SF tim
* 25.05.2020. 15:38:04
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 5 (83.3%)
Osrednje - 1 (16.7%)
Lose - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 6

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Looper  (Pročitano 4992 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 45
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 18.11.2012. 20:12:20 »

Looper - Ubica iz budućnosti (2012)

Solidan sf film koji je pokupio malo smeka Terminatora, Vremeplova a bogami podseca i na Blade Runner. Ipak postoji razlika, ogromna, jer su u slucaju Looper-a specijani efekti svedeni na minum bez namere da se film ukrasi i ulepsa istim. Iako je scenario ipak, najjaca karika filma, ne bi falilo da je recimo 2072, vremenski period o kome govori film ( desavanja u filmu  odigravaju se u 2042) prikazana malo vise futuristicki.  Ili su ostali filmovi bas "napucani" sto neobocnijim izgledom "onoga sto nam sledi" pa mi realan prikaz bliske buducnosti izgleda previse obican.

Pocecu od osnovnih stvari vezanih za film. Americka produkcija sa budzetom od 30 miliona dolara. Negde se spominje i veca cifra. U danasnje vreme nista preterano. Ali ni malo. Film je vec zaradio pet puta vise. Looper je takodje bio i u mnogim zemljama, je jos, na vrhu toplista gledanosti. Film je dobio odlicne kritike i proglasen je za ''najkulerskiji" film godine, ma sta god im to znacilo. Ne znam sta je tu bas tako cool ali ako je vec poneo takvu titulu red je da to spomenem. Na paradajzima je objavljeno vise od dvadesetak kritika i sve su pozitivne. Na imdb-u ocena 7,9.
“Looper” se oslanja na vec dobro poznatu temu putovanja kroz vreme i sprecavanja promene buducnosti ali prilično drugacije i originalno. Toronto Film Festival ga ( Looper) je izabrao za film otvaranja. Kritike su izvrsne (u magazinima Empire i Total Film dobio je čistu peticu), a i ocene korisnika raznih web portala koji su videli film su visoke. Ne bih se bas slozio sa svim ovim konstatacijama koje sam malocas prezentirao.

Vremeplov je pronađen, ali je putovanje kroz vreme ilegalno i jedino moguće na crnom tržištu. Tako, na primer, kada mafija želi da se nekoga otarasi, oni pošalju žrtvu 30 godina u prošlost gde ga čekaju profesionalne ubice. jedan od tih ubica je i nas ili ti nasi junaci.
Toliko o radnji jer bi svaki dalji opis radnje dao ogroman nagovestaj o cemu se tacno radi u filmu. I jos nesto vrlo vazno, umalo da zaboravim a rec je telekinezi, ljudskoj moci, koja je ustvari i glavni pokretac dogadjaja koji ce uslediti i biti opisani u ovom, po mnogima savrsenom sf trileru. E, sad bas savrsen?

Vilis je onako svoj "vilisovski". Baja. A film ipak "nosi" Joseph Gordon-Levitt koji je prilagodio glas Vilisovom, stavio sociva i uz par manjih doterivanja uspeo da svojim likom vrlo podseca na Vilisa u mladjim danima. Istakao bih i Jeff Danielsa koji tumaci vodju "losih momaka". Plavusica i glavni zenski lik u filmu je Emily Blunt koju ne bih posebno ocenjivao jer se nicim posebno nije izdvojila.
Ono sto bih napomenuo, kao dobro u filmu, je stvarno odlican scenario i uspeh reditelja Rian Johnsona (“Brick“, “Braća Bloom“) da po meni, vrlo zamrsenu pricu iznese tako prosto i vrlo jednostavno. Iskreno, uplasio sam se na pocetku da cu opet morati dobro da se potrudim kako bih pratio film i bio u njemu sve vreme, jer mi je sve delovalo prilicno zapetljano, al` sam se prevario, na srecu.
Film je solidan sf, umeren u akciji i trileru kao podzanrovima. Moguce ga je i f posmatrati potpuno drugacije i sf predstaviti kao nesto sekundarno u filmu. Meni je pomalo razvucen sa nezaobilaznim nelogicnostima, kojih i nema tako mnogo. Ima akcije ali je film nekako usporen. Fali mu dinamike i zestine. Ali svakako iznenadjujuci ( iako sam bio siguran u jednolicnost price koja se " servira" gledaocima) i nepredvidljiv. Pogotovo kada je klinac u pitanju. Ko bude pogledao film znace o cemu govorim.
Sto se tice specijalnih efekata, dobri ali obzirom na kolicinu zastupljenosti istih bilo bi smesno i u najmanju ruku nekorektno prema gledaocima da je drugacije. Motori su malo izmenjeni, izgled neobicniji a posledice koriscenja telekineze kao oruzja jedino mozes predstaviti specijalnim efektima. I to je to.

