SF tim
* 15.12.2019. 22:37:02
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 3 (42.9%)
Osrednje - 1 (14.3%)
Loše - 2 (28.6%)
Negledljivo - 1 (14.3%)
Ukupno glasova: 7

Stranice: 1 [2]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Star Trek Into Darkness  (Pročitano 8840 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #15 poslato: 21.12.2013. 05:34:44 »

Нова БСГ је потпуно нова серија, не наставља се на стару.
Нови СТ филмови су потпуно у СТ свемиру. Исти глумци, догађаји, време... све је исто, осим тог кршења канона. Ако је хтео нову серију тако је требало и да каже а не да баци удицу трекијима и потура им нешто што није у складу са претходним серијама и филмовима.
Уосталом, СТ је прича за себе, тешко да је могуће наћи нешто слично у научној фантастици. Можда Доктор Ху, евентуално?
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Ugled: +32/-5
Starost: 65
Van mreže

« Odgovor #16 poslato: 21.12.2013. 23:02:18 »

Nisam baš siguran u to stvaranje alternativnog vremenskog toka, ali to zahtijeva malo objašnjavanja u ravni psihologije.
Uzmimo kao pretpostavku da je neko, nekada u budućnosti kada ljudi budu nešto razuđeniji u svemiru, 'roknuo' planetu Zemlju. Ostaci rase pronalaze i naseljavaju sličnu planetu i nazivaju je, naravno, Nova Zemlja. Pitam vas: Koliko dugo bi se održalo to ime? Mislim da bi dosta brzo to preraslo u prosto 'Zemlja' dok bi se originalna postojbina (sada uništena) zvala 'Stara Zemlja' ili nešto slično.
To što se svuda u ST Vulkan naziva Vulkan a ne Novi Vulkan (iako je Vulkan uništen u 11.) može se objasniti na taj način. Nema čak ni emotivno-nostalgičnog sjećanja na Vulkan jer - vulkanci nemaju emocije!

Ali, poenta mog prethodnog komentara nije u tome. Ono što sam želio reći je da je konačno vrijeme da se kapetan Kirk i njegova klapa ostave na miru, da se prestane s vraćanjem u prošlost (sa stanovišta kontinuiteta ST) i da se svi (scenaristi, režiseri, producenti) okrenu budućnosti. Budućnost otvara mnogo više prostora za razvoj radnje - mnogo manje sputava jer se ne mora paziti na ugrožavanje nečega što smo već vidjeli da se desilo.

(Sve ove moje konstrukcije pune su prošlo-budućeg vremena Laughing Laughing - pravi jezički SF )
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #17 poslato: 22.12.2013. 04:37:33 »

Тако је, идемо један век после Војаџера па оплети... Mr. Green
Sačuvana

Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +61/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #18 poslato: 22.12.2013. 13:59:29 »

Možda su snimani ko i svi filmovi u poslednje vreme - za zabavu ?  Twisted Evil

Koliko gledalaca (ako izuzmeno fanove) uopšte razmišlja o kontinuitetu serijala ?

Gledaj, zabavi se sat-dva i zaboravi ! Sexa i nasilja ! (I bez cigareta ! a crnje su: afroamerikanci !! homofobija striktno zabranjena !!! SAD uvek pobeđuje !!!! )
Sačuvana

Bog čuva budale !
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +27/-1
Starost: 47
Van mreže

« Odgovor #19 poslato: 22.12.2013. 20:48:44 »

Nisam baš siguran u to stvaranje alternativnog vremenskog toka, ali to zahtijeva malo objašnjavanja u ravni psihologije.
Uzmimo kao pretpostavku da je neko, nekada u budućnosti kada ljudi budu nešto razuđeniji u svemiru, 'roknuo' planetu Zemlju. Ostaci rase pronalaze i naseljavaju sličnu planetu i nazivaju je, naravno, Nova Zemlja. Pitam vas: Koliko dugo bi se održalo to ime? Mislim da bi dosta brzo to preraslo u prosto 'Zemlja' dok bi se originalna postojbina (sada uništena) zvala 'Stara Zemlja' ili nešto slično.
To što se svuda u ST Vulkan naziva Vulkan a ne Novi Vulkan (iako je Vulkan uništen u 11.) može se objasniti na taj način. Nema čak ni emotivno-nostalgičnog sjećanja na Vulkan jer - vulkanci nemaju emocije!

