SF tim
* 16.12.2019. 12:30:58
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 1 (100%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 1

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Тёмный мир: Равновесие - Mračni svet: Ravnoteža  (Pročitano 2144 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 05.04.2014. 01:08:01 »

Тёмный мир: Равновесие - Mračni svet: Ravnoteža (Temnyy mir: Ravnovesie) (2013)

Jadan i bedan nastavak Mračnog sveta. Uspeo sam da ga odgledam samo zbog glavne glumice koja mi je veoma simpatična jer me podseća na mladost, i zato što volim da čujem ruski (šta ću kad volEm Very Happy).
Zaseban je film i ne nastavlja se na radnju prvog dela. Likovi i glumci su drugi, samo je svet sa mračnim silama zajednički.

Školski autobus veselo vozi dečicu putem koji prolazi kroz lepe i pitome ruske šume. Ali zlo ne spava, prati ga kao zloslutni opaki crni oblak. Stigne ga na mostu i prevrne. Iz autobusa ispadne i u reku padne samo jedna devojčica, Daša. Dok stoji na dnu ukaže joj se figura čoveka koji joj kaže da mora da živi jer sile tame jačaju a samo ona će moći da ih zaustavi. Dobije lančić sa amajlijom.
Godinama kasnije Dašenjka je bezbrižna studentkija sve dok se ne desi nešto zastrašujuće - na času vožnje čeono se punom brzinom zabije u kamion. Ali umesto smrskana, odjednom nađe se na dečjem igralištu u drvenom autiću. Sve je u redu osim što joj je nestala amajlija. To veče instruktor joj ga vrati i pokaže kojom moći raspolaže - kada ga uzme u ruku Daša može videti Senke, zla stvorenja iz Mračnog sveta. Senke ponekad uspeju da prođu kroz zatvorenu kapiju u naš svet i onda polako izvlače životnu energiju iz ljudi koje označe kao žrtve. Pomoću amajlije Daša i te znake može videti. Postane član "službe specijalne dostave" koja pomoću različitih moći otkriva, hvata i vraća Senke u Mračni svet, gde im je i mesto. Drugo ni ne mogu da urade jer Senke su besmrtne.

Glavni zloća je čarobnjak Rus koji iz svoje palate u Londonu posle vekova skupljanja delova najzad sastavi kip koji će mu omogućiti da razbije zaštitnu barijeru koja čuva Moskvu, otvori vrata i u naš svet pusti Senke da bi mu služile a on postane gospodar svega. Pomažu mu opasne a lepe ženske, veštice, Senke... I svi će se ustremiti na Dašenjku zato što je najveća smetnja njihovom planu.

Naravno, desiće se i ljubav, veliki problemi u vezi, tabanje, što fizičko što magijsko... i tako to, sve u stilu akcionih fantazija.

Na žalost, sve u filmu je vrrrlo tanko. Radnja je čisto ponavljanje opštih mesta ovog žanra i preterano predvidljiva. Dakle, jok napetosti i iznenađenja. Gluma, uprkost simpatičnim glumcima nije na visokom nivou, što nisam očekivao od Rusa. Režija samo osrednja do loša, kadriranje (po meni) ne sasvim odgovarajuće za akcioni film. Montaža po principu red osnovne radnje (akcije), red romanse Dašenjke i dragana joj, odvlači pažnju i (opet, možda samo meni) remeti dinamiku priče čineći je delimično dosadnom.
Glumci koji igraju zloće toliko foliraju da su zloće da su zapravo komični u svojim pokušajima da deluju opako.

Opšti ton filma pre svega je omladinski pa su i likovi puni veselosti i mladalačkog poleta, što nije ni čudno jer glumci su vrlo mladi a radnja smeštena u studensko okruženje. Ako nekome nešto znači, ovo može da prođe kao "lilula" optimizma što film čini mrvicu gledljivijim.

Autori su prvo počeli da rade na seriji pa kada im se svidelo ono što su napravili uzeli su dve epizode i od njih razradili film. Deo manjkavosti radnje sigurno potiče i od toga što je scenario mešavina dve priče.

Tehnički je solidan. Efekata nema mnogo, uglavnom su pristojni i u skladu sa žanrom ali ima i smešnih, kao delovi zgrade koji pri padu odskaču kao da su od gume. Very Happy Scene borbi su slabo odrađene što je veliki minus za akcioni film.

Ako niste okrenuti istoku Evrope, ništa vam ne znači Moskva kao mesto radnje, ruska atmosfera vidljivo različita od holivudske (što vidim kao kvalitet) naćićete malo razloga da ga gledate. Meni gode ove stvari pa čak nisam zevao dok sam ga gledao.

Ruska kritika ga je loše ocenila. Budžet je bio 5 miliona dolara a u bioskopima je zaradio svega 2 mil. tako da film nije opravdao očekivanja producenata.

Ocena Loše, preporuka za gledanje samo onima sa ukusom sličnim mom. Doduše, čisto sumnjam da će vam lik (i frizura Smile) mlade glumice Marije Pirogove (Мария Пирогова) značiti isto što i meni ali devojka je simpatična i može sama da nosi film pa probajte, ništa vas ne košta a u slučaju dosade dugme za brisanje vam radi, zar ne? Very Happy

http://www.imdb.com/title/tt3338268/
« Poslednja izmena: 08.03.2015. 01:00:13 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.018 sekundi sa 26 upita.