SF tim
* 15.07.2020. 00:32:17
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: [1] 2   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Logika u SF (i šire)  (Pročitano 8363 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +62/-2
Pol: Žena
Van mreže

« poslato: 24.08.2013. 14:18:26 »

pozdrav Ajd' da ovde proverimo ko je lud a kome samo noge smrde  Twisted Evil

Da krenemo od frke oko novog Betmena ...  nejasno nemam blage veze u čemu je štos  Crying or Very sad

Nadigli frku ko da Obama zasipa bombama ili pada asteroid ... Žali Bože bacanja tolikih para na budalaštinu  Evil or Very Mad pa još da se i potučemo oko glumca pod maskom  grrr

Evolucija je svakom biću dala neku prednost da ga sačuva. Čoveku je podarila razum (verovali ili ne  Twisted Evil ) ... mada u 99% slučajeva niko nebi ni pomislio da naša vrsta makar zna šta je to  Crying or Very sad

Preskočiću neverovatno veliki broj primera za potpun nedostatak razuma ( ponekad posumnjam da neki uopšte imaju i mozak ) i pokušaću da (slikovito) odgovorim na pitanje: zašto tolika frka oko Betmena ?

Sačuvana

Bog čuva budale !
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 24.08.2013. 14:28:34 »

Citat
... Čoveku je podarila razum ...
Интелект, разум је проблематичан. Mr. Green

Не капирам наслов теме и прву поруку.

Супермен је толико надмоћан у односу на све друге суперхероје да је смешно супротставити му човека без икаквих супермоћи. Не разумем о чему ће бити филм. Двојица позитиваца се табају??? Око чега? Бетмен је "одвојио" Лоис Лејн па је Супермен љубоморан???
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 24.08.2013. 15:00:11 »

Biće, bojim se, još jedan u nizu filmova napravljenih samo da zarade pare. Sadržaj i uopšte vrednost istog je nebitna. Slavna imena(i glumaca i likova) + lova + frka u medijima (i pre prve klape) = film koji donosi lovu.

Na žalost, da li će gledaoci biti razočarani filmom (pa čak i i ako se pokaže da je isti uvreda za njihov zdrav razum) potpuno je nevažno jer - već su platili kartu  Twisted Evil

Um, razum, intelekt, ... da se ne sporimo - zato je tema LOGIKA . Tu nema spora. Čak je moguće iskaze pisati simbolima kao matematiku. Sve jasno i jednoznačno !

Logično bi bilo da svako od nas živi svoj život najbolje što može. Gubiti vreme i energiju na nešto na šta ne možemo uticati a nije ni deo našeg života - NIJE logično.

Dakle, pošto baba volE logiku  Wink, umesto da se sekiram oko podele uloga i sadržaja filma koji 99,9% neću gledati  Twisted Evil nastaviću da čitam Malufove Vrtove svetlosti zahvalna za prosvetlenje jednog dela Istorije i proširivanja babine obaveštenosti o Hrišćanstvu pre Konstantina.
Sačuvana

Bog čuva budale !
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 25.08.2013. 09:46:56 »

grrr Ne mogu da odolim ... ovo sa Betmenom je ...  Rolling Eyes Shocked grrr

http://www.njuz.net/boru-drljacu-blam-sto-je-ben-aflek-novi-betmen/#ixzz2coEvMe9b

(slika je  Laughing Laughing Laughing )

Sačuvana

Bog čuva budale !
Lemonzoo
SF friend

admiral

Ugled: +19/-2
Starost: 35
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 25.08.2013. 20:53:56 »

Ben Affleck nije dovoljno mračan za ulogu Batmana, osim ako se radnja ne preseli Miami. Meni je on solidan kao glumac.
Najbolji Batman je onaj iz 1989., takav treba biti svaki.
Sačuvana

Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 26.08.2013. 12:28:29 »

Verovali ili ne: nisam odgledala (u celosti, ne računa se par scena "u prolazu" na TV dok menjam kanale ) NIJEDAN film o Betmenu ! Twisted Evil ili  Embarassed birate vi a ja dobro znam da neću gledati ni sledeći.

Stvar ukusa i nema rasprave ! Poštujem tuđe, dakle - ko voli nek izvoli ! Wink Što se babe tiče - nema šaMse ! Čak sam i prvog Supermena kao odgledala - deca gledala pa ...

Sva ova prašina oko Betmena je kao ... recimo: priča o demokratiji - ne postoji ali je vrlo zgodna da se raja pljačka i drži u pokornosti  Rolling Eyes Crying or Very sad

Ako mogu da biram, uvek ću izabrati šetnju, razgovor sa prijateljima, heklanje, vez, čitanje ... Da sedim i gledam u TV - to je poslednje na listi.

