SF tim
* 01.06.2020. 07:42:25
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 2 (40%)
Osrednje - 3 (60%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 5

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: The Hunger Games: Catching Fire - Igre gladi: Lov na vatru  (Pročitano 3907 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 20.07.2014. 20:01:05 »

The Hunger Games: Catching Fire - Igre gladi: Lov na vatru (2013)

Drugi nastavak velikog hita "Igara gladi". Na osnovu mnogih komentara koji kažu da je bolji od prvog dela mnogo sam očekivao ali debelo se razočarao. Krenuo je u dobrom pravcu pa se okrenuo unazad i vratio prvom delu.

Pobednici i jedini preživeli prethodnih surovih igara gladi, Ketnis i Pita, ispunjavaju svoju obavezu u kontroli sirotinje tako što u organizaciji vlasti obilaze svih 12 okruga i drže propagandne govore. To ne ide kako je očekivano jer, em je Ketnis postala simbol otpora Kapitolu, em je suviše moralna da bi slepo radila šta joj se kaže. Pobuna potlačenih visi u vazduhu pa predsednik mora da pronađe način da eliminišta simbol, to jest, samu Ketnis. Kako to ne može da uradi otvoreno jer je ljubimica čak i stanovnika Kapitola smišlja podlost i vraća je u Igru iz koje ne sme izaći živa...

Prva polovina filma protiče u obilaženju okruga, prikazivanju očajne situacije radnika u njima, dileme Ketnis i Pite šta da rade, kako da im pomognu a da sačuvaju svoje glave.
Ovo je upravo tok priče kakvom sam se nadao jer je logičan nastavak prvog filma. Očekivao sam da vidim pobunu i borbu tirana i ugnjetavanih ali cvrc... Umesto toga radnja se vraća na još jedne igre pa se reprizira već viđeno u prvom filmu - borba protiv drugih učesnika ali i izbegavanje smicalica koje podmeće organizator igara.

Nešto je ipak drugačije, što se vidi tek na kraju filma, ali to mu dođe kao iznenadno otkriće najavljeno nedovoljno artikulisanim nagoveštajima.

Najgore od svega je to što film nema kraj. Završen je u maniru epizode nedeljne serije što smatram nedopustivom prevarom. Kada sednem da gledam film koji traje čak 146 minuta želim da ima pošten kraj, da bude zaokružen a ne da mi kažu "nastaviće se". Bljak i fuj i uaaaaa!!!

Film je natopljen distopijom, čak i preplavljen njom, ali umesto da razviju priču u tom pravcu kao da su mi pokazali šipak i rekli "Zezali smo se, ovo je ipak akcija. U stvari, ni sami nismo još načisto šta snimamo."

Budžet je bio bogat (140 miliona) pa je produkcija odlična. Gluma takođe uz opasku da Dženifer Lorens više nije otkriće već dobro poznata glumica čiji dometi se znaju pa mi je delovala pomalo bledo u odnosu na prvi deo.

Iako dug, film drži pažnju sve vreme. Ritam je kao i u prvom delu normalan pa ima vremena da pošteno ispratimo likove i reagujemo na emotivnom nivou sa njima.

Kritika ga je ocenila odlično, čak 89% pozitivnih na Paradajzima, a publika ga je nagradila ogromnom zaradom od 860 miliona što znači da ćemo videti šta se dešava posle onog "nastaviće se" kraja u to u dvodelnom filmu (nova moda u Holivudu) koji su najavljeni za kraj 2014. i 2015. pa ko dočeka...

NEje loš film ali mnogo (baš mnogo) više sam očekivao pa mi se nije dopao kao prvi deo.
Od mene ocena Osrednje i preporuka za gledanje.

http://www.imdb.com/title/tt1951264/
« Poslednja izmena: 07.03.2015. 23:52:24 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 20.07.2014. 23:38:04 »

Slicao misljenje. Mada nisam sklon da previse ocekujem, odnosno mislim da su mi ocekivanja skromna kad su u pitanju filmovi, ipak sam ocekivao malo vise.
Masda moze da se gleda a da ne izaziva osecaj gubljenja vremena.
Sačuvana
peca777
SF friend

admiral flote

Ugled: +11/-0
Starost: 43
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 21.07.2014. 10:06:06 »

hmmmmmmmmmmmm sta da kazem ja sam ga odmah pogledao ali ga malo gledam kroz prizmu procitane knjige,tako da mi je drugi deo malo bolji od prvog koji nije bas najabolji za shvatanje ako nisi citao knjigu.
meni se svideo ali cekam treci deo da vidim posto me je i knjiga debelo razocarala u trecem delu nekako je bilo bez ideje sta znam.
od mene u svakom slucaju dobro
Sačuvana
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 45
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 21.07.2014. 13:25:01 »

Pogledao sam ga, posvetio paznju filmu,  to ga da mi misli odlutaju negde, pa da moram vracati film ponovo gledajuci ono sto sam propustio. U rangu prvog dela i mislim da ce tek treci deo da "razvali".
Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 21.07.2014. 14:54:38 »

Ne očekujem mnogo od trećeg dvodelnog filma zato što su u ovom postavili vlast toliko nadmoćniju od 12 okruga da ne vidim kako bi se izvela najavljena revolucija. Jedino nekom vrstom "Deus ex machina" obrta.

Knjige nisam čitao pa ne znam ali ako Peca kaže da je treća bezidejna onda ni sama autorka nije znala kako da rasplete ono što je zaplela u prve dve.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.018 sekundi sa 26 upita.