SF tim
* 02.12.2020. 17:39:37
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 2 (100%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 2

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: The Watch - Vanzemaljci iz komšiluka  (Pročitano 2711 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 62
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 02.08.2013. 00:30:23 »

The Watch - Vanzemaljci iz komšiluka (2012)

Jedan od filmova koje sam želeo da gledam jer je najava obećavala laganu, originalnu SF komediju. Nije ispunio moja očekivanja.

Glavni lik, Evan, potpuno je posvećen lokalnoj zajednici, osniva razna udruženja, pokušava da sa svima bude prijatelj, oseća se odgovornim za dobrobit svoje varošice. Kada noćni čuvar prodavnice u kojoj je neki šefić bude ubijen na brutalan, životinjski način, odluči da oformi komšijsku stražu i pomogne da ubica bude pronađen i uhvaćen. Iako je građane pozvao na prepunom stadionu da se prijave za stražu odziv je bio praktično nikakav. U zakazano vreme pojavila su se samo trojica i to sa potpuno različitim idejama o tome čemu služi komšijska straža.
Njih četvorica čine osnov filma.
Bob je porodični čovek koji ne uspeva da uspostavi dobar odnos sa ćerkom tinejdžerkom i stražu smatra kao zgodan izgovor da odsustvuje od kuće i provede se.
Frenklin je mladić sa problematičnom psihom zbog čega su ga odbili u policiji a to želi da bude najviše na svetu. Straža je za njega način da ipak bude neka vrsta policajca.
Džamarkus je stranac koji kroz stražu želi da stekne prijatelje i, pre svega, dođe do ženskaća.

Ove razlike stalno uzrokuju prepirke pa će se čak grupa i raspasti.
Ali kada slučajno zgaze nešto što do tada nikada nisu videli i shvate da su u njihovom gradu vanzemaljci, najzad postaju ono što je Evan želeo, pravi zaštitnici grada i kreću u borbu sa opakim neprijateljem. Usput sazrevaju i kao ljudi pa reše i svoje problema i postanu dobri prijatelji.

Ideja da se komšije udruže da bi odbranili svoj kraj obećavala je duhovitu zabavu. Nešto kao Attack the Block i Grabbers ali ovde je šansa propuštena. Komično se zasniva na navodno smešnim likovima ali meni su oni više jadni, usamljeni, ne snalaze se u društvu u kom žive. Šale su prilično vulgarne, vezane za seks i polne organe, ne znam kome je to smešno. Ovo je komedija koja nije smešna.

Akcioni deo, kada se bore sa v-ovima, čak i može da prođe ali ni to nije dovoljno dobro da bi privuklo ljubitelje akcije.

Gluma je dobra. Ne bih rekao da sam preterani ljubitelj Bena Stilera ali ume da nasmeje u dobrim komedijama. Ovde to nije slučaj, takva mu uloga, nije smešna.

Produkcija nije loša ali nije mi jasno na šta potrošiše čak 68 miliona dolara. Vanzemaljci su dizajnirani kao i gomila već viđenih. I opet tehnološki super-razvijeni v-ovi skaču unaokolo goli, ubijaju ljude golim rukama (kandžma, šta li), jedu ih, i bore se bez ikakvog oružja. A ovamo grade predajnik koji može da "dohvati" zvezde a da ne pominjem da su stigli iz dalekog svemira nekim međuzvezdanim svemirskim brodom. Kada će više scenaristi shvatiti da visoko inteligentni i tehnološki razvijeni v-ovi ne bi trčkarali unaokolo kao životinje i borili se goloruki.

Mislim da ovaj film ne zaslužuje više od ovoga.
Kritika ga je sasekla (svega 16% pozitivnih na paradajzima). Zameraju mu nemušto mešanje SF-a sa vulgarnom komedijom i gegovima i dijalozima pisanim bez inspiracije. Sasvim se slažem.
Zaradio je taman koliko je uloženo. Ako se bioskopski prihod i dalje deli tako što producentu i bioskopdžijama ide po 40% a distirbuteru 10-20% onda je autorima napravio gubitak.

Od mene ocena Loše. Gledljiv jeste ali samo ako ništa od njega ne očekujete pa dobijete nešto malo. Možda budete i zadovoljni, ko zna.

http://www.imdb.com/title/tt1298649/
« Poslednja izmena: 08.03.2015. 00:10:28 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
goldengaidin
Registrovani

kopilot

Ugled: +9/-0
Starost: 36
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 11.08.2013. 22:50:03 »

loše i od mene. Zaboravio sam bio da sam gledao dok nisam video temu.
Sačuvana
Lemonzoo
SF friend

admiral

Ugled: +19/-2
Starost: 35
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 12.08.2013. 16:32:37 »

Gledao sam ovo jučer i odustao nakon 20 min. Dečki su se previše trudili biti loodi. Dobra mi je ona obrada Sound of Silence na španjolskom.
Sačuvana

Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.024 sekundi sa 26 upita.