SF tim
* 19.01.2020. 09:19:11
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 2 (33.3%)
Osrednje - 3 (50%)
Loše - 1 (16.7%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 6

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Thor: The Dark World - Tor: Mračni svet  (Pročitano 2697 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 19.07.2014. 01:53:36 »

Thor: The Dark World - Tor: Mračni svet (2013)

Još jedan film holivudske A produkcije koji me je ostavio sasvim ravnodušnim. Sve što se očekuje od Tora tu je ali upravo to je dosadno, ničeg novog nema.

U pradavnim vremenima bejahu Mračni Elfovi vladari svega. Njihov vođa Malekit želeo je da uništi naš svemir oružjem koje je stvorio od tame - Eterom ali Odinov tatica Bor pobedio ga je, satro celu rasu mračnjaka a Eter sakrio tamo gde ga niko neće naći.
U današnje vreme bliži se redak kosmički događaj - postrojavanje Devet svetova tokom čega se otvaraju prostorni koridori koji spajaju sve svetove.
Džejn Foster istražuje te anomalije i sa saradnicom naleti na jednu. Slučajno upadne kroz nju i nađe Eter koji pređe u nju. Kada se vrati na Zemlju o'ma otkrije da ima neke stravične samoodbrambene moći. Tor dođe da vidi 'di je bila i odvede je u Asgard da bi njihovi naučnici otkrili šta je to ušlo u lepu Džejn.
Istovremeno, oslobođeni Eter budi Malekita i preživele mračnjake koji su bili u nekoj vrsti duboke hibernacije. Zloće odmah naprave plan da preuzmu Eter i unište naš svemir. A za to im je potrebna Džejn, pa napadaju i to uspešno Asgard.
Tor je, naravno, ne da i kreće borba dobra i zla uz razno-razne smicalice i podvale...
Neki će da zaginu, neki će da se zaljubU, neki će da se pokažu kao junaci... bla, bla, bla... sve po PSu holivudskih akcionih SF hit-filmova. Toliko poznato da je dosadno.

Fore i fazoni koji bi trebalo da ubace komičnost u film takođe su izanđali pa nisu smešni. U stvari, jesu ali onoliko koliko su smešni vicevi sa bradom do zemlje.

Zanatski iliti tehnički film je urađen sjajno, bez greške. Veći deo je u specijalnim efektima koji deluju realistički koliko god je to moguće za fantazi. Borbi ima na pretek ali mešavina svetlosnih mačeva i nekakvog super-energetskog oružja deluje mi kao borba Indijanaca i kauboja, prilično neprilično. Very Happy

Ono što valja i to baš baš su Entoni Hopkins kao Odin i Natali Portman kao Džejn Foster. Mada, i Natali je malkice ponegde šmirala, ipak je ovo industrijski proizvod ispod njenog glumačkog nivoa pa joj se može. Meni nije smetalo. Uglavnom sam uživao gledajući ovo dvoje dobrih glumaca i zbog njih sam film odgledao u cugu.

Nemam više šta da pišem o ovom hitu iz 2013. jer zaista nije ostavio bog zna kakav utisak na mene. Producenti su opet štedeli na scenariju.
A opet, pre će biti da ja stvar posmatram iz pogrešnog ugla. Jedini cilj ovakvih filmova je zgrtanje novca što će reći da radnja mora biti prilagođena najširoj publici uključujući i onu ispodprosečno inteligentnu i neobrazovanu a ovaj Tor je to tako dobro uradio da je na 170 uloženih miliona zaradio čak 640. Ovo znači da nam sledi još jedan nastavak, na kome već rade a u sceni tokom odjavne špice naznačili su kuda će priča ići.

Kritičari ga oceniše malo iznad prosečnog.
Iako bi sveukupno trebalo da ga ocenim sa Dobar ne mogu jer mi je bio dosadan pa zato od mene ima Loše. Preporuka, veoma mlaka, za gledanje.

http://www.imdb.com/title/tt1981115/
« Poslednja izmena: 08.03.2015. 00:25:25 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
venom187
Leon S. Kennedy

admiral flote

Ugled: +14/-2
Starost: 26
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 19.07.2014. 19:28:02 »

7.2....  udri Bolje od loše, a lošije od dobar. Dosadio mi je nakon 15 minuta, ostatak sam sagledao poluotvorenih očiju.
Sačuvana

Don't run. You'll only die tired.
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +27/-1
Starost: 47
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 19.09.2014. 13:23:38 »

Ja sam ga bez problema sagledao u kinu, no da je mogao biti bolj - je, mogao je i to puno.

Stvar kod ovog i slicnih filmova je povezanost, da bi se sve razumjelo, moras gledati sve filmove, IronMan, Thor, Captain America i Avengers - sve je povezano i jedino skupa cini cjelinu.

Hajd', bar nije vise NY ili LA - ovaj put radnja u Engleskoj, sto ovaj film cini po meni malo boljim.
Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.029 sekundi sa 26 upita.