SF tim
* 16.12.2019. 14:15:38
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 3 (42.9%)
Osrednje - 1 (14.3%)
Loše - 2 (28.6%)
Negledljivo - 1 (14.3%)
Ukupno glasova: 7

Stranice: [1] 2   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Star Trek Into Darkness  (Pročitano 8841 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Mefisto

pripravnik

Ugled: +0/-0
Van mreže

« poslato: 20.07.2013. 05:54:29 »

Star Trek Into Darkness - Prema tami: Star Trek (2013)

Od svih SF Filmova koji su se pojavili u zadnjih godinu godinu i po ovaj mi je jedini bio zanimljiv...

Sjajna Radnja ritam ,reference na proslost glumacka ekipa fantasticna uravnotezena...puno obrta brilijantni negativac..sve je tu..mozda malo vise akcije nego sto bih ocekivao od Star Treck ali nema veze....

Nadam se da ce se sad posto su se vecina reditelja izduvali sa komercijalnim glupostima(Eee moj Guliermo del toro) uraditi nesto kvalitetnije od ovih nebuloza  tipa Pacifik Rim itd,stvarnio su ti katastroficni filmovi poceli da smaraju...ali eto kajiu je morao da se odradi kad tad....Holivud je vec desed godina u krizi sa scenarijima nikako da izadju...

http://www.imdb.com/title/tt1408101/
« Poslednja izmena: 08.03.2015. 01:14:17 od dan555 » Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 20.07.2013. 11:24:15 »

Ovo nam je 400-ti prikaz, nadam se da će neko napisati nešto opširnije. Ja ga još nisam gledao.
Mefisto, hvala što si otvorio temu.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 44
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 20.07.2013. 12:37:34 »

Meni nista posebno,pogotovo kraj.....Osrednje...
Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
Lemonzoo
SF friend

admiral

Ugled: +19/-2
Starost: 34
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 20.07.2013. 22:24:44 »

Evo link, dok netko ne napravi opširnije: http://www.fak-tvojfilm.net/novi-filmovi/u-tami-zvjezdane-staze-star-trek-into-darkness-2013/
Sačuvana

ariella
oficir

Ugled: +2/-0
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 04.08.2013. 15:41:00 »

jedan od rijetkih novih sf filmova koje vrijedi pogledat,mogao je kraj i bolje........
Sačuvana
goldengaidin
Registrovani

kopilot

Ugled: +9/-0
Starost: 35
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 11.08.2013. 23:48:29 »

Gledao u bioskopu. Bolje da sam sebe šamarao.
Ovo nije star trek, ovo nema veze sa star trekom.
Sačuvana
bapabrapa
Registrovani

stažista

Ugled: +3/-0
Starost: 54
Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 03.10.2013. 08:09:10 »

odgledao u dahu. dva sata mi proslo u trenu.  trka, jurjnjava, pucnjava. film tehnicki sjajno uradjen ali radnja je klasicna americka ljigavstina.
Sačuvana
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +27/-1
Starost: 47
Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 03.10.2013. 13:04:52 »

Ovo je mislim prvi Star Trek film da sam ga gledao prvo u bioskopu.

Film kao sto to bapabrapa rece je tehnicki odlicno uradjen, no sto se tice radnje, ne znam cemu treba da se zamjeri. Ne znam kakva bi radnja trebala biti da ljubitelji ST-a budu zadovoljno. Za mene je ohrabrenje da ima jos SF filmova, jer ipak njih najradije gledam.
Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
bapabrapa
Registrovani

stažista

Ugled: +3/-0
Starost: 54
Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 03.10.2013. 16:40:32 »

treba da se izdigne iznad americkih dnevnopolitickih klisea.
Sačuvana
Lemonzoo
SF friend

admiral

Ugled: +19/-2
Starost: 34
Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 11.10.2013. 08:58:22 »

Najveća glupost koju sam gledao ove godine, što mi je čudno, jer mi je bio dobar nastavak iz 2009. Priča dosta plitka, cijelo vrijeme svira glazba koja ne ide uz dosta scena. Govno umotano CGI-em.
Sačuvana

MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Ugled: +32/-5
Starost: 65
Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 20.12.2013. 13:00:07 »

Гледао, и прилично се разочарао.