Naravno, izuzima se neka stvarno dobra emisija o nekoj temi koja me zanima .... ako naletim ... pod uslovom da sam uopšte uključila TV ...  Embarassed

Sačuvana

Bog čuva budale !
garwor
Speed King

predsednik

Ugled: +17/-2
Starost: 43
Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 26.08.2013. 15:57:43 »

pa prvi je bio dobar, ja sam taj gledao i valjda drugi, i tad j epsotalo dosadno. Jednom sam skinuo neki novi film o superherojima, Avengers, na pocetku su se tukli i bacali neke munje/sekire/lasere sto me smorilo i odustao sam. Reko sam od sad gledam samo drame al da nisu americke.
Sačuvana

Bolje biti tezak covek nego laka zena.

Sve su zivotinje jednake, samo su neke jednakije.
valiant68
Vuki

predsednik

Ugled: +33/-2
Starost: 51
Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 27.08.2013. 11:39:00 »

Garve ovo je sajt za tebe http://eutorrents.ph.
Kad izadjes iz ove faze a ti javljaj  pozdrav
Sledeci je Bolivud  Laughing
Salim se, ali priznajem da je kod mene zastupljen zbog zene.
Sačuvana

S verom u Boga
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 27.08.2013. 12:56:26 »

Ovde je tema Logika !!!  Evil or Very Mad grrr poster_spam

A vi se zezate ko obično  Rolling Eyes i zato:

Hodajući plažom čovek ugleda lampu. Protrlja je da je očisti od peska, kad se pojavi duh i reče:
- Dobro, dobro, oslobodio si me iz lampe i znaš kako već dalje ide. Ali ovo je već treći put ovog meseca i već ste mi dosadili pa se možeš oprostiti od tri želje. Možeš tražiti samo jednu.
Čovek duboko razmisli ...i... reče:
- Evo već dvadeset godina živim u Americi i voleo bih da posetim stari kraj. Ali aviona se užasno bojim, a na brodu imam morsku bolest. Možeš li mi izgraditi most preko okeana da mogu otići kolima.
Duh se nasmeja i reče:
- To je nemoguće. Zamisli koliko ljudi samo treba da se most izgradi, kako uopšte da stubovi dohvate dno Atlantika. Zamisli drugu želju.
Čovek se zamisli duboko i reče:
- Voleo bih da mogu da razumem žene... da mogu da znam šta one osećaju, šta misle kad iznenada zaćute... da znam zašto plaču... da znam šta one zbilja žele kad kažu "ma ništa"... da znam kako da ih usrećim.
Duh reče:
- Hoćeš li most sa dve ili četiri trake?

Mada ste pokazali babi da i dalje zna znanje  Twisted Evil

Sačuvana

Bog čuva budale !
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 11.09.2013. 16:45:18 »

Lektira (i povod) : Gde su ti vanzemaljci? http://www.b92.net/zivot/nauka.php?yyyy=2013&mm=09&dd=05&nav_id=750180

Babina analiza "logikom vulgaris"

(baba ko' baba - počinje od kraja  Wink )

- "naša planeta se već decenijama, tačnije – od emitovanja prvog radio i televizijskog signala, i sama ponaša kao svetionik, i šalje u međuzvezdani prostor dokaz o postojanju inteligentnog života na našoj planeti"

Ako ovo nije najbolji odgovor na pitanje ...  Twisted Evil Posle samo par sati pregledanja Zemaljskog TV programa ... garantovano nam se ni jedan Iti neće javiti  Crying or Very sad

Količina gluposti, nasilja, ... ("ljudskosti" ?)... toliko je velika da ni mi ne možemo da je svarimo ...

Sasvim dovoljno toga ima da nas NE KONTAKTIRAJU  Crying or Very sad Analizom bi veoma brzo došli do zaključka da ljudi prvo pucaju pa pitaju:ko je? Sa toliko mržnje prema pripadnicima istog roda, ko bi se usudio doći ?

Naravno, postoji i pitanje : zašto nam ne pomognu ?

Kao majka (i baka) naučila sam jedno pravilo od koga nema izuzetaka: pomoć je nemoguća ako ne postoji volja i želja za promenom (ili učenjem).

Svako od nas zna šta je dobro a šta nije ali ... i dalje se ubijamo, pljačkamo, vređamo, ...

Glas razuma brzo ućutkamo (naročito ako nije isplativo  Twisted Evil ). Pre se udružimo da prebijemo nekog nego da počistimo đubre oko sebe ...

Čemu bi služilo "šaptanje gluvom i namigivanje slepom" ? O biserima i svinjama da ne govorim ...

Doći na planetu ludih ubica koje su film i TV već pripremili za rat sa vanzemaljcima ....  grrr Crying or Very sad
Sačuvana

Bog čuva budale !
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 13.12.2013. 17:39:13 »

Za ovo pisanije direktni krivci su tipovi što su Morganu Frimanu dali da čita tekst o Univerzumu ...

