SF tim
* 10.12.2019. 23:04:46
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 2 (66.7%)
Negledljivo - 1 (33.3%)
Ukupno glasova: 3

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: The Host - Domaćin  (Pročitano 3929 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 31.08.2013. 13:07:52 »

The Host - Domaćin (2013)

Kako napraviti jeftin naučno-fantastični film - snimite romantičnu verziju "Invazije otimača tela", praktično bez specijalnih efekata. Umesto skupe holivudske zvezde uzmite dobru mladu glumicu u usponu. I onda sve zeznite i upropastite plaćajući za ekranizaciju romana trenutno veoma popularne spisateljice bljutave "Sumrak sage", Stefani Majer. Da sam uočio tu "sitnicu", da je scenario rađen po njenoj knjizi, ni Sirša mi ne bi bila dovoljan razlog za gledanje. Ovako, prevarih se... Trudim se da ispratim Siršinu karijeru i odgledam sve što snima (prilično je vredna, ima dosta toga) pa tako i Domaćin dođe na red.

U ovoj priči o invaziji vanzemaljci su preuzeli skoro sve ljude i potpuno kolonizovali Zemlju. V-ovi su male svetleće živuljke sa mnoštvom tankih pipaka, nešto kao nabildovana Ešerihija Koli sa mnoštvom flagela. Domaćina preuzimaju tako što uđu kroz mali rez na vratu i potisnu (ubiju?) mu um pa im ostane "čisto" telo. Ali, zvrčka je što to ne mogu da urade baš svima. Retki pojedinci su pretvrd orah pa se bore i očuvaju svoju svest i čak mogu da razgovaraju sa v-eom.
Među tim retkima je i Melani. Njen otac se radije ubio nego da dozvoli da ga zauzmu v-ovi. Melani se sa malim bratom neko vreme uspešno krila od okupatora. Usput su sreli momka Džareda pa je i ljubav procvetala. Idila je trajala dok je vanzemaljski tragači nisu uhvatili i u nju stavili "dušu", kao sebe zovu v-ovi, po imenu Lutalica. Ispostavilo se da ni Melani ni Lutalica nisu tipični predstavnici svoje vrste. Prva se uspešno borila od potiskivanja a druga je otkrivši osećanja i sećanja svoje domaćice postala prijatelj ljudi i pomagala im da prežive.
V-ovi, pod komandom glavne Tragačice (u lepom liku Dijane Kruger) traže preostale ljude ali kada shvate da to više nema smisla, da je slobodnih ljudi ostalo tako malo da će sami od sebe izumreti, odustanu. Tragačica iz ličnih razloga ipak nastavlja da progoni Lutalicu i njene pratioce.
Sve se uglavnom svodi na to da Lutalica otkrije ljubav pa je poruka "ljubav će pobediti sve, čak i vanzemaljce" (bljak).

Šta da kažem... Sirša Ronan (Saoirse Ronan) je dovoljan razlog da gledam bilo koji film ali ni ona ne može od očajno lošeg scenarija napraviti dobar film. Mislim da je odlična glumica i zanimljivo mi je da pratim kako odrasta kroz razne uloge, kojih već ima podosta (više uloga (20) nego godina života (19)). Na žalost, u ovom filmu njen lik je uvek istog izraza lica, "ubijene" ozbiljne face bez mimike. Praktično nije imala ni mrvicu prostora da glumi.
Sirša nije vamp-lepotica kojoj je dovoljno da se pojavi pa da ekran bude pun već je lepuškasta taman koliko treba da ima prostora za glumu (nadam se da shvatate šta 'oću da kažem). Još jednom, na žalost, ovde od glume nema ničega. Da je samo njen lik "ubijen" bilo bi dobro ali i ostali su manje-više kao "nacrtani", veštački i bez "krvi" (lol). Možda samo Vilijem Hart mrvicu odskače ali on je glumčina, može mu se...

Naučne fantastike praktično nema. Ništa nije objašnjeno (zar očekivati tako nešto om Majerove), ni odakle v-ovi, ni zašto im je potreban domaćin, ni koliko će ostati, ni zašto ništa nisu izmenili na Zemlji već koriste ljudske uređaje... Strane tehnologije ima samo u bolnicama, gde sve probleme rešavaju nekim super-sprejom.
Nije objašnjeno ni zašto Tragači ne koriste satelite i svoje sprave da bi pronašli ljude. Ima još rupa i rupetina što se logike tiče ali od "Sumrak-kraljice" šta drugo očekivati, njoj je bitno da opiše ljubav dve žene (???), Melani i Lutalice, u jednom telu sa dva momka, a SF ko "šiša".

