SF tim
* 01.06.2020. 06:49:55
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 1 (100%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 1

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: About Time - Vreme za ljubav  (Pročitano 2490 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 06.02.2014. 02:26:28 »

About Time - Vreme za ljubav (2013)

Smiren, romantičan, pomalo setan britanski film o običnom životu neobičnog čoveka. Iako postoji, fantazi element je samo alatka pomoću koje se otkrivaju male a značajne životne mudrosti.

Mladić srećno odrasta sa svojom prilično običnom porodicom u velikoj kući na imanju van grada. Na 21. rođendan otac mu otkrije da muškarci iz njihove porodice mogu da putuju kroz vreme ali samo tamo gde su već bili i u vreme kog se sećaju. Vraćaju se u svoje telo i odelo kakvo je bilo tog trenutka u prošlosti. Sve što je potrebno je da stegnu pesnice, zažmure i zamisle kada i gde žele da se prebace.

Ovo nije akcioni film, niti triler, drama... likovi nemaju megalomanske želje da vladaju, budu bogati, osvete se nekome... već su obični, trezveni, pošteni i svoj dar koriste samo da isprave sopstvene greške ili spasu člana porodice od njihovog glupog postupka. Dakle, nema jurnjave kroz vreme kako bi se uradilo ovo ili ono a neko to želi da spreči pa udri, pucaj, ruši... Ne, ova je priča o svakodnevnom životu, upoznavanju prave ljubavi i umetnosti življenja dan za danom punog srca i nalaženju sreće u svakodnevnim stvarima. O životu kakvog vode srećno oženjeni zaposleni očevi, muževi, prijatelji, komšije, kolege, nepoznati... Zapravo, ovo je slika i prilika idealnog života iz reklama, pramera sreće običnih ljudi (ili malograđanskog društva, što bi rekli pre raspada SFRJ).

Glavni lik, Tim, neuspešan sa devojkama, slučajno upozna dve drugarice u restoranu u kom vlada potpuni mrak (kelneri su slepi, zaista postoji takvo mesto) i zbliži se sa jednom od njih, Meri. Kada je ugleda na svetlu zaljubi se beznadežno, dobije njen broj telefona i sve izgleda bajno i sjajno. Ali da bi pomogao prijatelju, nesvesno promeni blisku prošlost tako da ne upozna Meri. Uz nekoliko podešavanja ipak uspe da je ponovo upozna, oženi se, dobije decu itd, itd...

Što se radnje tiče, meni je bila poprilično dosadna jer dva sata gledam prikaz običnog života, ali poenta svega je u naravoučenijama koja svaki čas iskaču, kad god Tim shvati nešto o životu. Ako vam je to dovoljno onda je film izvanredan.

Nemam primedbi na bilo koji segment - produkcija, gluma, režija, muzika... sve je više nego odgovarajuće, dobro urađeno.

Kritičari su ga uglavnom hvalili (69%) a publika još više (83%).
Budžet je bio skroman, 12 miliona a zarada značajna, 85 mil.

Iako sve ovo što pišem o filmovima nisu recenzije već samo moje viđenje, sada ću preterati sa ličnim.
Gledanje ovog može biti prijatno onome ko živi takvim životom. Život ispunjen tihom srećom, pun malih, uobičajenih, običnih stvari i događaja.
Ali meni deluje kao Nova godina - svi su iz nekog (meni nepoznatog) razloga srećni, imaju sa kim da se raduju a usamljene depresivce sve to lupa u glavu i viče koliko i šta sve u životu nisu uspeli da prožive. Rezultat je povećan broj samoubistava tokom velikih praznika.
Oprez dakle ako ste među ovim drugim.

Uz važnu opasku da je film (meni) dosadnjikav dajem mu ocenu Dobro i preporuku za gledanje.

ps, Jedna od superdobrih strana ovakvog putovanja kroz vreme je da možete bezbroj puta ponoviti svoj prvi seks sa voljenom (budućom) ženom. Very Happy

http://www.imdb.com/title/tt2194499/
« Poslednja izmena: 27.08.2015. 20:32:14 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
bapabrapa
Registrovani

stažista

Ugled: +3/-0
Starost: 55
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 11.02.2014. 15:55:52 »

Previše narandžasti dečko uđe u plakar, zatvori oči, stegne pesnice, naduje obraze, lepo se zacrveni Embarassed, onda izbulji oči  ideja i ... to je sve od fantastike. Odgledao sam ga na jedno oko sa oko desetak pauza za  kafa. U pitanju je jedna fina, lagana, nežna priča o sKoRo potpuno običnom životu. Ne žalim što sam pogledao. Dobra tema za razmišljanje.
Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.034 sekundi sa 26 upita.