Gledala sam sve te zvezde u "klasterima" , magline, nebule i svašta još u nepojmljivoj tami i hladnoći ... pa se mislim:

Koliko treba biti lud pa napustiti Zemlju ?
Sačuvana

Bog čuva budale !
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 05.03.2015. 11:46:53 »

pozdrav

Baba opet ima napad skribomanije ....  Rolling Eyes Crying or Very sad

Neke sasvim nepovezane činjenice u babinom (bolesnom) umu se spojile. Ako nekog zanima (ili je samo sklon mazohizmu) neka čita :

kako povezati temu svemirskih brodova, vanzemaljce, nedavni "bliski" prolazak asteroida i veštačku inteligenciju a da ne zaobiđete logiku ?

Volim Zvezdane staze i njihov slavni brod ali ... ako malo bolje razmislim - praviti tako nešto je skroz nelogično. Trošiti resurse vlastite planete za izgradnju pa usput i ogromnu količinu energije da se to odnese u orbitu ... jednostavno je glupo.

Na stranu energetski štitovi,Svemir nije čist - gomila prašine pri velikim brzinama i na dugom putu ako ništa drugo pregrejala bi štitove (brod?)

Čemu sve to kad ,relativno blizu, postoje skoro gotovi idealni brodovi - asteroidi ? Izbušiš pećine, montiraš senzore, ugradiš pogon (+ sve one "sitnice koje život znače" ) i - letiiii !

To što estetski nije baš ... i nema prozore ... skroz je nebitno za postizanje cilja. Naravno da s njim ne možete sleteti na planetu, tome bi služili šatlovi.
Sad malo SF : šta ako su oni asteroidi "matični brodovi" a primećeni NLO njihovi šatlovi ???

Kakve to veze ima sa VI (veštačkom inteligencijom) ?

S obzirom na razvoj Neta i broj kompjutera (+ smartfoni) meni se čini da je VI više činjenica nego pretpostavka. Možda su elijeni došli da se "upoznaju" sa našom VI ??? Ubeđena sam da postoji i da može biti samo jedna.

A što mi to ne znamo? Prosto: kad seljaku dođu gosti oni ne idu u štalu da se pozdrave sa stokom  Twisted Evil

Ovo je bilo baš gadno  Embarassed Twisted Evil
Sačuvana

Bog čuva budale !
garwor
Speed King

predsednik

Ugled: +17/-2
Starost: 43
Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 05.03.2015. 12:48:46 »

pa jes, al gde bi bio komandni most na asteroidu? Smile Mora da se zna hijerarhija ljudi na brodu, a kako bolje nego da onaj ko na mostu stoji vise vidi no onaj pod mostom.

Pa gradice se brodovi na orbiti, i tako stedeti gorivo, o tome je i Klark valjda pisao, a Klark ne pise gluposti.
Sačuvana

Bolje biti tezak covek nego laka zena.

Sve su zivotinje jednake, samo su neke jednakije.
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 06.03.2015. 13:58:22 »

Nedavno sam čitala svedočanstvo nekog Rusa koji je baš dosta vremena proveo u orbiti. Elem, pored onoga što znamo, postoje "sitnice "koje i nisu baš poznate.

Recimo: problem sa kostima i mišićima je uglavnom pojašnjen ali - problem sa pamćenjem nije - morali su SVE da zapisuju jer su vrlo brzo zaboravljali  Shocked Question

Izgleda da na ljude više od nedostatka gravitacije utiče nedostatak nečega što još nije ni definisano ni izmereno - neka zračenja i EMP u kom de čovečanstvo na Zemlji rađalo i umiralo. Šta je - ne zna se al' da je skroz zeznuto - zeznuto je !

Komandni most jeste estetski ali nije bitan. General je general i na wc šolji  Twisted Evil S obzirom na sva ta zračenja u svemiru, bitnije je zaštititi posadu a estetika ne štiti  kao pedesetak metara debelog kamena  Twisted Evil
Sačuvana

Bog čuva budale !
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 01.06.2020. 20:49:48 »

pozdrav Ovo izgleda kao da samo meni nedostaje ... Sad

Što babi nije nikakav problem kad joj se piše ...  Twisted Evil

Trenutno me muči problem komunikacije u Svemiru ... Za sad razmatram 2 "mogućnosti":

1. telepatija - sasvim zgodno rešenje ali veoma teško za objašnjavanje s obzirom da nije dokazana praktična primena

2. kvantni komjuteri - onaj fazon sa parovima čestica ...

Kad bih manje vremena trošila na čitanje, teorije zavere  Embarassed (kad nema ništa smešnije , osim korone  Wink ), šivanje šašavih igračaka, ... i dede ... možda bih

otkrila kako da komuniciramo sa vanzemaljcima ... a možda i ne bih  Twisted Evil
Sačuvana

Bog čuva budale !
Stranice: [1] 2   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.024 sekundi sa 24 upita.