SF tim
* 15.12.2019. 09:59:27
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 2 (100%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 2

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Autómata - Automati  (Pročitano 2188 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 27.07.2015. 23:38:30 »

Autómata - Automati (2014)

Film jednog glumca - Banderasa, kao da je snimljen samo za i zbog njega. Nije loš u liku rezigniranog i umornog od svega agenta osiguranja ali velika mana filma je do te mere poznata priča da je potpuno nezanimljiva i predvidljiva.

U bliskoj budućnosti snažno zračenje sa Sunca pobije 99% čovečanstva. Preživeli se okupljaju u sigurnim gradovima. Kao pomoć pri obnovi i preživljavanju kompanija ROC proizvodi primitivne humanoidne robote sa rudimentarnom vei (veštačkom inteligencijom).
Umesto Asimovljevih zakona ovde robote kontrolišu dva protokola koji ih sprečavaju da povrede bilo šta živo kao i da sami sebe menjaju. Drugi protokol se razlikuje od čuvena četiri robotska zakona i praktično je osnova za radnju filma. Smatra se da su protokoli u samoj osnovi robotskih biojezgara ("mozga") i da je nemoguće da ih ne poštuju.
Naravno, proizvođač krije veliku tajnu, roboti nisu baš svi "po PSu", glavni lik će to otkriti na najteži mogući način... i tako to, uobičajeno za priču o vei koja postaje više od mašine...

Ceo film je "obojen" mračnim, depresivnim "bojama" a u glavnom liku to je skoncentrisano tako da, koliko mi se čini, predstavlja umornu, na rubu istrebljenja, ljudsku vrstu. U tom pogledu Banderas je obavio solidan posao ali možda je čak i mrvicu preterao jer rođenje deteta ipak bi makar na malo trebalo da unese radost u njegovu psihu.

Filmu zameraju da je sastavljen od gomile SF klišea što mu zaista i jeste glavni nedostatak, ali ima i poneki fin detalj po kome se vidi da čak iako su "automati" budućnost ipak ne dosežu do visina ljudskih osećanja.

Radnja je pomalo (previše) umrtvljena pa iako je umnogome akciona nije dovoljno interesantna.

Samo da pomenem da Melani Grifit u epizodnoj ulozi nisam uspeo da prepoznam i tek po glasu sam ukapirao da je ona. Neko je preterao sa plastičnom hirurgijom...

Budžet je bio malešan, 15 miliona dolara, ali snimano je u Bugarskoj pa su tako očito dovoljno prištedeli da manjak para ne utiče na uverljivost scenografije.

Film ne vole ni kritičari ni publika pa bi se ovo moglo shvatiti kao Banderasov promašaj. Sledeći put trebalo bi da nađe nešto što drugi nisu već gomilu puta prežvakali. Very Happy

Što se mene tiče, Osrednje i preporuka sa zadrškom za gledanje.

http://www.imdb.com/title/tt1971325/

« Poslednja izmena: 27.08.2015. 19:11:58 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
ender33
Registrovani

kapetan

Ugled: +13/-0
Starost: 43
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 15.02.2016. 22:09:38 »

Pokusao odgledati i odustao oko polovine, dosadno i predvidljivo. Od mene lose.
Sačuvana

sad znam
     da
ništa ne znam
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.014 sekundi sa 26 upita.