SF tim
* 23.10.2020. 08:06:24
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 1 (100%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 1

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: I, Frankenstein - Ja, Frankenštajn (2014)  (Pročitano 2079 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 62
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 26.07.2015. 15:29:15 »

I, Frankenstein - Ja, Frankenštajn (2014)

Frankenštajnovo čudovište kao akcioni heroj u večitoj borbi dobra u vidu reda gargojla i zla u vidu demona. Pitam se pitam šta li bi na ovo rekla Meri Volstonkraft? Ponešto je ostalo od njenog lika u ovom novom, može biti da se ne bi bunila. No, ovaj film njene motive koristi samo kao usputno objašnjenje glavnog lika a tema mu je posve drugačija.

Radnja Merinog romana u najkraćim crtama prepričana je već u prvim kadrovima filma. Sve potom ide sasvim drugim tokom, čiste fantazi akcije.
Dok sahranjuje svog tvorca, Viktora Frankenštajna, čudoviše napadnu straobalna bića, demoni. Taman kada su ga savladali kako bi ga odveli svom gazdi, glavnom demonu Nabirijusu, spasu ga još čudnija bića, gargojli koji vode rat protiv demona.
U njihovom utočištu, katedrali, upozna kraljicu gargojla koja u njemu vidi čoveka a ne čudovište i da mu ime Adam. Ponudu da ostane kod njih, na sigurnom, Adam odbije i ode u najzabačeniji kraj zemlje. Ali demoni ga i tu nađu pa odluči da se vrati među ljude.
Povratak pada u današnje doba ali rat zla i dobra i dalje traje. Iako pokušava da tamani demone samo za svoj račun Adam je suviše važan Nabirijusu pa ipak mora da sarađuje sa gargojlima.

Uspeće da upozna lepotinju od naučnice koja pokušava da ponovi ono što je Frankenštajn uspeo a demoni bi to iskoristili da zavladaju Zemljom.

Eto, ništa posebno od priče, klasika o zlu koje želi da vlada, dobru koje to požrtvovano pokušava da spreči i antiheroju koji na kraju ipak izabere pravu stranu i spase sve od reda...

Da ne bude zabune, ovo je čista akcija a Adamove nedoumice o sebi i zgađenost samim sobom (smatra da je čudovište) nisu od značaja za radnju. Čak se na kraju ispostavi da je sve vreme bio u zabludi u najbitnijoj stvari. Onako, iz čista mira i bez ikakve pripreme u prethodnim događanjima.

Produkcija nije loša, specijalni efekti na nivou, tabačine umereno zanimljive
Gluma je slabija strana. Glavnog lika tumači, za ovaj film, suviše dobar glumac, Aron Ekhart. Mislim da mu tu nije mesto jer ovakav film ne zna šta bi sa dobrim glumcem, nema potrebe za njim.

Akcije ima mnogo pa ko voli neće biti previše razočaran. Recimo da je osrednji u svom žanru. Ko očekuje kvalitetan film teško da će moći da ga odgleda.

Kritika ga je sasekla a ni gledaoci nisu pohrlili u bioskope pa je zaradio tek koji miliončić više od uloženog.

Od mene ocena Loše i blaga preporuka ljubiteljima ovakvih filmova da ga makar "prelistaju", možda im se i dopadne.

http://www.imdb.com/title/tt1418377/
« Poslednja izmena: 27.08.2015. 19:12:14 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.015 sekundi sa 26 upita.