Да се разумијемо: филм није лоше технички урађен, глумци дају довољну дозу увјерљивости и све у том стилу, али... Од дванаестог филма једне овако велике франшизе ипак очекујем много више. Прије свега, сви елементи који повезују цијелу франшизу морају бити усаглашени и не смије се (без неког екстра објашњења) вршити никакво искакање. А у овом филму их има, итекако.
Примјери:
Сви знамо да су телепортери велике справе које троше много енергије и ипак имају ограничен домет (чувено - нисмо стигли у домет телепортера). Касније се појавио и мобилни уређај веома малог домета. У овом филму Кан се 'ладно телепортује са Земље на Кронос помоћу малог беџа. Ма немој. Баш би добро дошао такав неки уређај посади Војаџера, да се не климатају до куће десетинама година.
Или капетанова смрт од радијације и васкрсење помоћу лијека синтетизованог из Канове крви. Ако су већ тада (прије СТ-ТОС) имали такав лијек, зашто се он, побогу, није почео масовно производити и користити касније? Много досљедније је било да се у улози спасиоца нашла она млада докторица физике. Лик се, колико се сјећам, касније нигдје не појављује па су сценаристи могли 'ладно да је жртвују и оставе мртвом. Овако, холивудски хепиенд клише.
И раније сам имао проблема с оваквим недосљедностима. Рецимо, знам да је Федерација располагала технологијом прикривања (Cloaking Device) али ту технологију није користила. Објашњење да је то због некаквог уговора с Клингонцима не држи воду јер ти исти Клингонци су то стално користили ПРОТИВ Федерације. Свашта...
Има тога још, али да не давим.

Вријеме је да ова франшиза направи нови корак напријед или да умре и остане у лијепом сјећању. А корак напријед било би да поново прескоче коју стотину година и направе СТ-ТГ (Third Generation)

Оцјена - гледљиво али лоше.

(Исправка - лик докторице Маркус ипак се појављује у Кановом гњеву. Глумица је, додуше, друга.)
« Poslednja izmena: 20.12.2013. 13:16:41 od MasterYoda » Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 20.12.2013. 13:40:04 »

Једанаести и дванаести филм крше канон Звезданих стаза. Много фанова је то замерило Абрамсу (укључујући мене).
Sačuvana

SuperFrog
Lucozade

predsednik

Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 20.12.2013. 16:56:17 »

Mislim da niste dobro razumjeli 11-ti dio.

11-ti dio mjenja kompletan serijal, i svi buduci filmovi su u ovom paralele reality svijetu. Npr. Vulcan je unisten u 11-tom djelu. I prica ide od toga. U ovoj reality can im je pomogao da usavrse oruzje i elektroniku, tako da je, moguce je da njegov uredjaj za teleportaciju je vise napredan nego li npr. uredjaji u drugim djelovima ST ili pak serijama. Ne zaboravimo, oni nisu mogli tim poslat da ga uhvati teleportirati.

Naravno, sve ovo nije bas dobro leglo sa onima koji su vec biti StarTrek-ovci, no oni ce i ovaj, kao i predhodni film okivati u kultne za jedno 20-30 godina, kad zbog ovakvih trivijalnih stvari film bude cancelovan kao i sve serije vezane za serijal.

Slicno se desilo sa ST Enterprise, koji je bio ponisten poslije 4 sezone, a po meni je bio odlican.
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 20.12.2013. 17:06:04 »

Jedanaestica je prekršila kanon baš u tom "vremenskom toku" jer u Zvezdanim stazama ne postoje "razgranati" vremenski tokovi. To nije po kanonu ST. Svemir Zvezdanih staza ima samo jedan vremenski tok koji može da se promeni putovanjem kroz vreme. To je kanon.
Zato je Abrams naprosto pljunuo na svih 40 godina i svih 5 serija i prethodnih 10 filmova ST.
Sačuvana

SuperFrog
Lucozade

predsednik

Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 20.12.2013. 21:47:25 »

Sad, da li je pljuno ili je pak uspjeo napraviti potpuno novi tok serije koji mu omogcava da stvori bolju seriju filmova a mozda i novih serija...

Nesto slicno je vec uradjeno sa Galaktikom i novok serijom BSG iz 2004 na ovamo. Radnja i sve se ne sklapa bas najbolje... no po meni je nova serija uveliko bolja od stare.
Sačuvana

Stranice: [1] 2   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.023 sekundi sa 26 upita.