SF tim
* 01.06.2020. 06:53:20
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 1 (50%)
Loše - 1 (50%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 2

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Bounty Killer - Lovci na ucenjene glave (2013)  (Pročitano 2479 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 30.11.2013. 00:46:40 »

Bounty Killer - Lovci na ucenjene glave (2013)

Stripovski apsurdna akciona nazovi komedija (pre bih rekao sprdačina) smeštena u postapokaliptičnu Ameriku. Film pun preterivanja u svemu i svačemu, čija radnja je toliko besmislena da nije ni prošla pored logike. Što bi neki rekli, toliko je loš da je dobar (za gledanje).

U kratkom uvodu obaveste nas da su u bliskoj budućnosti korporacije nadvladale države i u međusobnom ratu opustošile planetu. Mir je donelo veće devetorice koje je poslovne ljude, industrijalce, proglasilo kriminalcima i počelo da raspisuje poternice "živ ili mrtav" za njima. Heroji novog doba su lovci na ucene koji razrušenim ostacima Amerike jure i ubijaju "kravataše" sa poternica.
Najbolji lovac, Lutalica, i najpopularnija žena-lovac, Meri Smrt, inače Lutaličina učenica i ljubav, prave su zvezde i svi ih obožavaju. Oboje imaju po veliku tajnu iz prethodnog života i kada one izađu na svetlost dana od lovaca postanu plen. Malo zajedno, malo jedno protiv drugog, trude se da pobede svoje protivnike i spasu krhki mir i svet.

Moram da priznam da sam film odgledao uglavnom zbog Kristane Loken čije ime na plakatu i IMDb-u figurira kao glavno. Na žalost, to je čista prevara za ovakve somove kao što sam ja da pomisle da je ona garant dobrog filma. Njena uloga je samo kratka epizoda. Uz nju tu je i poznati epizodista Geri Basi (Gary Busey) kao i prilično zaboravljena nekadašnja zvezda Beverli D'anđelo. Uloge su im skoro beznačajne a odigrali su ih potupno u skladu sa filmom, karikaturalno.

Glavni likovi su Lutalica (Matthew Marsden), opaki, surovi, nemilosrdni ali šarmantni lovac-ubica. Sasvim prosečna rola i glumac kojeg je lako zaboraviti i Meri Smrt (Christian Pitre), još jedna seksi akciona heroina diskutabilne lepote. Kakva je glumica nemam pojma, uglavnom sam pokušavao da dokučim da li je ili nije zgodna. Ima veoooma lepe oke i prćast nosić a za ostalo kako kad, neodređeno takoreći. Very Happy Kakav je film ovo dvoje su više nego dovoljno dobri u svojim ulogama. Mada, veoma lako zamišljam Pamelu Anderson umesto Kristijane, to je otprilike taj nivo glume i pojave (bez naduvanog poprsja). Mogu reći da mi deluje simpatično (što ne bih mogao reći za Pamelu) inače ne bih izdržao svih sat i po.

Komično u filmu gradi se apsurdnošću radnje i scena, ne vickastim dijalozima.
Preteruje se u svemu, 'tarantinoliko'. Very Happy . Likovi "plivaju" u krvi, mrtvih ima "na tone", ubistva su brutalna, bizarna i eksplicitna sa sve ispalim crevcima, rascopanim glavama i šta god još možete da zamislite.

Scenografija je medmaksovska, razvaline gradova, banda Cigana čija vozila kao da su "pozajmljena" iz Poludelog Maksa (čak je utrpana i potera za jednim vozilom baš kao u "Maksu"), ljudi žive u ostacima aviona na nekom groblju putničkih letelica, sve je u poluraspadnutom stanju.
Pošto je film rađen po grafičkoj noveli ubačeni su i čisto stripovski prelazi prilikom promene mesta događanja a i cela atmosfera ima otkačeni stripovski "šmek".

Nisam našao podatke o budžetu i zaradi ali na Paradajzima (kritike su pola-pola) kažu da je smešno mali. Ako je tako, pa od malog oduzmemo honorar zvezdi Kristani, može se reći da film deluje sasvim dobro.

Pošto je ovo ipak "krš" film ne mogu ga oceniti drugačije do Loše ali mogu ga preporučiti za gledanje ljubiteljima "treša". Barem ne traje dugo i nije dosadan.

http://www.imdb.com/title/tt2369396/
« Poslednja izmena: 27.08.2015. 22:07:29 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
venom187
Leon S. Kennedy

admiral flote

Ugled: +14/-2
Starost: 26
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 08.12.2013. 14:57:02 »

Ima veoooma lepe oke i prćast nosić a za ostalo kako kad, neodređeno takoreći...

podrska

Loše, ali gledao sam i gore. Ocena osrednje zbog Smrti  Twisted Evil
Sačuvana

Don't run. You'll only die tired.
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.017 sekundi sa 26 upita.