SF tim
* 08.12.2019. 23:36:00
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 1 (50%)
Lose - 1 (50%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 2

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Abraham Lincoln: Vampire Hunter  (Pročitano 3094 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 44
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 27.10.2012. 00:17:40 »

Abraham Lincoln: Vampire Hunter - Abraham Linkoln: lovac na vampire ( 2012)

Odmah, na pocetku prikaza, da se ogradim, da ne bude slucaj kao sa prethodnom recenzijom ( Koliba u sumi), film cu posmatrati s istorijskog aspekta, sto bi otprilike znacilo osvrt na skrivenu pozadinu Gradjanskog rata ( koja je po meni savrsena) i ulogu vampira koju su odigrali u stvaranju Amerike posle istog. Ne mogu ga posmatrati kao horor; jer to nije a i nije mu ni bila svrha. Da uplasi. Fantazija se podrazumeva kada su u pitanju vampiri. Ili ne? Da zabavi? To ce te prosuditi sami posle odgledanih stotinjak minuta ovog, nazovi horor fantasticno istorijskog trilera.

Maštovito, krvavo, blesavo, duhovito ali i glupo, predvidivo, naivno. Iznad svega neobican film ( sto i nije neko cudo obzirom da je jedan od producenata Tim Barton). I iskreno, trenutno nemam jasno misljenje o ovom filmu, jer, ponavljam se, ovo delo se moze posmatrati i kao neka zezancija. Ali mi se zaista svidja prikaz Gradjanskog rata iz perspektive prvog Americkog predsednika, koji je predstavljen kao jedan od najvecih, ako ne i najvecih, lovaca na vampire. Ideja da se Gradjanski rat vodio zbog robova, koji su predstavljali vampirima nepresusan izvor hrane i cinjenica da su Ejb i njegovi saradnici, znajuci to, uspeli da robovlasnistvo kao najvecu nepravdu covecanstva, iskoriste u svrhu borbe protiv vampira, je meni savrsena.
Naravno, to je zasluga Set Grejam Smita koji je adaptirao svoj roman u scenario za potrebe ovog filma. Poznat je i kao autor još jednog sličnog dela, "Gordost i predrasude i zombiji".

Čudnovato biće sa natprirodnim moćima ubilo je majku tada petogodisnjeg Abrahama Linkolna. Godinama kasnije, Abraham će saznati da je za smrt njegove majke kriv zapravo vampir. Kada mu umre i otac Linkoln resi da krene u potragu za vampirom ubicom, kako bi osvetio svoju majku. Tokom njegovog osvetnickog pohoda, nama se otkriva skrivena pozadina Građanskog rata i nezaobilazna uloga koju su vampiri imali u svemu tome. Cak su i zagovornoci robovlasnistva iskoristili vampire kao svoje saveznike ne bi li robove zadrzali pod kontrolom deleci ih fifti- fifti. E, onda se Abraham setio a bogami i latio srebra. Sta bi bilo da su vampiri pobedili?

Guglajuci pre gledanja filma, da saznam nesto vise o onome sto cu videti i posle gledanja, da uporedim licne impresije sa utiscima drugih gledalaca dolazim do zakljucka da ogromna vecina simpatise dobro istražen prikaz Građanskog rata dok se o samom kvalitetu filma veoma slabo govori. Dobri su efekti i maska. Borbene scene lepo uradjene. I to je to. Ne bih da kudim ali nista drugo ne mogu da izdvojim kao dobro. Sve ostalo je vrlo tanko na celu s glavnim gluncem koji, osim slicnosti sa gospodinom predsednikom, nema vise ni jedan poen u svoju korist. Mlati onom sekirom k`o popizdio. Mnogo se htelo, pa se na kraju sve zbrzalo, razvodnilo. Cini mi se, da bi se sve to moglo spakovati u jos koji nastavak. Recimo, neka triologija. Ovako, kud koji mili moji.

Budzet filma je bio oko 70 miliona dolara. Zaradio je duplo. Ipak, spektakl u najavi pa se to donekle i ocekivalo.
Zanimljivo je to da postoji neki pokret, ne znam tacan naziv, koji duboko veruju u postojanje  tajnog dnevnika Abrahama Linkolna i njegovu apsolutnu istinitost ili tacnije receno u postojanje vampira. Ovaj film je ,citiram, njihova satisfakcija.
Reziser je Timur Bekmambetov ( Nocna straza, Dnevna straza). Producent, ranije spomenuti Tim Barton, koga ne treba posebno predstavljati. Glavne uloge:  Benjamin Walker, Rufus Sewell and Dominic Cooper. Na imdb-u ocena 6.1.
Najiskrenije, ne znam sta bih rekao u vezi preporuke vezane za gledanje filma. Ocena?

www.imdb.com/title/tt1611224/

E da, umalo da zaboravim, pa i jedna slicica vampircica, koji se u filmu zove Adam zato sto je kao prvi???? Fali mu samo Eva. Je... ne jede jabuke.

« Poslednja izmena: 07.03.2015. 23:44:39 od dan555 » Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 44
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 13.11.2012. 18:04:50 »

Od mene, posle svega ipak lose. Bas lose.
« Poslednja izmena: 14.11.2012. 09:03:19 od robi75 » Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
StrahinjaP
Registrovani

kadet

Ugled: +0/-0
Starost: 25
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 13.11.2012. 23:28:01 »

Strašno glupo Smile
Sačuvana

The quieter you become more you able hear.
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.015 sekundi sa 26 upita.