SF tim
* 23.07.2019. 01:32:38
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Prizma  (Pročitano 3592 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Borg.Queen
Registrovani

pripravnik

Ugled: +0/-0
Van mreže

« poslato: 12.01.2007. 02:09:52 »

Lepa hvala svima na dočeku!  pozdrav
Nema problema za promenu naslova topika, dan. Više se ionako ne sećam šta sam uopšte napisala, jer sam bila u žurbi. I cveće je krasno.  Embarassed
Primetila sam da te nažalost Prizmaši nisu pozdravili na forumu, verovatno je jezik ipak veća bariera nego što sam očekivala. Razumeli su te sigurno, ipak se je u slovenačkim osnovnim školama učio srpskohrvatski (barem one generacije koje su sada stare 23+ godine). Ali nema veze, ja sam ionako glasnogovornik udruge ("Borg Queen, the One who is many"  Very Happy ) pa mi je izuzetna čast što se počinjemo upoznavati.

Potpis sam sredila, hvala na savjetu. Smile

Šta da kažem o Prizmi... naš najveći projekat je fanzin Neskončnost (Beskonačnost), kojeg štampamo 4 puta godišnje i objavljujemo recenzije, razmišljanja, eseje, kratke priče, što već na temu SF-a, fantazija i horora. Dosad postoje 4 broja u .pdf formatu, možete ih downloadovati ovde:
http://forum.prizma.si/viewtopic.php?t=481
Ako vam slovenački nije previše problematičan (većini od vas je verovatno slovenački isto kao meni makedonski - razumem skoro pa ništa  Crying or Very sad ), bacite pogled. Ukoliko bi itko želeo da poštom dobije Neskončnost u štampanom obliku, može da mi poruči svoju adresu i šaljem ASAP (besplatno, naravno!)

Prizma inače mesečno ima sastanke u različitim krajevima Slovenije, takođe radimo javne tematske večeri na određenu temu SF-a, fantazija ili horora, gde predstavimo kraća predavanja / referate, pustimo koju projekciju i pokušavamo zainteresirati javnost za te sadržaje. (Npr. predstavljali smo Flash Gordona, Star Trek, vampire u književnosti i filmovima, uskoro ćemo da se bavimo samurajima etc.) Ono što mene osobno najviše veseli je to da u udrugu povezujemo ljude sa različitim interesima - neko više voli da čita, neko više voli da gleda filmove, neko više voli SF, neko drugi više fantasy, neko treći samo čita stripove, neko četvrti najviše voli RPG igre... svako može da nađe svoju "srodnu dušu" i popriča o onom što ga najviše interesuje a ujedno sazna i nešto novo od drugih. Ja osobno najviše uživam u SF-u, fantasy mi nikako ne leži, ali rado se informiram od ostalih šta je novog na tom području (i na ostalima).

Eto, malo sam se raspisala. Very Happy

PS - Koliko sam čitala po Krstarici i ovde (ne još sasvim detaljno  Embarassed ), zar se vi međusobno ne poznajete?  Shocked Zar živite toliko daleko jedni od drugih?

Admin edit: Ova tema je nastala podelom ove teme.
Sačuvana

MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Ugled: +32/-5
Starost: 64
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 12.01.2007. 12:03:21 »

Pozdrav za kraljicu borga i dobro nam došla

Već sam (uz 'poneku' teškoću) pročitao prvi broj Neskončnosti i čim mi vrijeme dozvoli preći ću na sledeći. Pomalo razumijem slovenački (ili vi kažete slovenski - ne sjećam se baš najbolje) pa pošto vladam SF terminologijom, nije veliki problem.

Svojevremeno sam boravio u Sloveniji jedno kraće vrijeme, na nekoj obuci. Priču o tome možeš naći u mojoj blog temi, ovdje, na ovom forumu. Pa, iako sam otišao u dosta nesretnim okolnostima, stekao sam tamo par dobrih prijatelja s kojima se i danas, 15 godina kasnije, povremeno čujem.

Mi iz SF team/SF Friends uglavnom se lično ne poznajemo. U mom UB možeš vidjeti datum osnivanja tima, a osnovan je virtualno. Živimo prilično daleko jedni od drugih (ja sam iz Modriče, RS, 250 km od Beograda)i do sada nismo imali priliku da se okupimo na jednom mjestu. Mislili smo da će možda ova proslava biti ta prilika, ali, iz mnogo razloga, ni to nije bilo moguće. Ali, jednoga dana, jednoga dana...

Glavno okupljalište, dugo vremena, bio je naš kviz na Krstarici. Kviz nije težak i nije mu svrha da izvlači duboka znanja (premda povremeno bude i takvih pitanja oko kojih se baš treba oznojiti). Svrha kviza je da se svi dobro zabavimo, privučemo nove zainteresovane i da se družimo. Zato često taj kviz odluta u off-topic (doduše, otkako imamo ovaj forum, to se dešava nešto rjeđe). Ostavili smo ga na Krstarici jer je to daleko najposjećeniji forum na ovim prostorima.

Što se tiče žanrova, ja sam takođe ljubitelj tvrdog SF-a. Fantazi ne čitam (ali pogledam poneki film) a od horora me spopadne mučnina u stomaku.

Lep pozdrav iz suncem okupane Modriče (kao da je maj a ne januar).
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
Miki 13991
Vitez Gondora

kopilot

Ugled: +1/-0
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 12.01.2007. 23:43:31 »

Добродошла, а надам се да ће још неко из Призме дођи. Ја нажалост не могу да дођем, јер заиста не разумем словеначки Sad((
Sačuvana

Доме доме, међу звездама,
где светови плешу, слободни.
И.А.
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.015 sekundi sa 23 upita.