SF tim
* 01.06.2020. 06:08:07
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 4 (66.7%)
Osrednje - 2 (33.3%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 6

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: The Wolverine - Vulverin  (Pročitano 5668 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 23.12.2013. 13:22:04 »

The Wolverine - Vulverin (2013)

Drugi film o Volverinu ostavio me ravnodušnim, nit' smrdi, nit' miriše. Priča je samostalna, izmeštena u Japan a prethodni događaji iz Iks-ljudi samo provejavaju bez uticaja na radnju.

Krajem drugog svetskog rata Volverin je japanski ratni zarobljenik u Nagasakiju, bačen u duboku rupu. Kroz prorez na poklopcu vidi kako jedan japanski oficir oslobađa sve zarobljenike jer iznad njih leti bombarder B-52 koji nosi atomsku bombu. Dok ostali oficiri vrše sepuku, "Vučko" spasi tog oficira, Jašidu, tako što ga smesti u rupu iz koje je trenutak ranije bez problema izašao i zaštiti ga poklopcem i svojim neuništivim telom. Jašida tako sazna za Volverinovu mutaciju i sposobnosti.
Decenijama kasnije Jašida je vlasnik najmoćnije japanske kompanije i na umoru je teško oboleo od raka.
Vučko živi povučeno, kao samotnjak, skoro kao divljak, u šumi. Pati zbog toga što je morao da ubije svoju dragu (radnja se odvija posle "X-Men: The Last Stand") koja mu stalno dolazi u snove i zove ga kod sebe, na "onu" stranu.

Njegovu samoizolaciju prekida mlada Jukio, devojka-borac i mutant koji može videti trenutak nečije smrti, koju je poslao Jašida sa zadatkom da u Japan dovede Vučka kako bi se oprostio od njega.

U Japanu uobičajena priča... ostareli mogul ima sina koji žarko želi da preuzme moćnu firmu ali to mu izmiče iz ruku zato što ga otac ne vidi kao naslednika. Umesto sina, sve ostavlja unuci. Pohlepa i borba za moć čini da se članovi porodice okrenu jedni protiv drugih i uz pomoć Jakuza pokušaju da se potepaju. Unuka je lepa, nežna (ali ipak ume da se bije), poštena i Logan se bez razmišljanja upušta u boj kako bi joj pomogao.
Ali nije sve kako se čini... pravi Vučkov neprijatelj nisu ni Jakuze, ni Jašidin sin, ni doktorka Zelena, još jedna mutantkinja koja uspeva da načne Vulverinove moći, već neko drugi (prilično je jasno ko, jer ipak je ovo ekranizacija stripa a ne Agatinog ili Dojlovog romana) sa kim Vučko mora da se izbori ako kani preživeti. (ako kaniš preživeti ne smeš poginuti Very Happy © Alan Ford)

Volverin je superheroj ograničenih moći, neuništiv "zbog radi" neverovatne moći regeneracije (pitam se da li bi, poput morske zvezde, izrastao novi Vučko iz odsečenog malog prsta Very Happy) i ogromnih kandži od adamantijuma koje režu i probijaju sve zemaljske materijale. Zbog toga su mu sve borbe istovetne, upucaju ga, poseku, probodu... on malo zastane, rana zaraste u roku odmah, pa nastavi i izbode, probode, iseče, prebije... protivnika. Za moj ukus pomalo dosadno. Ko voli, film je prepun tabačine, što "golorukih" (što je Vučku nemoguće jer pored kandži nikada nije goloruk Razz), što mačevima, lukom i strelama, vatrenim oružjem... U tom pogledu radnja obiluje akcijom a scene borbi su dobro urađene.

Sama priča je tanka, suviše predvidljiva ali dinamična što je za akcioni film najvažnije. Ono malo Loganovih muka zbog mrtve mu drage (i lepe Femke Jansen), moći koje mu slabe, ljubavisanje sa Mariko, ne čine scenario boljim. Jedino što deluje simpatično i dodaje makar malo zanimljivosti je Jukio, mlada devojka-borac čudnog lika, neobičnog trouglastog lica, skoro kao da je iskočila iz neke mange. Na kraju filma ona odlazi sa njim kao "telohranitelj" po sopstvenoj izjavi. Ko zna, možda je vidimo i u trećem filmu o Vučku jer već su najavljene pripreme za njega.

Produkcija je dobra, budžet od 120 miliona dovoljan za relativno malo specijalnih efekata (tabačina je osnov filma).
Gluma takođe dobra. Hju Džekmen je dobar izbor za Volverina. Mada, po meni u nekim scenama malo je preterao sa izražavanjem ozbiljnosti svog lika. No, to je samo moj utisak.

Kritika ga je solidno ocenila, 69% pozitivnih na Paradajzima. Publika i bolje a zaradio je više od 400 miliona dolara.
Kraj filma praktično je uvod u novi film o Iks-ljudima - "X-Men: Days of Future Past."

Iako je film sasvim solidan, pošto me ničim nije iznenadio u pozitivnom smislu ocena samo Osrednje uz preporuku za gledanje.

http://www.imdb.com/title/tt1430132/
« Poslednja izmena: 27.08.2015. 19:47:46 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +27/-1
Starost: 47
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 23.12.2013. 14:37:48 »

Kupio ga i jos uvijek je zapakovan. Svidja mi se kako se svi filmovi oslanjaju jedni na druge i cine jednu cjelinu, no moras tacno znati kojim redosljedom da ih gledas, sto i nije bas jednostavno za nove gledaoce i one koji nikad nisu citali strip.
Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 26.12.2013. 19:58:41 »

Film nije los. Dakako nije izvanredan, no po meni bar zbog ljepih Japanki spada medju dobre i naravno, preporuka za gledanje.

