SF tim
* 17.10.2019. 22:42:29
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 2 (50%)
Osrednje - 1 (25%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 1 (25%)
Ukupno glasova: 4

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Jurassic World - Svet iz doba jure  (Pročitano 4468 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 11.09.2015. 23:11:46 »

Jurassic World - Svet iz doba jure (2015)

Da li je nekome zafalilo para ili ideja ne bih znao ka'sti tek Spilbergovi dinosaurusi se povampirili i eto nam četvrtog filma iz "Jura" serijala. Ništa novo nije ponudio, čak mu nedostaje napetost prethodnih.

Dvadeset dve godine posle Parka iz doba jure na istom ostrvu radi novi zabavni park sa dinosaurusima - Svet iz doba jure. Kako bi održali pažnju publike i privukli nove posetioce, svakih nekoliko godina naučnici smućkaju gene za novi hibrid dino-a. Tako pomešanih gena raznih životinja nastao je Indominus Reks, vrhunski, inteligentni grabljivac koji je glavna "faca" filma.

Roditelji šalju u park svoje sinove, dva komada, kod tetke koja je šef za sprovođenje turista po ostrvu. Pošto je prezauzeta ženska sestriće uvali svojoj pomoćnici, koja ih, jadna, izgubi u gužvi pa momci krenu u samostalni provod. Naravno, otići će i tamo gde ne smeju i to baš "na vreme" da moraju da begaju od Indominusa. U tetki se probudi Rambo, iscepa rukave, zavrne košuljče i sa glavnim dasom za dresuru male grupe raptora (grabljivaca veličine čoveka), krene da spasava rodbinu a potom i svih 20.000 turista od strašnog dinosaurusa.
Usput će padne ljubavisanje sa dasom, priča o vernosti životinja, izgibenije što čuvara što turista... "mali milion" puta viđeno.

Ma, koga briga za priču u filmu o dinosaurusima??? "Oživljeni" dinosaurusi i teror koji ih prati glavni su glumci a dobro su urađeni ali to smo već videli pre i-ha godina. To što je film trebalo da se pojavi još pre 10 godina nije opravdanje za odsustvo novih specijalnih efekata i vidljivog napretka u kompjuterskoj grafici.

Akcione scene nisu tako dramatične kao ranije. Jurnjave ima ali nekako prebrzo prođe. Nisu iskorišćene sve osobine novog dino-a. Recimo, inteligencija Indominusa ne vidi se tokom borbi kada pustoši park već samo dok je zatočen.

Produkcija je, naravno, vrhunska. Muzika takođe odgovarajuća.

Izbor glumaca nije me impresionirao. Svi mi deluju osrednje, svojim likovima nisu dali lični pečat. Čak ni Vinsent D'onofrio nije odmakao od šablonskog prikaza kvarnog lika sa "zadnjim" namerama.

Budžet je bio sasvim pristojnih 150 miliona a zarada više nego 10 puta veća, neverovatnih 1,56 milijardi "zelenih". Zaista mi nije jasno šta je tolike ljude privuklo u bioskope???
Kritika ga takođe hvali. (i opet nije mi jasno šta to vide u filmu)

Što se mene tiče ovo je samo prosečno zanimljiv i gledljiv film. Jeste dobro urađen ali sve ovo već smo videli pre petnaestak godina i to dramatičnije prikazano.
Ne znam, biće da se narod uželeo dinosaurusa jer je Spilbergova propagandna mašinerija još onomad fenomenalno odradila posao pa ugurala "guštere" u pop-kulturu.

Od mene samo Osrednje jer ništa novo nisam video pa ne vidim smisao postojanja ovog filma (profit ne računam jer to je motivacija producenta a ne mene gledaoca). Pogodan za razbibrigu i laganu zabavu.

http://www.imdb.com/title/tt0369610/

ps, Hehe, na samom početku, u kupnom planu uz dramatičnu muziku prikazuju gušteroliku nogu kako stupa na tle! Hehe, o'ma sam shvatio da je u pitanju ptica a ne dinosaurus. Smile
« Poslednja izmena: 02.12.2015. 03:44:58 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
peca777
SF friend

admiral flote

Ugled: +11/-0
Starost: 42
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 14.09.2015. 10:12:10 »

odgledao i ja
meni se najvise svidela glavna cica onako je basssss dobra cica
film je inace sto rece dan laka zabava i po meni nije lose provedeno vreme
ja cu da viknem zbog toga dobro
inace volem t reksa ipak je ovaj put on ok
Sačuvana
Sonne

kadet

Ugled: +1/-0
Starost: 42
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 20.11.2015. 04:33:55 »

Ovaj film sam pokusao bar pet puta da odgledam... dosad nisam otisao dalje od 20min...
Sačuvana
plotz
Registrovani

predsednik

Ugled: +16/-0
Starost: 50
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 20.11.2015. 15:29:48 »

smeh ... živa istina, ja imam još veći otklon.
Sačuvana

ako kaniš pobijediti nesmiješ izgubiti!!
BokassaTzar

kadet

Ugled: +3/-0
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 09.12.2015. 17:44:38 »

Ово се снима устаљеним темпом, да америчка деца гледају - па порасту, па онда дођу нова мала америчка деца да гледају, купују мајице, фигурице и иду у тематске паркове.
Плитки филм - плитког културног миљеа.

Са друге стране, гледљиво је, не смара са индоктринацијом и ето, тако то.... Cool

Sačuvana

Миш уз пушку, миш низ пушку
plotz
Registrovani

predsednik

Ugled: +16/-0
Starost: 50
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 10.12.2015. 01:12:40 »

Nije gledljivo i smara masivno -druže moj afrički( ukusi...a, ti samo nastavi sa komentarima ,malo da živne priča). pozdrav
Sačuvana

ako kaniš pobijediti nesmiješ izgubiti!!
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +27/-1
Starost: 47
Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 09.12.2016. 15:11:11 »

Veoma dobro odradjen film, izbog glumaca mi se cak sta vise svidja, a sama radnja je daleko bolje uradjena sa omjesom armije/kako iskoristiti isorijski vrhunske grabljivice?! Smile
Isitina, u par mahova imam osjecaj da su otisli predaleko, no par scena su naprosto odlicne...

Dobar film, al' ne bas odlican.
Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 44
Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 10.12.2016. 21:05:50 »

Solidan film, moze da prodje, i svako mislim da nije negledljiv, naprotiv...
Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.021 sekundi sa 26 upita.