SF tim
* 09.12.2019. 19:38:11
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 1 (100%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 1

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Safety Not Guaranteed  (Pročitano 2335 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 02.03.2013. 04:01:45 »

Safety Not Guaranteed - Sigurnost nije zagarantovana (2012)

Najkraće, sa stanovišta žanra ovo je lažnjak. Ili čekajući Godoa tj. put kroz vreme...
Zbog samog kraja umuvao se u SF ali ceo film je samo obična drama o mladim, neprilagođenim ljudima koji nalaze svoje puteve. Piše i da je i komedija ali ja komično ne primetih ni za tren.

Darijus je mlada novinarka na stažiranju. Ne snalazi se u društvu, nikada nije imala momka, nema drugarice... što nam objasni u uvodu filma.
Na kolegijumu uredništva niko nema ideju o čemu bi pisali osim novinara koji više voli da uživa u životu nego da radi. Predloži da ispitaju oglas u kome neko traži saputnika za put kroz vreme. Zapravo, novinara interesuje samo da ode u to mesto i ponovo vidi svoju nekadašnju devojku. Rad prepušta Darijus i još jednom smetenjaku koji je takođe tuta-muta za društvo i žene.
Čoveka koji je dao oglas lako nađu i Darijus glumi da želi da mu bude saputnik. Ali... znate već - usamljeni momak i usamljena devojka... i tako to...
Istovremeno i kolege novinari rešavaju svoje emocionalne/seksualne probleme i u tom stilu prođe ceo film.

Šta, kako i zašto je oglašivač umislio da mora da ide u prošlost i zašto na kraju stvarno to uradi iako je prihvatio da stvari nisu onakve kakvim ih je predstavio Darijusi, meni je ostalo prilično mutno.

Gluma je solidna, radnja pomalo usporena pa čak i dosadna ali bez gluposti, režija (barem meni) solidna. Specijalnih efekata ima samo u jednoj sceni na kraju i potpuno su jednostavni.
Sve u svemu, ako izuzmem činjenicu da sam očekivao sasvim drugačiju radnju pa sam razočaran što nije SF, film nije loš, ko ima vremena i nerava da ga prati.

Budžet je bio samo tri četvrtine miliona a zarada nekoliko puta veća. Kritika ga je nahvalila.

DakleM, nije SF osim na samom kraju ali to je potpuno nebitno za radnju.
Kao film nije loš, ocena Osrednje.

http://www.imdb.com/title/tt1862079/
« Poslednja izmena: 08.03.2015. 01:28:53 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
valiant68
Vuki

predsednik

Ugled: +33/-2
Starost: 51
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 05.03.2013. 12:52:05 »

IMDB sve vise brljavi oko toga kako oceniti karakter filma.
Vise nema cudjenja ako za film postave: horor, komedija, drama, akcija, sf.
Dovoljno je da ima bar jedna scena iz nekog zanra i taj tip, odmah ubacuju uz naslov.

Mozda ovaj film po kolicini sf-s lici na "Kontakt". Samo ja "Kontakt" obozavam, ima je jak kresendo.  Very Happy , + sf tenzija od pocetka do kraja.

Ovaj film jeste zanimljiv ali u kategoriji "Povratak u buducnost", ja tih nisam ljubitelj.
Od mene nema ocena, jer necu da se ogresim. Ima gi dosta koji vole ovo (riskantne ljubavne veze)  pozdrav
Sačuvana

S verom u Boga
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.015 sekundi sa 26 upita.