Naravno, samo smjestanje radnje u Japan samo po sebi ukazuje na akciju i preljepe pejsaze, no dobili smo i malo 'samo u Japanu' cudesa, kao sto je hotel napravit od kontejnera gdje parovi mogu da zakupe specijalno uredjene prostorije kao npr. 'kod bolnicarke' ili pak 'misija na mars'. Smile

Uloga Svetlane mi nije bila bas uvjerljiva a scena sa samurajom me podsjetila na video igre. Ne znam je li samo do mene, no Wolverine bez metalnih kandji mi je dosta ruzan.
Sačuvana

Lemonzoo
SF friend

admiral

Ugled: +19/-2
Starost: 35
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 28.12.2013. 11:48:33 »

Meni je dobar ovaj nastavak. Svidja mi se japanski ambijent. X-Men fransiza me nije dosad razocarala.
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 28.12.2013. 14:48:51 »

Пошто размишљам да ону моју трулу дрвену викендицу заменим контејнером за становање (праве и викендице од пар спојених, са све кровом и олуцима) и мени је запао за око тај хотел. Споља делује као да је од контејнера али није. Пројектован је и направљен од капсула-соба (мање су од контејнера) које су готове прикачене за основу. Хотел се зове Nakagin Capsule Tower, Tokyo.
Е, оно што ми је одмах засметало је СФ-соба у којој су одсели. Собе у том хотелу су минијатурне, садрже кревет, сто (склопиви) и тоалет. У филму то је права велика хотелска соба што је немогуће.
Sačuvana

SuperFrog
Lucozade

predsednik

Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 28.12.2013. 16:52:13 »

Ajjj i tebe dan, pa do sad valjda znas da je u filmu sve moguce...  Mr. Green osbiljno ti kazem, ja vidio sopstvenim ocima...  Mr. Green

Podsjeti me na punca mi, kojem sam morao razbiti iluzije da sve sto nadje na internetu je istina...  Mr. Green grrr

Meni ti detalji ne smetaju, jer razumjem da je tesko snimiti radnju u malecnoj sobi. No kad se sjetim 5-og elementa i onih kapsula za spavanje... scena bi poprimila vise erotski karakter da je prostor skucen.

Ovdje se dosta koriste montazne kuce, cjela naselja budu istih... Kid Rock ih opjeva.. Smile ponos naseg trailer parka...  Mr. Green

Nisam siguran je li ti mislis na nesto poput trailer-a za vikendicu. Ovdje ih prave svih velicina, nekad ih samo prevezu u djelovima i sastave gdje treba da stoje. Ma ovdje sam gledao i kako cjelu kucu dignu sa temelja i premjeste. Nedavno su jednu nedaleko od mene tako premjestili.

Evo par slicica... https://www.google.com/search?q=mobile+homes&safe=off&client=firefox-a&hs=VTH&rls=org.mozilla:en-US:official&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=uuS-UpedCbPlyAHii4HYCw&ved=0CIIBELAE&biw=1361&bih=740
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 28.12.2013. 17:17:43 »

Стандардни контејнери за транспорт камионима и бродовима 6х2,4х2,5 м са термоизолацијом, купатилом и чајном кухињом.
http://www.argus-eng.co.rs/proizvodi/09vikendice/vikendice.html

Зграда у филму је пројектована од модула 4х2,5х2,5 м или 10 м2. Гуглао сам мало и неки модули се продају по око 20.000 €. Баш много за 10 квадрата али то је Токио.
Sačuvana

goldengaidin
Registrovani

kopilot

Ugled: +9/-0
Starost: 35
Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 10.01.2014. 13:07:34 »

Glasah za dobro, ali nije Very Happy

Fali atmosfere, fali ozbiljnosti scenarija.
Sačuvana
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 10.01.2014. 19:52:20 »

Pa ja bih ga svrstao u neku sredinu osrednjeg i dobrog. Ustvari tako sam ga tada doziveo jer sam verovatno bio raspolozen za dobrom akcijom.
Ali kad covek ponovo razmisli, ......  Verovatno sam ga dobro castio. Laughing
Sačuvana
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 10.01.2014. 21:46:50 »

Je, veliku ulogu igra koliko ocekujes od filma. Npr. ja sam pogledao ono smece (ivica i marica) i meni je bio pristojno los, ne negledljivo.  U usporedbi npr. sa Battlefield Earth, ovaj je cak sta vise bolji a moga je biti i bolji da su makeli gluposti iz bajke i stvari koje se ne uklapaju u vreme radnje.

Jedan od razloga zasto kriticari ne vole da gledaju preview filmova je upravo to, da ne stvore osjecaj 'visokog ocekivanja', jer kako jedan filmski kriticar prosle sedmice rece u intervju, tesko je napraviti sud ako pogledas tih 30-60 sekundi najboljeg djela filma.

Sačuvana

peca777
SF friend

admiral flote

Ugled: +11/-0
Starost: 43
Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 18.02.2014. 10:29:15 »

evo meni odgovora sta da gledam ovih dana
Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.028 sekundi sa 26 upita.