SF tim
* 26.10.2020. 05:38:55
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 3 (33.3%)
Osrednje - 5 (55.6%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 1 (11.1%)
Ukupno glasova: 9

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Hercules - Herkul (2014)  (Pročitano 7569 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +27/-1
Starost: 48
Van mreže

« poslato: 01.12.2014. 15:54:18 »

Hercules - Herkul (2014)

Veoma poznata prica o grckom polubogu Herkulesu, sinu Zeusa i preljepe kraljice Alcmene je do sad imala mnogo filmskih obrada, no ove godine smo dobili ne jednu, vec dvije poprilicno razlicite obrade. Ovaj prikaz ce se osvrnuti na opis filma u kojem glumi Dwayne Johnson, svima poznat po svome nadimku 'The Rock'.

Film me je prijatno iznenadio, vjerovatno iz razloga sto prvo nisam ocekivao mnogo od njega, jer sam vec cuo da je u USA lose prosao u kinima (Film je kostao oko 100 miliona, zaradio oko 72 miliona, no sa cjelim svjetom je zarada bila oko 242, sto i nije lose za ovu vrstu filmova) te nisam jos vidio akcioni film sa Rock-om da me je odusevio.

Ono sto cini ovaj film drugacijim od ostalih filmova o Herkulesu je da je napravljen na osnovi graficke novele 'Hercules: The Thracian Wars', te sto ne opisuje mitskog Herkulesa, vec opisuje Herkulesa, siroce koje postaje vojnik, da bi poslije gubitka familije radio kao placenik sa svojih 5 najboljih prijatelja. Legenda se stvara oko njihovih podviga ponajvise zahvaljujuci Iolaus-u, koji nije ratnik vec pripovjedac, koji stvara mit oko Herkulesa. Ukratko, napokon film koji opisuje Herkulesa kao normalnog covjeka/ratnika, te opisuje neke grcki mitove kao moguce dogadjaje koji su preuvelicani da bi zastrasili protivnike. Naravno, tu je ostavito mjesta i masti i fantaziji...

U filmu, Herkules zajedno sa svojim prijatlejima dobija ponudu da pomogne plemicu Cotys-u da se odbrani od ratnika Rheseus za nagradu u zlatu u njihovoj tezini. Naravno, grupa prihvata posao, i tu zanimljiva avantura pocinje. Kroz sam film saznajemo takodje i kako je grupa nastala, te pozadinu iza likova, sto je veoma zanimlivo i ljep plus u ovakvom filmu koji je obicno samo fokusiran na borbi i hrabrosti glavnog lika.

Film je dobio srednje ocjene... 5.4 od 10 (Rotten Tomatoes) dok je publika ocjenila film sa B+ (Cinema Score ocjene sa ocjenama od A do F). Razlog zasto mnogima se nije svidio film je upravo ono sto meni ovaj film cini zanimljivim - to sto ne opisuje mitskog Herkulesa, vec ratnika koji sa svojim podvizima stvara legendu.

Po meni film je dobar i zasluzuje 7, mozda i 8 od 10. Kao akcija i avantura, daje upravo sve to, i nije jos jedan film fokusiran samo na specijalnim efektima...

http://www.imdb.com/title/tt1267297/
« Poslednja izmena: 11.07.2015. 23:12:04 od dan555 » Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
bapabrapa
Registrovani

stažista

Ugled: +3/-0
Starost: 55
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 03.12.2014. 10:25:13 »

Zaista tehnički vrhunski uradjen film, pravi praznik za oči ali... ne bih ga ponovo gledao. Priča mi se ne sviđa. Nema bogova, nema Zevsa, nema Here - postoje samo sitni mali podli ljudi i naivni rmpalija Herkul koji zbog nagrade poubija grdnu vojsku a onda se predomisli jer mu vodja poraženih u prolazu dobaci da je na pogrešnoj strani... proradi mu savest. Priča je krajnje problematična. Herkul nije polubog nego običan čovek a onda batica zapne pa golim rukama sruši kip Atine Palade visok tridesetak metara i pobije pola vojske... Napadne ga konjanik a on zavrljači i konja i konjanika u p.m. (mnogo jeo španaća), ako ga dobro iznerviraš onda može sam samcijat da iščupa okove iz zida iako do tada nije moga itd. da ne nabrajam dalje šta sve Švarceneger ne može da uradi a Herkul može. Šta je pisac hteo da kaže? Verovatno ništa. Zbog vrhunske izvedbe i nedosledne priče dajem ocenu OSREDNJE.
Sačuvana
venom187
Leon S. Kennedy

admiral flote

Ugled: +14/-2
Starost: 27
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 13.12.2014. 03:31:40 »

Meni je ovaj film osrednje. Mnogo akcije i avanture, ne mnogo veze sa legendom o Herkulu. Film koji se gleda, što bi mi rekli, sa pola mozga.  pozdrav
Sačuvana

Don't run. You'll only die tired.
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 61
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 13.12.2014. 10:07:43 »

Osrednji film, za trebutke odmora ili kako rece Venom " Film koji se gleda, što bi mi rekli, sa pola mozga."
Sačuvana
goldengaidin
Registrovani

kopilot

Ugled: +9/-0
Starost: 36
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 10.01.2015. 11:48:27 »

Osrednje. Lepa demistifikacija Herkula, dobra glumačka ekipa.
Priča tanka.
Opet više nego što sam očekivao jer su ga svi napljuvali.
« Poslednja izmena: 10.01.2015. 16:12:22 od goldengaidin » Sačuvana
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 45
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 10.01.2015. 12:53:16 »

Svakako cu ga pogledati,najvise iz razloga koji je pomnenuo Zabac a to je da nema Bogova, mitskih stvorenja i da je prica fokusirana na herkula kao obicnog coveka...plus za tebe, Zabce...
Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
peca777
SF friend

admiral flote

Ugled: +11/-0
Starost: 43
Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 12.01.2015. 10:27:36 »

od mene dobar
fin film za pogledati uvece i naravno nigde ni spomen bogova osim u pricama
interesantno u svakom slucaju
Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 62
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 19.02.2015. 21:59:25 »

Ако изузмем превише убијања био ми је забаван. Прича је, наравно, тупава и глупава али за акциони филм не тражим филозофирање.
Није из наших жанрова.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +27/-1
Starost: 48
Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 20.02.2015. 14:51:23 »

Zbog iznenadne 'snage' gdje prevrne ogroman kip ili pak se oslobodi lanaca ukovanih i stjenu... Smile ipak ima malo mjesta masti... Very Happy
Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 45
Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 06.10.2016. 18:41:55 »

Opustajuci...moze da prodje...
Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.022 sekundi sa 26 upita.