SF tim
* 24.08.2019. 20:32:40
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 3 (75%)
Lose - 1 (25%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 4

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: The Colony - Kolonija  (Pročitano 3161 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 44
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 18.08.2013. 20:33:52 »

The Colony - Kolonija (2013)

Postapkalipticni sf film, s elementima horora, bas ono sto ja najvise volim, koji po mom, skromnom misljenju, zasluzuje da se spomene ako ni zbog cega drugog onda zbog toga sto spada u "nas' zanr...

Film je kanadske produkcije u cije je snimanje utroseno, potroseno 16 miliona dolara i za te pare sasvim pristojno "izgleda". Naime, u ne tako dalekoj budućnosti drastične klimatske promene su vratile Zemlju u ledeno doba. Određen broj ljudi je preživeo i formirane su kolonije u podzemnim instalacijama, stalno izložene riziku epidemija ili nestankom hrane i resursa. Jednoj kolonije stiže poziv za pomoć i  šalju spasilački tim, ali na licu mesta će zateći nešto što nisu ni mogli zamisliti…
Radnja obicna, lako prepoznatljiva ali ipak, ponavljam, ja taj vid sf-a, onako najvise, sto bi rekli obozavam, pa mi nije smetala predvidljivost; vise sam obratio paznju na to, bez obzira sto sam odprilike znao sta ce biti, kako je sve to uradjeno i vredi li u svemu tome nesto pohvaliti.
Film drzi paznju, nije razvucen i nema nepotrebne patetike i bespotrebnog, u ovom slucaju, zalazenja u karakter likova i istoriju istih, sto je meni konkretno u ovom filmu odgovaralo mada moram priznati da su likovi, onako razvijeni do pola. Verujem da je i glavni glumac Laurence Fishburne, unapred odredjen za "sefa poarade" jer mu te i takve uloge leze, nema potrebe da ih sve navodim, spominjem, jer su Matriks i Event Horizon sasvim dovoljni. Scene akcije dobro izgledaju i nista nije "napucano". Cak i negativci su sasvim realno prikazani, sa zadrskom, da je tako nesto moguce. U sustini film tece u laganom ritmu, nije dosadan, zapetljan i vrlo lako ga je pratiti.

Od ovakvih filmova ne ocekujem mnogo, nije dosadan i efekti su sasvim ok. Scene hladnoce dobro odradjene sto je ipak, ne najbitnije ali vrlo vazno jer se radnja filma odigrava u takvom okruzenju.Klisei se podrazumevaju, ma sve se utrkuju koji ce pre izaci na videlo podpomognuti tankim scenariom. Gluma nista preterano, cak mislim da je glavni lik a to, napominjem nije Lorens, uprskao...Jasno je vidljivo da je film satkan od starih ideja naucne fantastike i recimo da predstavlja kanadsku imitaciju, u pokusaju, holivudskih blokbastera. Necu ga pamtiti i spominjati (mislim na film) u formi odusevljenja vidjenim ali svakako ga ne mogu okarakterisati kao loseg. I u ovom slucaju iznosio sam samo moje utiske bez pretyeranog osvrta na sam kvalitet filma jer spominjuci i pisuci nesto vise o njemu mislim da bih samo ponavljao osnovne standarde nekog Sf filma cija je namena da, recimo zabavi a nikako odusevi...

Film je rezirao Jeff Renfroe a glume Laurence Fishburne, Bill Paxton i Kevin Zegers. na imdb_u ocena 5,2.
Ne bih imao, a ni znao, sta vise dodati. Ja bih ocenio osrednje a kazem, ko voli miks sf-a, horora ili ti, za mene hororcica i akcije pa jos apokalipticno doba, nek izvoli.

www.imdb.com/title/tt1160996/
« Poslednja izmena: 27.08.2015. 22:57:37 od dan555 » Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
venom187
Leon S. Kennedy

admiral flote

Ugled: +14/-2
Starost: 26
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 19.08.2013. 13:46:47 »

Jedan odiljenih žanrova, tačnije, miks žanreva. Na IMDb-u ne piše da je horor, ali kroz film ima horor elemenata. Robi je u principu sve rekao, ničeg previše, ničeg premalo. Ko voli, nek' izvoli. Ocena osrednje. I još nešto, ako je ko igrao Far Cry 3, svakako će prepoznati Vaasa, među sporednim likovima u filmu.  Mr. Green
Sačuvana

Don't run. You'll only die tired.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 21.08.2013. 01:05:48 »

Krajnje jednostavan film. Od mene Osrednje.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Lemonzoo
SF friend

admiral

Ugled: +19/-2
Starost: 34
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 11.10.2013. 08:54:48 »

Dosta mlak film sa puno šupljina u radnji. Scenarist očito ne poznaje ljudsku psihologiju, pa su neke reakcije likova baš bile glupe. Loše.
Sačuvana

robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 44
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 03.08.2019. 15:56:27 »

Vrlo jednostavan film,meni je prilicno legao,mozda sam samo bio raspolozen za gledanje,ali ja bih ga ocenio kao dobar..
Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.016 sekundi sa 26 upita.