SF tim
* 15.07.2020. 09:46:17
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Emisije o kompjuterima iz 80-tih  (Pročitano 3329 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +27/-1
Starost: 47
Van mreže

« poslato: 28.02.2013. 16:34:34 »

Tamo negdje sredinom 80-tih sam gledao emisije o kojuterima koje su pustali za vrijeme raspusta u sklopu skolskog programa. Sjeca li se iko koja serija emisija je bila? Ja se samo sjecam djelomicno npr. emisije gdje su koristili kompjutere za odrzavanje nivoa vode na nekoj farmi ili necemo slicnom..

Ima li jos emisija koje smo imali, poput serije opstanak, koju sam uspjeo pronaci??
Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
valiant68
Vuki

predsednik

Ugled: +33/-2
Starost: 51
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 05.03.2013. 12:22:59 »

Nasa televizija je materijale presnimavala. Malo toga je sacuvano ili je u losem stanju.
Ako se nesto i pojavi, to je iz licnih kolekcija. Pravi primer je serija "Poletarac".
Sačuvana

S verom u Boga
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 05.03.2013. 14:03:49 »

Dosta je toga unisteno u prvom redu jer se nisu imala sredstva da se sacuva a velikim djelom i radi nemara.

Jedna od serija koja je bila sredinom 80-tih je 'The Computor Programme' od BBC-a. Oni su ovu seriju bazirali na njihovom popularnom miko racunaru BBC.

10 epizoda koje su orginalno iz 82-ge mozete gledati na YouTube-u.

2 druge serije su nastale iz ove sredinom 80-tih, budem vise pisao o njima kasnije.
Sačuvana

SuperFrog
Lucozade

predsednik

Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 08.03.2013. 15:56:25 »

Nastavak emisije 'The Computer Programme' je bila 'Making the most out of the Micro' is 83-ce, te Micro Live od 83-ce to 87. Kod nas su BBC-ovi kompjuteri bili manje popularni od Scinlair-ovog ZX Spectruma i Commodore 64, ponajvise radi vise cjene. Znam npr. da su ga u TVBG koristili za titlovanje i manje tabele, sjecam se da sam citao da je koristen i za tabelu sa poenima za Evroviziju u doba kad je TVBG vec imao PC-ove, ali nisu imali nacina da ih spoje na TV izlaz.

Inace, danas je moguce koristiti emulatore za sve te stare kompjutere ukljucujuci i BBC-b. BeebEm je veoma dobar, i sve sto sam na njega stavio je radilo. Takoje je veoma lako pronaci sve igre i programe za te stare kompjutere, a sa gledanjem programa veoma je zanimljivo oprobavati i nanovo uciti komjutere. Smile Ako ima zainteresovanih, ja mogu napraviti kratko upustvo kako da ga podesite i gdje da nabavite programe, te kako radi.

Prosto mi je nevjerovatno kako siroke poglede su imali pojedini naucnici tog perioda, predvidjanjem konektovanja kompjutera i stvaranje interneta.
Sačuvana

SuperFrog
Lucozade

predsednik

Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 14.03.2013. 16:52:08 »

Jos jedna serija o kompjuterima iz 80-tih: Bits and Bytes.
Sačuvana

Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.013 sekundi sa 24 upita.