SF tim
* 24.10.2019. 01:09:52
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 1 (100%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 1

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: The Age of Adaline - Bezvremenska Adalina  (Pročitano 3217 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 16.08.2015. 00:23:30 »

The Age of Adaline - Bezvremenska Adalina (2015)

Čisto ljubavni film namenjen ženskom delu publike malčice zaogrnut naučnom fantastikom. Do te mere je "ženskast" da sam par puta jedva nastavio da ga gledam.

Adalina Boumen rođena je početkom XX veka. Živi normalnim životom, odraste, zaljubi se, uda, rodi ćerkicu, zbog nesreće na radu ostane bez muža... A onda, malo SF-a. Doživi i čudom preživi saobraćajku posle koje prestane da stari. Narator sve vreme objašnjava šta se dešava dajući pseudonaučno objašnjenje i to je to - film je i zvanično SF zbog nekoliko rečenica. Sve ostalo samo je još jedan ljubić.

Kada i vlasti shvate da Adalina nije obična žena požele da je strpaju u neku laboratoriju i ispitaju šta je čini zauvek mladom. Da bi to izbegla svakih deset godina menja identitet i život. Jedina veza sa prošlošću joj je ćerka sa kojom se povremeno čuje i vidi (a koja je već matora). I tako... u sadašnjosti, sa sto i nekom godinom, i dalje je mladog (i lepog) tela, radi običan posao i sprema se da opet promeni sredinu jer došlo je vreme za to.

Ali, cvrc... na proslavi nove godine pojavi se "onaj pravi", super-mužjak, dasa, frajerčina... i sl. i eto nama ljubavi na prvi pogled i peripetija koje uz nju idu.
Radnja je dalje sasvim predvidljiva jerbo je čist šablon te "nije potrebito" nastaviti o tome.

Glavna glumica, Blejk Lajvli, poznata mi je samo kao ime koje tu i tamo vidim u novinama. Kao glumicu je ne znam pa mi nisu poznate njene glumačke mogućnosti. Ovde je večito mlada, dobra, pametna, poletna... za moj ukus neodgovarajuće za lik starice od sto i kusur leta. Jedino određena doza smirenosti upućuje na to ali više mi deluje kao karakterna crta nego posledica velikog životnog iskustva.
Al' da je lepa, lepa je, pa nije gadno gledati je čak i u ljubiću.

Glavni dasa (Michiel Huisman) takođe mi je potpuni neznanac ali toliko je izgledom i glumom po kalupu "heroja" ljubića da mi se smučilo. Odigrao je tačno kako se očekuje od glavnog ljubavnika.

Ovde moram da skrenem sa teme. Nekada davno putovah vozom a ne ponesoh knjigu. U kupeu se našao roto-roman kaubojac pa pomislih: fino, da vidim i taj žanr, će ga pročitam. I tako, počnem a na prvoj stranici opis glavnog lika - sav u crnom, opak, cinik, stoji na konjOVu na brdu i gleda u gradić... "Ujahao je tiho i ušao u legendu..." Dalje od ovoga nisam mogao!
E, u ovom filmu postoji ista scena, samo adaptirana za ljubić. Glavni dasa se pojavljuje na ulazu u salu i odmah izgledom i stavom nadvisuje sve prisutne a Adalina ga odmaK opazi i zaljubi se. Toliko bljutavo da mi se povraćalo. Ali ja nisam žensko i pretpostavljam da one ama baš ovo očekuju da vide (ne mene, jasno Smile).

Fin začin filmu ubačen je oko sredine u vidu Harisona Forda kao oca momka, zanimljivog jer nešto o svojoj prošlosti ni svojoj ženi nije rekao. Ford je baš u svom elementu jer (lepo) glumi mladića od šest banki. Osveženje za film.

Budžet je bio skroman ali to se ne primećuje i produkcija je dobra.

Kritika smatra da je film osrednji, hvale Lajvlijevu i Forda. Publika ima malo bolje mišljenje. Duplirao je uložene novce. Dakle, da se zaključiti da nije đubre.

Što se mene tiče, zbog toga što nisam u ciljnoj grupi ovog žanra, film je negledljiv ali ne mogu da ga ocrnim jer čak i meni deluje kao pristojan ljubić pa mu dajem ocenu Osrednje ali bez preporuke za gledanje muškaćima (osim ako baš ne padate na Lajvlijevu što sa mnom nije slučaj).

Ne bi bilo zgoreg da svoje utiske napiše i neka dama. Pretpostavljam da će biti prilično drugačiji od mojih. Smile

http://www.imdb.com/title/tt1655441/
« Poslednja izmena: 27.08.2015. 19:02:24 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +60/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 17.08.2015. 09:42:30 »

Meni liči na (loš) pokušaj da se "feminizuje" ( Wink Twisted Evil ) ovo:

The Man From Earth   (https://www.youtube.com/watch?v=8ZMmo8TFaQk)

(Gledali deda i ja, toplo preporučujem ! Dobar primer da NIJE sve u budžetu . )

Sačuvana

Bog čuva budale !
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 17.08.2015. 13:00:13 »

Ma kakvi, ni blizu, ni po temi ni po kvalitetu.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
garwor
Speed King

predsednik

Ugled: +17/-2
Starost: 42
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 17.08.2015. 19:04:52 »

Taj sto je ujahao tiho i usao u legendu moze biti samo Dok Holidej Smile
Ja sam bas voleo te kaubojske romane, kao i Leslija Eldridza - nindzu Smile mada tad je bas bio rat u hrvatskoj/bosni i velika kriza pa nisam imao para da ih kupujem Sad
Man from Earth mi se svideo.
Sačuvana

Bolje biti tezak covek nego laka zena.

Sve su zivotinje jednake, samo su neke jednakije.
peca777
SF friend

admiral flote

Ugled: +11/-0
Starost: 42
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 18.08.2015. 08:46:56 »

imao gomilu Leslija Eldridza dao stricu kretenu da cita a on kreten sve pogubio kreten
Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.02 sekundi sa 26 upita.