa
Sačuvana

Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 12.11.2015. 18:27:28 »

pozdrav Ne pada mi na pamet da brojim ... ni štrikeraj preko 10 ne mogu ...  Rolling Eyes Crying or Very sad
Sačuvana

Bog čuva budale !
valiant68
Vuki

predsednik

Ugled: +33/-2
Starost: 50
Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 14.11.2015. 21:08:30 »

Da poslusam Sonne-ta, veceras ga gledam a novi Asteriks je cista desetka  pozdrav
Sačuvana

S verom u Boga
Sonne

kadet

Ugled: +1/-0
Starost: 41
Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 19.11.2015. 06:00:54 »

Lako stivo za predvece... ali danas se to I trazi od filmova... ja sam ih davno podelio u dve kategorije. Filmovi za svaki dan I filmovi za vikend... Ant Man nespada u ovu drugu kategoriju ali sigurno nije los I vredi potrositi vreme na njega. E sad o ukusima netreba raspravljati...
Sačuvana
valiant68
Vuki

predsednik

Ugled: +33/-2
Starost: 50
Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 23.12.2015. 14:41:29 »

Odgledao i brzo mi proletelo vreme. Zabavan  štikliranje
Sačuvana

S verom u Boga
Lemonzoo
SF friend

admiral

Ugled: +19/-2
Starost: 33
Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 25.12.2015. 20:23:24 »

Gledljivo, ništa više od toga.
Sačuvana

SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +27/-1
Starost: 46
Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 31.08.2017. 18:45:20 »

Zanimljivo da sam promasio da pisem o ovom filmu. Odlgedao ga jos u kinu sa sinom - i njemu se pravo svidio, istina vise dezi osrednjem, no radi izbora glumaca, ipak stavih dobar film.

Marvel je ipak daleko iznad ostalih stripova, poput DC i slicnih, a povezanost raznih stripova samo ovelicava Marvelov svijet. Kod nas se mije puno citao, poput italijenskih i francuskih stripova, no u ono vrijeme kad su izlazili dakako da su bili veoma dobri.
Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2018. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.021 sekundi sa 26 upita.