SF tim
* 22.11.2019. 20:18:48
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Zvezdani ratovi: Pobunjenici (Star Wars Rebels)  (Pročitano 4814 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 17.03.2015. 21:33:55 »

Zvezdani ratovi: Pobunjenici (Star Wars Rebels) (2014)

Animirana serija u stilu nedavno ugašenih "Ratova klonova". Dizni nastavlja gde je Lukasfilm stao. Sitnih razlika ima ali opšti kvalitet je na istom nivou.

Priča prati kanon Zvezdanih ratova, odvija se pet godina pre "Nove nade" a četrnaest posle "Osvete Sita". Imperija je na vrhuncu i dalje se širi. Bunadžije se proganjaju i po kratkom postupku eliminišu. Ipak, i dalje ima onih koji se bore potiv tiranije imperatora.

Dok su "Ratovi klonova" imali mnoštvo likova sada je sva pažnja usmerena ka malobrojnoj posadi broda "Duh". Još jedna razlika je to što su ovde likovi nepoznati a u "Klonovima" skoro svi iz igranih filmova, uz Asoku i još ponekog novog, jasno.

Vlasnica broda i kapetan je Hera, od vrste Tvilek (ima dva hmmm... izraštaja duga sa obe strane glave). Ozbiljna, odličan pilot, odgovorna... nešto kao oštra mama ostatku posade.

Glavni dasa i Herin voljeni, Kanan jedan je od malobrojnih preživelih džedaja, što uspešno krije od svih van broda. Džedaj ko džedaj... sličan Heri po ozbiljnosti i posvećenosti borbi potiv zla.

Glavni lik je skoro klinac, četrnaestogodišnjak, Ezra Bridžer. Rano ostao bez roditelja (bunili se protiv imperije pa ih vlast eliminisala) pa morao da se snalazi kao sitan lopov, vešt u borbi, snalažljiv u svim situacijama. Tek kada se pridružio ekipi Duha otkrije da je sila jaka u njemu. Kanan želi da mu bude učitelj ali neozbiljni Ezra slab padavan je. Smile

Tu su još devojka Sabina, Mandalorianka, vešta u borbi ali i u crtanju grafita, neka vrsta umetnice borca i zveroliki Garazeb od vrste Lasat, snagator koji mrzi imperiju jer mu je uništila planetu i skoro istrebila vrstu kao odmazdu za pobunu protiv zla.

Poslednji član posada je Herin droid C1-10P, odnosno Čoper, kako ga zovu. Hera ga je sklepala tako što je na zastareli model dodala "svašta nešto" pa je Čoper svojeglav, prgav, inatan ali veran i opasan po protivnika u borbi.

Eh, da, zanimljivo je da su Garazeba nacrtali po prvobitnoj ideji za Čubaku a droida po Artuditu (R2D2).
U završnoj epizodi povezali su, na neki način, radnju sa "Klonovima", što me raduje.

Ova ekipa koristi svaku priliku da podmeće klipove pod imperijine točkove. Nekada unište neki bitan objekat, nekada maznu nešto važno i sl. Čista gerila. Za život zarađujući švercom i krađom stvari od imperije.

Pošto redovne snage imperije ne mogu da im doakaju Dart Vejder šalje Inkvizitora koji postaje glavni negativac prve sezone. Čudan stvor taj Inkvizitor - od vrsta Pauan, izgleda opaka, vlada silom i svetlosnim maček poput dobro obučenog Sita a to ne može biti jer, kao što je poznato, mogu biti samo dva - gospodar i učenik a to su imperator i Vejder. Ne bih znao kas'ti šta je ali dostojan protivnik je našim junacima.

Kao što se vidi, za razliku od "Ratova klonova" nema velikih bitaka, spektakularnih masovnih scena, rešavanja pitanja sudbine celih planeta ili vrsta...

Tehnički, animacija je isti par gaća (Very Happy) ali ipak daju se uočiti različiti prioriteti. Dok su lica likova u "Klonovima" bila prilično škrta, kosa je delovala više kao maketa no prirodna, ovde je više pažnje posvećeno likovima pa im frizura ume da pomalo leluja (ali baš slabo). Sa druge strane, imam utisak da je osiromašen prikaz mašina i brodova. U "Klonovima" su bitke u svemiru bile toliko dobre da sam imao utisak da gledam igrani film a sada slični kadrovi deluju tanko. Šteta.
Ipak, drugačija je priča pa su likovi bitniji i dobro je što izgledaju bolje. A opet, mogli su baš i da ne štede toliko pa da opet uživam u scenama u svemiru.

Nedostaje mi i poznata uvodna melodija.

Kritika je solidno prihvatila seriju. Gledaoci onako... dovoljno da Dizni najavi drugu sezonu koja će imati skoro duplo više epizoda od ovih 13 prve. Trajanje epizoda je uobičajenih 22 minuta.

Sve u svemu, korektno urađeno ali bez iznenađenja kako dobrih tako i loših. Da se gledati u očekivanju sedme epizode Zvezdanih ratova.

http://www.imdb.com/title/tt2930604/
« Poslednja izmena: 11.07.2015. 22:26:07 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +27/-1
Starost: 47
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 25.01.2016. 23:15:34 »

Moji klinci su sazvakali ovu seriju. (mislim da sam je davno spominjao, ali nikad ne stigoh da napisem prikaz)

Trenutno serija je u polovini druge sezone, zastoj zbog praznika. Nastavit ce se u Februaru (sto je vec za sedmicu dana Smile)

CIni mi se da su likovi daleko bolje uradjeni nego u klonovima, a sama cinjenica da npr. moja cerka koja prije nije bila veliki ljubitelj SW - ova serija ju je preokrenula i poslije ovoga smo poceli gledati sve ostalo.

Jedna stvar sto Disney jos nije dobro skontao - zenski likovi, ma kako rijetki su zanemareni kad je rijec o igrackama?!

Cujem glasine da u nastavku ce serija biti vise vezana za novi SW film.

Ev' trailera: https://www.youtube.com/watch?v=LJyxPDEvo9U
Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 27.03.2017. 02:08:12 »

Završena i treća sezona. Mnogo borbi, akcije, kvalitet isti kao u prve dve ali priča mnogo zrelija, kao i akteri.
Izgleda da će je nastaviti i da će biti četvrte sezone.
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 20.03.2018. 01:12:14 »

I, završena četvrta i poslednja sezona. Kvalitetna serija iako namenjena pre svega mlađoj publici. Na kraju ima i pogibija junaka i ozbiljnih tema. Meni se svidela i šteta što je završena.
Titlova nema ali dijalozi su ipak lagani za razumeti čak i meni sa "tarzan engleskim".
Ako niste, odgledajte seriju. Preporuka.
Sačuvana

SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +27/-1
Starost: 47
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 28.03.2018. 15:30:41 »

Nisam znao da ce biti samo 4-tu sezone. Steta...
Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.057 sekundi sa 23 upita.