Ja vam ne bih predlagao nista u vezi gledanja, jer svaki novi sf koji izadje, pod uslovom da nije komedija, ja pogledam. Ocenio bih kao osrednje. Neka sredina.

PS: Meni je Vilis broj jedan i naprosto nisam dovoljno "na zemlji" kada su u pitanju njegovi filmovi. Pogotovo ako govorim o nekoliko novih "krseva" koje je snimio u poslednje vrema a u kojima se pojavljuje po dvadesetak minuta. Ovaj film mi je dosao onako, bas. Mozda bih mu i dao vecu ocenu zbog njega a opet sam mozda to vec i uradio ocenivsi ga sa osrednje?

www.imdb.com/title/tt1276104/
« Poslednja izmena: 27.08.2015. 22:01:20 od dan555 » Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
Bojan71
pripravnik

Ugled: +0/-0
Starost: 48
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 22.12.2012. 21:59:58 »

Sinoć odgledao film Looper, vrlo iznenađen kvalitetom priče kao i samim filmom. Film na momente zastane pa ubrza pričom, izgleda da im je to namera bila od samog početka.

Preporuka za gledanje, ocena odličan. Nećete izgubiti vreme, jel, ono je selektivno, još i ako imate vremensku mašinu, vreme je vaše....

Kraj su uradili fenomenalno...

Pozdrav za ekipu...
Sačuvana

Znanje spašava, ignoricanje vodi u katastrofu!
Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Ugled: +29/-10
Starost: 42
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 22.12.2012. 22:07:31 »

Slazem se! Film je stvarno jako dobar. Jedan od onih koji su sve redji... teraju te da razmisljas. Definitivno preporuka.
Sačuvana

My needs are simple and few: food, clothing, a comfortable bed to sleep and NO IDIOTS.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 16.02.2013. 02:52:01 »

Просто не знам шта да мислим...
Није стандардна холивудска акција, што рекосте, има шта и да се размишља. Али некако ми је помало збркано, као да нешто недостаје у причи а има и сцена које ми се не уклапају у остатак радње. Можда мало боље објашњење о последицама путовања кроз време и огранизацији криминалаца за коју ради главни лик.
Даћу му оцену Добар.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
valiant68
Vuki

predsednik

Ugled: +33/-2
Starost: 51
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 17.02.2013. 12:45:08 »

Jos od filma "Povratak u buducnost" ... nisam ljubitelj ovih filmova.
Posto je akcija dobra, nije pretenciozan, glumci ok; - pridruzujem se oceni dobar. pozdrav
Sačuvana

S verom u Boga
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Ugled: +32/-5
Starost: 65
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 19.02.2013. 19:28:57 »

Pokušao sam prije mjesec-dva da odgledam ovaj film ali sam brzo odustao. Prema vašim komentarima, izgleda da sam prerano odustao pa ću ovih dana da pokušam ponovo.

Ide to s godinama - tolerancija prema nekim stvarima opada.
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +27/-1
Starost: 47
Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 05.06.2013. 15:52:19 »

Isti slucaj sa mnom.... poceo gledati, dosao do djela gdje onom tipu nestaju djelovi tjela dok vozi... sto naravno nema nikakve logike, jer ako bi ga unakazili, svakako da ne bi vise bio tu (u proslosti)... Jednostavno, ogromna rupa u logici za mene... ne znam da li je kasnije sta bolje (akcija i efekti), ali ono vidjeno je doista slabo, umnogome slabije od ocjene 'dobro'.
Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
venom187
Leon S. Kennedy

admiral flote

Ugled: +14/-2
Starost: 26
Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 25.08.2013. 21:04:21 »

Dugo mi je čamio na hdu. Film je dobar, kao i ideja, mada nebi falilo da ima malo više efekata, ipak je to budućnost. Nekako, na početku filma, očekivao sam da će biti scena i u dalekoj budućnosti iz koje Willis dolazi. Svakako, to je i Frog spomenuo, ima nekih nedostataka u logici, ako se tako može reći. Sve u svemu, granica između osrednje i dobro, ali opet više dobro.
Jeff Daniels sa bradom pomalo neprepoznatljiv, ja ga se najviše sećam po D&D.  Mr. Green
Naletih i na zanimljvu sliku malca iz filma.

Novi Anakin  Mr. Green  i još sluša metal   Twisted Evil

Sačuvana

Don't run. You'll only die tired.
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.021 sekundi sa 27 upita.