SF tim
* 17.01.2020. 20:15:03
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 1 (100%)
Lose - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 1

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Mama (2013)  (Pročitano 2625 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 44
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 03.04.2013. 16:57:25 »

Mama (2013)

Skoro nikada, tacnije receno vrlo, vrlo retko se oslanjam na trailer kao pozivnicu za gledanje nekog filma.
Trailere smatram kao nesto sto je vrlo cesto, ne mora biti nuzno, izvuceno iz konteksta. Ovo je tipican primer kako pompezna najava i neverovatno dobro uradjen trailer, mogu uraditi ogroman posao vezan za film, reklamu istog i probuditi radoznalost kod publike, gledalaca i time, sto je normalno, stvoriti zelju za gledanjem onoga sto ti se nudi ili predlaze. Ne, nisam se prevario sto sam pogledao film ali je sama najava i reklama filma ( ja, kao neko ko voli horore, sam vrlo pazljivo pratio sve vezano za ovaj film) ucinila da ocekivanja vezana za ovo delo budu mnogo veca nego sto to film uistinu zasluzuje. Licne impresije.
Takodje znam da vi ovo sve vrlo dobro znate i da nisam izmislio toplu vodu, ali sam imao potrebu da, po ko zna koji put, spomenem pocetne uzroke mojih, a mislim i sire, neopravdano velikih ocekivanja ili razocarenja u neki film.

Mama je film koji je radjen u kanadsko spanskoj produkciji. Njegova preteca bio je kratkometrazni film istog naziva i tematike. Producent Guillermo del Toro; za mene, jos jedna pozivnica za gledanje filma. Budzet 15 miliona a zarada blizu 150 miliona dolara. Dobro se radilo, dobro.
Kao sto sam vec ranije spomenuo u nekoj drugoj temi, horor klisei i ocekivana predvidljivost (ono kada treba da skocim iz fotelje) nisu izostali ni ovoga puta. IDI U SUMU KADA JE DAN!!! I ZASTO SVI IDETE SAMI? I ostale zamerke vezane za "vec vidjeno" putuju u istom pravcu tako da na to stvarno ne bih gubio vreme.
Takodje sam ocekivao i bolje efekte bar kada je izgled "mame" u pitanju. Ne mogu reci jeftino ali je svakako neubedljivo i ne bas uverljivo. Moglo se malo obratiti paznje i na scenario ali kako je to, mislim, ipak sekundarno u ovom filmu, nisam to uzeo kao neki veliki minus. Mali.

Priča filma “Mama” nas odmah direktno uključuje u akciju i govori o dve devojčice koje su nestale u šumi istog dana kad je njihova majka ubijena (nisam skontao zasto). Kad ih spasu nekoliko godina kasnije i kad deca započnu novi život, kod njihovog strica i njegove devojke, saznaće da postoji nešto ili neko ko i dalje želi da ih ušuška pred spavanje.
Dobar pocetak filma, pomislih nesto novo; konacno. Sipak. Uzrok naravno datira iz proslosti kada je u pshijatrijskoj ustanovi (opet) majka otela dete i izvrsila samoubistvo i bla, bla, bla.
I sada cu reci mozda nesto sto bas nema smisla ali sam u filmu nasao ili tacnije receno video, neocekivano u predvidljivom. I to je ono sto je meni kao gledaocu bilo nesto drugacije. Da pojasnim. Film se fokusira na dve devojcice od kojih je jedna, mladja bas, bas jeziva. Kako su u poslednje vreme  deca neophodna u strašnim pričama i hororima bilo je potebno dodati nesto novo a bas to predstavlja pobesnela majcinska figura t.j njen duh. Posesivna, zla i monstruozna ali ipak puna dubokih emocija prema devojcicama, koje su toliko izvitoperene da predstavljaju opasnost za sve ili ti svakog drugog.

Kasting i kvalitet performansa glumaca je definitivno najjača strana filma. Naravno ne svi ali Džesika Čestejn (Jessica Chastain) i devojčica koja glumi mlađu sestru, Izabel Nelis (Isabelle Nélisse), su, malo je reci izvanredne. Fotografija odlicna kao i muzika koja fino nadohnadjuje nedostatke koje su vezane za predvidljivost strasnih scena. Ponovicu da ta predvidljivost nimalo ne smanjuje intezitet scene koja treba da te uplasi. Ja sam se bas dobro iscimao. Film drzi tenziju sve vreme i meni uopste, mada vidim da su po sajtovima misljenja podeljena, nije nimalo dosadan. Naprotiv.

Director: Andrés Muschietti
Writers: Neil Cross (screenplay), Andrés Muschietti (screenplay)
Stars: Jessica Chastain, Nikolaj Coster-Waldau, Megan Charpentier

I na kraju kada sve izvagam i sracunam meni to dodje onako, pola-pola. Zbog ove druge polovine preporuka s ocenom osrednje za sve one koji uzivaju u horor filmovima. Imdb 6,5.

www.imdb.com/title/tt2023587/
« Poslednja izmena: 27.08.2015. 22:33:30 od dan555 » Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 44
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 03.04.2013. 17:01:14 »

Zamolio bih vrh, ako je to moguce, da se doda rolna filma na odgovarajuce mesto. Zaboravio. pozdrav
Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 03.04.2013. 18:54:54 »

štikliranje Very Happy
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.029 sekundi sa 26 upita.