SF tim
* 04.12.2020. 21:18:20
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 3 (100%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 3

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: The Three Musketeers - Tri musketara  (Pročitano 4702 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 62
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 03.11.2012. 00:26:36 »

The Three Musketeers - Tri musketara (2011)

Šta li traže musketari na SF sajtu... pošto je 'stručni odbor' foruma odlučio da su leteći brodovi u ranom XVII veku neka vrsta stimpanka, evo mojih utisaka.

Sve iz dimine priče je tu - mladi nadobudni D'atranjan, iskusna ali rezignirana trojka najboljih musketara, zli kardinal, lepa i prevrtljiva gospa Vinter, spoljni neprijatelj zgodan za nameštanje rata, premladi, povodljivi kralj, sposobna kraljica, opasni i okrutni komandant kardinalove garde...
Radnja prilično verno prati roman. Nešto kraljičino je ukradeno, kardinal želi da ga iskoristi da je kompromituje i započne rat sa Englezima, musketari krenu u pohod da ga vrate i spasu dobru kraljicu. Suprotstavljaju im se gardisti kardinala predvođeni kapetanom koji ne zna za fer borbu i voli da ubija.
Između 'dve vatre' igra gospa Vinter, veoma sposobna za tabanje i razno-razne akrobatike.
Ni ljubavi ne nedostaje pa će se mladi D'artanjan i kralj naći u zagrljaju svojih dragana.

Dakle, od radnje ne očekujte novosti. I kostimografija, scenografija, društveno okruženje... odgovara vremenu dešavanja.

E sad, gde je tu SF - u 'dodacima', sitnim i nebitnim za radnju ali efektnim na platnu. Dve se stvari izdvajaju:
Ceo film je rađen u maniru savremenih akcija, poput "Pritajenog zla" (veoma je vidljivo da je režiser isti). Kamera, koreografija tuče (osim mačevanja), dinamika scena... kao da gledam Alis kako tamani zombije a ne Gospu kako taba mačevaoca.
Da li ova mešavina savremenog i istorijskog daje utisak nakalemljenog ili zanimljivog, pretpostavljam da zavisi od samog gledaoca. Meni je malo smetalo što je do te mere prepisan 'ukus' serijala "Zla" ali ne toliko da me prođe volja da uživam u dinamičnoj akciji.

Druga, mnogo jasnija SF stvar su, pre svega, leteći brodovi. Radnja počinje tako što musketari ukradu Da Vinčijeve planove za ratne leteće lađe. Po njima biće napravljen(i) brodovi koji će biti poprište glavnih borbi.

Uz to, musketari i Gospa su neka vrsta specijalaca, skoro super-heroji ili nindže. Rone u posebnim odelima, skaču sa krovova zgrada, golom silom čupaju lance iz kamenih zidova itd. Gospa je posebna priča - Mila ovde nema prednost virusa kao Alis ali koristi spravice pomoću kojih skače sa krova tačno u milimetar na metu. A da je superborac ne treba ni pominjati.

Produkcija je vrhunska, što nije ni čudo uz budžet od najmanje 75 miliona i iskusnog režisera. Gluma je dobra. Mili lepo stoje srednjovekovni kostimi i jaka šminka.
Za mene, veliki plus je i Rej Stivenson kao Portos jer me je 'kupio' odličnom ulogom u seriji Rim. Mana je što njegov lik nije više iskorišćen pa je sveden na (vrlo) sporednu ulogu.
Glavni glumac ima toliko ženskasto lice da sam gledajući plakate mislio da je devojka. U filmu deluje malo bolje.

Leteći brodovi izgledaju skoro kao 'pravi' ali su potpuno nemogući, kao i neke spravice (poput višestrukog sklopivog samostrela) ali ovo je samo još jedna akciona avantura. Nije tvrdi SF pa da zakeram.

Anderson je kraj uradio kao u četvrtom delu "Zla" tako da je, zapravo, uvod u novi film. Ipak, i pored pristojne zarade u bioskopima (više od 130 mioiona) drugog dela neće biti zbog veoma loših kritika kritičara.

Meni je film bio zabavan. Ima stvarčica koje mogu da smetaju ali ukupno je veoma gledljiv (osim ako vam Mila ne ide na nerve ili niste ljubitelj vratolomija).
Ocena Osrednje (na Dobro Very Happy) i preporuka za gledanje.

http://www.imdb.com/title/tt1509767/
« Poslednja izmena: 07.03.2015. 23:27:56 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 04.11.2012. 03:05:21 »

Mila je mila i draga i nasa i odma ocena vise. Cool
Film je na svoj nacin sarmantan. Ima i humora i akcije, ali bez nekog preterivanja.
Naravno da ima, i recimo nelogicnosti, (gluposti) ali bar meni nije toliko paralo ucni vid.
Od mene mu ocena, prva iznad dobar (zbog Mile), zakljucno dobar.
Sačuvana
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 45
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 04.11.2012. 08:14:35 »

Kao sto rekoh, u drugoj temi, simpaticno. Karakterizacija likova u drugom planu, osim lika Mile Jovovic i nravno glavnog lika, ne znam ime. Mila se za to izborila svojom upecatljivoscu i izgledom ( prelepa je i u startu pleni i odise dominacijom) i jednostavno ulogom koja je to zahtevala dok je klinja kao, ipak, glavni lik morao malo poblize da bude predstavljen publici ( meni je deran totalno neupecatljiv). Scena borbi jesu u fazonu pritajenog zla, sto je meni samo plus, ali slozicete se, sve je vise filmova gde borbene scene izgledaju nesvakidasnje i " napumpano". Pojacava, jel, dojam. Osrednje.
PS: Neso, tri sata je ( kada si poslao poruku) i pravac krevet. Neces se odmoriti pa ces zevati sutra ceo dan. Laughing Mozda radis trecu? pozdrav
« Poslednja izmena: 04.11.2012. 08:20:59 od robi75 » Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
venom187
Leon S. Kennedy

admiral flote

Ugled: +14/-2
Starost: 27
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 08.11.2012. 18:01:29 »

Mila je mila i draga i nasa i odma ocena vise. Cool
Film je na svoj nacin sarmantan. Ima i humora i akcije, ali bez nekog preterivanja.
Naravno da ima, i recimo nelogicnosti, (gluposti) ali bar meni nije toliko paralo ucni vid.
Od mene mu ocena, prva iznad dobar (zbog Mile), zakljucno dobar.

štikliranje štikliranje  :bravoo:
Sačuvana

Don't run. You'll only die tired.
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 08.11.2012. 23:23:49 »

PS: Neso, tri sata je ( kada si poslao poruku) i pravac krevet. Neces se odmoriti pa ces zevati sutra ceo dan. Laughing Mozda radis trecu? pozdrav
Evo vec izvesno vreme neradim ni jednu smenu. Ustvari trecu odradim ali ne radim Very Happy i to je to sto se tice posla.

Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.027 sekundi sa 26 upita.