Ali, poenta mog prethodnog komentara nije u tome. Ono što sam želio reći je da je konačno vrijeme da se kapetan Kirk i njegova klapa ostave na miru, da se prestane s vraćanjem u prošlost (sa stanovišta kontinuiteta ST) i da se svi (scenaristi, režiseri, producenti) okrenu budućnosti. Budućnost otvara mnogo više prostora za razvoj radnje - mnogo manje sputava jer se ne mora paziti na ugrožavanje nečega što smo već vidjeli da se desilo.

(Sve ove moje konstrukcije pune su prošlo-budućeg vremena Laughing Laughing - pravi jezički SF )

NIsam siguran da si razumjeo sta se desilo u ST11.

Romulan koji su se vratili u vremenu su izmjenili buducnost sa svojim postupcima, ukratko, sve ostalo sto se desavalo u ST TOS i drugim serijama, izuzev onih koje su ranije, poput ST Enterprise se nije, niti ce se desiti. Oni zive i stvaraju novu buducnost, neovisno od ostalih serija/filmova koje se nece desiti.

Po meni to je bila jako dobra ideja, jer bez obzira kako da naprave dobro film, uvijek bi bilo onih koji bi trazili dlaku u jajetu...

I usput, kako to da Galaktika nema veze sa ovom novom. Pogledaj koji je onih obozavalaca iz prve mrzilo sto je Starbuck zensko.  Mr. Green
Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #20 poslato: 22.12.2013. 21:27:30 »

Извини али није тако. То што си написао је по канону, такав је свемир СТ али у филму је другачије. Повратком у прошлост, Спок и Ромулани су отворили нову временску грану. Стара остаје да постоји а нова се развија. Стари Спок у филму одлучи да се не врати у своју грану (или временски ток) него да остане у новој и помогне подизање Новог Вулкана. То је више него јасно речено у филму. Отуда и велика бука и протести трекија.

Нова БСГ је нова верзија исте приче али није наставак старе. А ови филмови се дебело ослањају на претходне СТ серије. Колико год желели да подметну 11. и 12. као нову верзију оне то нису јер причају исту причу.
Нова БСГ прича другу причу у истом миљеу као стара. Битна разлика је то што је стара само пука свемирска опера, акција, чиста забава, док је нова много више драма и носи социјалне, верске, филозофске... теме. Различите ствари...
Sačuvana

SuperFrog
Lucozade

predsednik

Van mreže

« Odgovor #21 poslato: 23.12.2013. 14:46:53 »

Pa upravo kako sam kazes, otvaraju novu vremensku granu, no vise nemaju veze sa onom starom granom niti se vracaju u nju.

Ne znam zasto, meni je ovo isto sto je BSG uradila od serije i sto ovi sad rade od ST - novi glumci, preradjena radnja, cak sta vise, nije li sam drugi dio (The Wrath of Khan) kompletno preradjen u ovaj 12-ti film.

I naravno, moje cjelo misljenje u vezi ovog filma je malo pod predrasudom, jer je ovo prvi film iz cjele serije da sam ga prvo gledao u kinu. Sve ostale, od prvog filma kojeg sam gledao sa pocetka 80-tih - sam gledao na TV-u.
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #22 poslato: 23.12.2013. 15:03:29 »

Imaju vezu sa prvobitnom granom, Spok može da se vrati u nju ali to odbije.

U pravu si da se događaji u novoj grani odvijaju nadalje samostalno ali problem je što su obe grane u istom svemiru a taj svemir u 11. i 12. je drugačiji od kanona ST. To je velika greška. Svemir u obe grane mora imati iste prirodne zakone a to ovde nije slučaj jer po kanonu nije moguće napraviti novu vremensku granu. 11. i 12. film u ST svemiru jednostavno su nemogući.
Sačuvana

SuperFrog
Lucozade

predsednik

Van mreže

« Odgovor #23 poslato: 23.12.2013. 16:44:21 »

Posto JJ Abrams nece raditi na 13., nema nam druge nego cekati da vidimo sta nam buducnost donosi... Smile
Sačuvana

Lemonzoo
SF friend

admiral

Ugled: +19/-2
Starost: 34
Van mreže

« Odgovor #24 poslato: 26.12.2013. 16:27:32 »

Malo je glupo to sto su Romulanci izmijenili proslost vec u 1. sceni ubivsi Kirka sr., ali svejedno je skoro sve ostalo isto. Opet su krenuli na 5-godisnju misiju.
Sačuvana

Stranice: 1 [2]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.039 sekundi sa 26 upita.