SF tim
* 07.12.2019. 21:48:48
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 2 (25%)
Osrednje - 5 (62.5%)
Loše - 1 (12.5%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 8

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Divergent - Drugačija  (Pročitano 8654 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 28.07.2014. 02:50:12 »

Divergent - Drugačija (2014)

Još jedna antiutopija sklona padu, ovaj put po serijalu romana Veronike Rot. Namenjen pre svega mladoj publici ide utabanim stazama sada, očito, popularnih dela podžanra SF distopije. Najjači utisak - mlako.

Posle rata tokom kog je uništena većina zemlje u Čikagu već dugo živi utopističko društvo podeljeno na pet frakcija. Od spoljnih opasnosti štiti ih zid (nešto kao tehnološki a ne čvrsti, ništa ne rekoše o njegovoj prirodi). Frakcije predstavljaju ljudske vrline pa tako postoje pametni za nauku, miroljubivi za poljoprivredu, čestiti koji uvek govore istinu, neustrašivi za vojsku i policiju i nesebični da pomažu svima.
Nesebičnima je dodeljeno da upravljaju gradom, da čine vlast.

U kojoj će frakciji neko biti odlučuje sam ali ne pre psihičkog testiranja na mašini koja zalazi u mozak i misli ispitanika. Kada dođe vreme omladina ide na testiranje a zatim se izjašnjava šta želi da bude. Test bi trebalo da im pomogne u odluci ali imaju punu slobodu u izboru.

U ovoj harmoničnoj zajednici postoje i drugačiji - oni koji po svojim osobinama ne pripadaju samo jednoj frakciji već imaju sposobnosti više njih, čak i svih.
Beatris je jedna od njih. Iako pripada nesebičnima može biti i u pametnima i u neustrašivima. Bira ove poslednje.

Sledi nemaštovita priča o treninzima, obučavanju u borbi, poslušnosti, napredovanju od najslabije do najbolje, prijateljstvu, izdaji, ljubavi, nekome ko bi da bude "kalif umesto kalifa"... uobičajene stvari.

Isprva nisam hteo da ga gledam jer su komentari bili da je u pitanju još jedna verzija Igre gladi i to slabija ali ipak mu dadoh šansu. Sa "Igrama" zajedničko mu je samo to što je namenjen omladini i malčice distopičnih motiva. Ni blizu nije naboja koji nosi prvi deo "Igara".
Mnogo više sam očekivao od činjenice da je glavni lik divergent. Trebalo je tu da bude više dramatike i psihičkih lomova zbog nepripadanja frakcijama. Problem jeste obrađen ali premlako i sa očitim razrešenjem koje je skoro vrištalo pola filma ranije.
Po meni, film je predug, naročito uvodni deo.

Glumačka ekipa je solidna ali glavna glumica likom nikako mi ne ide za akcionu heroinu. Razočarala me Kejt Vinslet kao vođa pametnih. Svom liku nije dala ni mrvicu duše.

Produkcija je dobra. Prizori polurazrušenog Čikagoa deluju fino iako vidno virtuelno.

Radnja je dovoljno dinamična da se ne zaspi tokom gledanja ali prilično je isprazna i predvidljiva.

Scenario ima gomilu rupčaga koje ne vredi ni pominjati, sami skaču gledaocima "za vrat". Do te mere je ovo društvo budućnosti loše zamišljeno da se i iz aviona vidi da je nemoguće. Pošto se radnja odvija pre svega među neustrašivima tu je i najočitije da bi svi vrlo brzo izginuli u ratu sa stavovima kojima se vode.

Budžet je bio 85 a zarada ne baš sjajnih 275 miliona dolara. Ipak, nastavak sledi jer ovo bi trebalo da ispadne trilogija. A treći će podeliti u dva filma. Koliko je to sada moderno da uskoro nećemo moći da odgledamo jedan pošten film sa glavom, telom i repom, nego sve nekakve pantljičare. fuj

Kritičari su ga ocenili kao osrednjeg a tome se i ja pridružujem.
Od mene, dakle, Osrednje i mlaka preporuka za gledanje. Baš onakva kakav je i film.

http://www.imdb.com/title/tt1840309/
« Poslednja izmena: 27.08.2015. 23:03:17 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
venom187
Leon S. Kennedy

admiral flote

Ugled: +14/-2
Starost: 26
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 28.07.2014. 15:32:31 »

Dan, ja se osećam kao omladina, ali mi je film "mlak".  Razz I od mene ocena osrednje, ali mislim da Imdb-ovih 7.2 je previše. Malo je falilo da zaspem prilikom gledanja. Većim delom filma se uopšte ne može shvatiti zašto je ona "Divergent ". I iznad svega, premao Maggie Q.  Razz
Sačuvana

Don't run. You'll only die tired.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 28.07.2014. 16:19:40 »

Verovatno nisam bio dovoljno precizan - ovo je film za adolescente. Recimo od 14-17 godina.
Ti si veoma mlad ali ipak više nisi pubertetlija. Very Happy
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
peca777
SF friend

admiral flote

Ugled: +11/-0
Starost: 42
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 11.08.2014. 09:24:39 »

procitao knjigu ovih dana skidam film da vidim utiske ali ako je po knjizi imam dve mogucnosti pred sobom ili je totalni  promasaj ili ce da objasne u ostalim delovima sta i kako dalje inace je knjiga ipak malko ali malko bolja od igara ali videcemo za flm
Sačuvana
plotz
Registrovani

predsednik

Ugled: +16/-0
Starost: 50
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 11.08.2014. 22:20:39 »

Just another love song-što bi reko Џони Roten,gledljivo .
Sačuvana

ako kaniš pobijediti nesmiješ izgubiti!!
peca777
SF friend

admiral flote

Ugled: +11/-0
Starost: 42
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 30.10.2014. 11:47:28 »

Sad kao i sto sam mislio film je ipak po meni ispromasivao dosta od radnje i naravno kao i igre gladi neke stvari ce biti objasnjene kasnije ako bude nastavaka doduse.
a da i naravno moraju da izmene uvek neke stvari i pokvare stvari bah
od mene za sada lose
Sačuvana
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +27/-1
Starost: 47
Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 05.01.2015. 14:29:11 »

Slazem se sa ocjenom osrednje sa preporukom za gledanje. Mozda da Igre Gladi nisu snimljene, ovaj bi me film dojmio bolje... ovako, iako sama postava i nije losa, cak ni odbir glumaca nije los, ipak... ne znam... mozda bolje da pronadjem knjige i procitam...
Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +27/-1
Starost: 47
Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 07.01.2015. 18:42:33 »

Nastavak filma izlazi u martu.
Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
goldengaidin
Registrovani

kopilot

Ugled: +9/-0
Starost: 35
Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 10.01.2015. 11:47:08 »

Teen film mada korektan.
Glasao za dobro, radujem se nastavku.
Sačuvana
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 44
Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 10.01.2015. 12:48:13 »

Osrednje..
Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
BokassaTzar

kadet

Ugled: +3/-0
Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 15.02.2015. 02:26:39 »

Бољи од Игара које су ме нервирале најстрашније. grrr

Пати од оних глупих пропуста типа ``Славко пази метак`` udri при крају филма.

Али пошто ме занима чему служи зид око града, гледаћу наставак.  Question
Sačuvana

Миш уз пушку, миш низ пушку
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.021 sekundi sa 26 upita.