SF tim
* 11.12.2019. 03:22:07
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 1 (100%)
Ukupno glasova: 1

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: This Is the End - Apokalipsa u Holivudu  (Pročitano 1776 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 16.09.2013. 00:49:39 »

This Is the End - Apokalipsa u Holivudu (2013)

Koja glupost! Komedija koja nije smešna. Jedino dobro u filmu je to što se radnja zasniva na karakteru likova a ima gi raznih i njihovim odnosima. To mi se baš svidelo. Ali kako gledati komediju koja me ni jednom nije zasmejala?!? Svi glumci igraju sebe, pod istim imenom, tako da deluje kao da su preneli međusobne odnose iz stvarnog života. Koliko je to tačno ne bih znao ka'sti. U nekoj kritici pročitao sam da se previše međusobno hvale, naročito svoje karijere. Ja tebi vojvodo, ti meni serdare!
Glumci su poznati ali ne i meni. Tek kada sam pogledao njihove filmografije video sam da sam neke gledao ali očito me nisu dojmili kad ih nisam prepoznao. Jedine dve za koje sam čuo, mala Ema Votson i Rihana, imaju ulogice od po pola minuta. Glavni dvojac, Set Rogan i Džej Baručel (ili tako nekako) su mi skroz-naskroz nepoznati.
Amerima su, pretpostavljam, mnogo prepoznatljiviji pa su im možda i smešni. Meni jok!

Džej dođe u LA da bi obnovio prijateljstvo sa Setom. Želi da se druži sa njim ali Set ga uveče odvede na žurku kod Džejmsa povodom useljenja u novu kuću. Kuća je puna manje ili više poznatih glumaca i glumica (svi igraju sebe, da ponovim). Džej je razočaran jer ne voli to društvo i ne može da bude sa Setom. Njih dvojica usred provoda odu do samousluge po cigarete. Tu budu svedoci početka biblijske apokalipse. Neke ljude u nebesa podigne stub bele svetlosti ali većina zagine na bizarne načine. Navrat nanos se vrate kod Džejmsa gde im niko ne veruje šta su videli, sve dok ih jak potres ne istera napolje, gde vide LA svog u plamenu. Pokušaju da se vrate u kuću ali samo šestorica uspeju. Njihove pokušaje da prežive sudnji dan pratimo do kraja filma. Ko će u raj a ko u pakao pitanje je sad...

Kao što rekoh, jedino dobro što videh je to što likovi imaju karaktere i u stani-pani situacijama izlazi na videlo kakvi su. Sve ostalo je naprosto bljak. Ne znam kako da obrazložim svoj utisak kada mi baš sve deluje loše. Scenario je loš pre svega zato što su pokušali da naprave komediju. Da su išli na dramu bolje bi prošli. Očito se osećaj za humor Seta Rogana vrlo-veoma razlikuje od mog. Film nije smešan ni trunku.

Prosudite sami - kako da mi bude smešno prepucavanje likova kada ih ne znam i ne znam kakvi su u stvarnom životu i šta se između njih izdešavalo? Ili, da li vam je smešan ogroman đavo sa podjednako ogromnom "onom stvari" koja mu landara oko kolena dok hoda??? Šutiranje netom odsečene glave, doduše iz straha??? Smešno? Meni ne!

Produkcija nije loša, prizori pakla na Zemlji, u LA, nisu loši. Čupanje udova, glava, spljeskavanje (ovde je baš vidljiva lutka), liptanje krvi... nije preterano loše. Čudovišta iz pakla deluju čudovišno ali nekako poznato. Nisam očekivao da ih vidim u komediji pa me prepadoše. Ispade da je film delom i horor.

Da ne trošim više vreme. Film mi se ni mrvicu ne dopada i žao mi je što ga odgledah (iz dva-tri nastavka).
Kritika se ne slaže sa mnom. Dali su mu neverovatnih 84% pozitivnih kritika na Paradajzima a publika 81!!!
Košao je 32 miliona zaradio 116 mil. Na žalost, već pričaju o nekakvom nastavku jer je finansijski bio uspešan.
Šta svi ti ljudi vide u njemu nije mi jasno. Valjda nisam Amer pa sam imun na Setov "humor".

Od mene ocena Negledljivo i preporuka da ga odgledate i vidite ko je u pravu. Baš me interesuje kako ga vi vidite.
Ako ništa drugo, što samo ja da se zlopatim gledanjem gluposti.

http://www.imdb.com/title/tt1245492/
« Poslednja izmena: 08.03.2015. 00:29:38 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.014 sekundi sa 26 upita.