SF tim
* 01.06.2020. 07:25:02
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 2 (50%)
Osrednje - 1 (25%)
Loše - 1 (25%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 4

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Epic - Čuvari tajnog kraljevstva  (Pročitano 5072 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 13.08.2013. 01:45:38 »

Epic - Čuvari tajnog kraljevstva (2013)

Dečji animirani film, odlično urađen, upropašćen potpuno nemaštovitim scenarijem.

Mlada devojka dolazi kod oca, "ludog" naučnika koji je posvetio život dokazivanju da u šumi žive mali ljudi. Nada se da će postati prisni jer joj je majka nedavno umrla i otac joj je jedini ostao. Ali naučnik je i dalje opsednut malim ljudima i juri po gustoj šumi u kojoj živi u izdvojenoj kućerini punoj naučne opreme i prikupljenih dokaza.
Za to vreme ti mali ljudi, Listaši, biju bitku protiv zla. Njihova kraljica daje život šumi a zloće, Buđ, ga uništavaju. Pred njima je odlučujuća noć tokom koje će život nastaviti, ako pobede Listaši ili će sve uvenuti ako pobedi Buđ.
I naravno, devojka će igrom sudbine postati deo tog sveta, učestvovati u ratu kao veoma važan element, spasiti svet, upoznati naočitog momka, steći prijatelje, zbližiti se sa ocem i bla, bla, bla... znate već. Priča je čista resavska škola. Šablonski do čiste dosade. Jeste da radnja teče glatko, ima mnogo akcije ali sve je toliko poznato da se gubi interes za daljim gledanjem.

Ali!!! Film su radile vrhunske zanatlije (Rio, Ledeno doba) koje umeju da iskoriste sav potencijal mašina i programa za kompjutersku animaciju. Pravo je uživanje gledati njihov prikaz šume. Kada ovako nešto vidim pomislim da će kroz generaciju - dve, 7-8 godina biti moguće prikazati prirodne pojave sasvim realistično. Da se razumemo, daleko je ovo od nekadašnjih rukom rađenih umetničkih crtanih filmova, recimo ruske Snežne kraljice i sl. ali da je dobro, dobro je za sve pare (ne tako mali budžet od 93 miliona).

Ono što mi nedostaje u animaciji su "specijalni efekti", nešto što bi iskakalo od stvarnosti lepotom umetničke kreacije. Imali su priliku za to, rađanje nove kraljice, na primer, ali ta scena teško da pleni oko svojom začudnošću.
Neki likovi su simpatični ali nedovoljno upečatljivi da biste poželeli da ih stavite na avatar.

Glasove su pozajmili poznati (i dobri) glumci pa tu nema greške.
Produkcija je dobra, muzika prijatna ali ne ostaje u sećanju.

Kritika je podeljena oko ocene, neki ga hvale, neki kude. Zaradio je oko četvrt milijarde pa je sa te strane uspešan.

Zbog totalnog podbačaja scenarista ne mogu da mu dam ocenu višu od Loše ali, paradoksalno, smatram da ga itekako vredi gledati. Preporuka od mene. Ne žalite vreme i prostor na disku, pronađite dobru kopiju i uživajte u animaciji šume.

http://www.imdb.com/title/tt0848537/

« Poslednja izmena: 27.08.2015. 19:39:01 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +27/-1
Starost: 47
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 13.08.2013. 13:03:35 »

Prosli mjesec sam vodio malog da gleda ovaj film (istina, cerka je zeljela da ga vidi, no ona i supruga su bili na kampovanju, tako da smo ja i sin otisli da vidimo ovaj film) i seljedece cu pisati iz mog promatranja njega a i filma.

Istina je da je prica mogla biti bolja, no nije ni tako losa. Borba izmedju dobrog i loseg, izmedju prirode i unistavanja iste, neke stvari za koje se svi nadamo da ce djeca pokupiti sto skolovanjem, sto putem filmova poput ovoga ili pak Lorex-a.

Mali je se uzivio kompletno u filmu. Scene sa borbama su ga odusevile, a kao sto sam Dan rece, animacija je predivna, zvuk takodje veoma dobar. Smatram da je scenaristima i tesko da naprave nesto 'revolucionarno', no ono sto smo vidjeli ne mogu se sloziti sa ocjenom lose. Vjerovatno bi bilo osrednje, da ostale stvari nisu vise nego dobre, kao sto je i sam Dan primjetio.

Ono sto me je iznenadilo, u djecijim filmovima gdje rijetko neko od karaktera umre, sama ideja da kraljica prirode umire... nesto sto takodje djeca uce kroz filmove kao sto je ovaj...

Od mene ocjena dobro.
Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 13.08.2013. 15:58:29 »

U pravu si, nisam gledao film iz dečjeg ugla. Deci je radnja nova pa bi, tako posmatrano, ocena bila viša.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 45
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 15.08.2013. 22:15:25 »

Ni ja a ni klinci nismo odusevljeni...cim oni meni kazu brisi ili nemoj narezati znaci jedno gledanje i "metla".
Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
valiant68
Vuki

predsednik

Ugled: +33/-2
Starost: 51
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 17.08.2013. 22:31:04 »

Pitom film, sad cekam komsiju da odgledam i 3D varijantu. Moja ocena: dobro.
Sačuvana

S verom u Boga
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 27.08.2013. 16:43:17 »

Mi smo ga opet (ovaj put supruga i cerka) prosli vikend gledali u parku. Koliko vidim svidio se svima, i ne, nisu samo djeca ga gledali. Bilo je i dosta mladih.

Bas zanimljivo da su ovdje sve cesci filmovi u parku, vecinom organizovani od strane grada, biblioteka sa sponzorima poput banki. (djeca dobiju besplatne kokice, sladoled, nerijetko majce, frizbi, neonske svjetiljke  i slicne sitnice koje djeca vole)
Sačuvana

goldengaidin
Registrovani

kopilot

Ugled: +9/-0
Starost: 35
Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 31.10.2013. 18:07:12 »

Dečiji crtać. Plitak i predugačak.

Interesantno što su uveli psa sa invaliditetom. Lep moment koji ranije nisam primećivao.
Sačuvana
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 03.11.2013. 02:10:59 »

To ni nije neka novina, nije li onaj djecak iz filmova sa zmajevima izgubio nogu, te otac od Brave takodje izgubio nogu...
Sačuvana

Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.019 sekundi sa 26 upita.