Od specijalnih efekata ni traga. Preuzeti ljudi dobiju čudno plave oči i to je sve od v-ova. Sami vanzemaljci su već pomenute svetleće stvarčice i pojavljuju se samo par puta.

Ne mogu reći da priča nema svoj tok i da ne može da se prati - može, ali morate baš voleti Siršu jer ovo je u potpunosti njen film, sasvim se oslanja na njenu pojavu i glumu. Ako ste ravnodušni prema njoj, film je negledljiv. Osim, naravno, ako niste fan "Sumrak sage" i ne smatrate Majerovu "boginjom" književnosti (sic!).

Kritika je naprosto "sahranila" film. Na Trulim paradajzima skupio je samo 9% "svežih". Zameraju mu svašta a najpre očajan scenario i lošu glumu. Podbacio je i kao romansa i kao akcija i kao SF.

Za prikazano (meni film deluje baš jeftino), budžet nije ni bio tako mali - 40 miliona a zaradio je mrvicu preko toga - 48 mil.

Film ne mogu da ocenim drugačije do Loše, ali ipak, zbog Sirše, možete ga pogledati (na svoju odgovornost).

http://www.imdb.com/title/tt1517260/
« Poslednja izmena: 08.03.2015. 00:41:46 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Lemonzoo
SF friend

admiral

Ugled: +19/-2
Starost: 34
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 01.09.2013. 02:03:55 »

Koji njen film preporučuješ za gledanje?
http://www.imdb.com/name/nm1519680/?ref_=tt_ov_st
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 01.09.2013. 02:45:05 »

Pre svega http://www.sftim.com/forum2/forum/index.php?topic=922.0 tu me "kupila" kao devojčica-glumica.
Zatim http://www.sftim.com/forum2/forum/index.php?topic=1331.0 ne tako sjajan ali ipak dobar.
http://www.imdb.com/title/tt1023114/ sam nedavno gledao, o bekstvu iz ruskog gulaga je, Sirša ima epizodu ali dobru a i film je dobar.
http://www.imdb.com/title/tt0993842/ glavni je lik ali po meni slabiji akcioni film.
Byzantium mi je na HD-u i čeka da ga odgledam.
Za Violet & Daisy nisam našao titl pa neću još da ga skidam.
« Poslednja izmena: 01.09.2013. 02:47:33 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Lemonzoo
SF friend

admiral

Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 01.09.2013. 02:48:03 »

Hvala, stavit ću ta prva tri na skidanje, djeluju dobro.
Sačuvana

SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +27/-1
Starost: 47
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 03.09.2013. 12:34:03 »

Ovo se svidjelo mojim klincima...

Arijetin tajni svijet
Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
Lemonzoo
SF friend

admiral

Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 03.09.2013. 14:07:17 »

Nakon što sam skinuo, sjetio sam se da sa gledao Ljupke kosti  Embarassed

Odličan filmić
Sačuvana

SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +27/-1
Starost: 47
Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 26.11.2013. 14:25:15 »

Daleko od toga da je film negledljiv, Saoirse Ronan i Diane Kruger su dovoljan razlog da se film moze gledati, no da je dobar - nije.

Pored toga sto kao sto to Dan vec primjeti, film je imao dosta skroman budjet, no ne mogu shvatiti na sta su ga potrosili, izuzev na rentanje 'Lotus' automobila.

Ono sto meni, kao i kod mnogih ovakvih 'parazitskih' napada na covjecanstvo najvise ide na zivac je mala nelogicnost - ocigledno napredna rasa preuzima cjelo covjecanstvo, no nisu u stanju da pronadju ove sto se kriju. Druga stvar je, kako su 'soul' zaposjeli prve ljude da bi omogucili invaziju... vecina bi zavrsila kao znacke na zidovima... Smile

I jedina svjetla tacka filma, predvidljiv je do bola - kraj. Poput i drugog ostvarenja od Meyer sa vampirima - i ovaj film ima 'happy ending'. Hajd, makar nije tuzno svrsio... Smile
Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.018 sekundi sa 26 upita.